„TikTok“ platformoje paskelbta daugiau kaip 876 mln. su automobiliais susijusių patarimų ir gudrybių, todėl nenuostabu, kad daugelis vairuotojų kreipiasi į šią platformą, norėdami gauti patarimų apie automobilio priežiūrą, remontą ir valymą. Tačiau ekspertai įspėja, kad 80 % šių vadinamųjų „gyvenimo patarimų“ iš tikrųjų gali sugadinti ar net sunaikinti jūsų transporto priemonę.
Pasak „Motor Biscuit“, nors kai kurie „TikTok“ patarimai gali atrodyti naudingi, daugelis jų yra klaidinantys, rizikingi arba visiškai žalingi.
Pavojingi automobiliniai patarimai, kurių reikia vengti
„AutoTrader“ atlikta analizė parodė, kad 60 % su automobiliais susijusių vaizdo įrašų ‚TikTok‘ yra nepatikimi, o kai kurie gali rimtai sugadinti jūsų automobilį.
Rizikingos valymo gudrybės:
- Įbrėžimams pašalinti naudodami dantų pastą arba kokosų aliejų galite pažeisti apsaugines dangas.
- Automobilio išorės valymas šluoste arba kilimų šveitimas prie grąžto pritvirtintu tualeto šepečiu gali atrodyti gudriai, tačiau gali subraižyti paviršius ir palikti likučių, kurie pritraukia daugiau nešvarumų.

„Pasidaryk pats“ remonto gudrybės, kurios nuėjo perniek:
- 90 proc. automobilių remonto gudrybių TikTok tinklalapyje laikomos pavojingomis, ypač neturintiems mechaninės patirties.
- Daugelis praleidžia esminius veiksmus, todėl padaro brangiai kainuojančių klaidų, dėl kurių vėliau gali prireikti profesionalaus remonto.
- Neturint tinkamų įrankių ir patirties, šie trumpieji būdai dažnai ne išsprendžia problemą, o ją dar labiau pablogina.
Ar yra gerų „TikTok“ automobilių patarimų?
Ne visi „TikTok“ automobilių patarimai yra blogi! „AutoTrader“ nustatė, kad:
- 72 % su technine priežiūra susijusių vaizdo įrašų pateikiama tiksli informacija, ypač jei juos sukūrė profesionalūs mechanikai.
- 68 % vairavimo patarimų, pavyzdžiui, apie saugų vairavimą žiemą, alyvos lygio tikrinimą ir padangų priežiūrą, yra patikimi, o dažnai jais dalijasi sertifikuoti vairavimo instruktoriai.

Pagalvokite prieš išbandydami „TikTok“ Hack” patarimus“!
- Patikrinkite, ar patarimas gautas iš patikimo šaltinio (pvz., profesionalių mechanikų).
- Venkite „greitų sprendimų“, kurie atrodo pernelyg geri, kad būtų tikri.
- Jei abejojate, užuot eksperimentavę su automobiliu, pasikonsultuokite su sertifikuotu mechaniku.
Ar kada nors bandėte „TikTok“ automobilio patarimus? Ar jie pasiteisino, ar buvo katastrofa? Pasidalykite savo patirtimi komentaruose!