Pasirengimas priklauso nuo jūsų ankstesnio treniruočių lygio
Jei visą gyvenimą buvote sportiškai aktyvūs, pradėti sportuoti bus lengviau. Tačiau svarbu atsižvelgti į tai, jog atsigavimas po intensyvios treniruotės užtrunka ilgiau, o rezultatai gali nepasirodyti taip greitai, kaip jaunystėje.
Pradedantiesiems rekomenduojame sportinės veiklos imtis neskubant, ramiai ir lėtai. Skubėjimas ar per didelių svorių kėlimas gali iššaukti traumas, kurios vėliau sumažins pasimėgavimą treniruotėmis.
Bet nesijaudinkite! Jei sportuosite nuosekliai, treniruotės sporto salėje atneš rezultatus, kuriuos pastebėsite ir jūs, ir jūsų artimieji.
Teiraukitės kitų patarimo
Jei sporto salė jums yra visiškai nauja veikla, rekomenduojame treniruotis su asmeniniu treneriu, kuris padės pasirinkti tinkamą krūvį ir patars, kokią įrangą ar aprangą pasirinkti.
Deja, asmeninio trenerio paslaugos nėra pigios, tačiau ši investicija užtikrins, kad sportuosite saugiai ir be rizikų susižeisti. ESTO kredito linija gali jums padėti. Greita paskola leidžia lengvai planuoti savo išlaidas, o lankstūs mokėjimo variantai leis mokėti pagal galimybes ir – mėgautis treniruotėmis sporto salėje be jokių rizikų.
Nusistatykite realistiškus tikslus
Rekomenduojame nusistatyti tokius tikslus, kurie jus motyvuotų ir būtų realistiški. Atkreipkite dėmesį į laiką – tikslams pasiekti jo skirkite daugiau.
Nusistatydami tikslą daugiausiai dėmesio skirkite įpročio treniravimui, o ne svorio reguliavimui. Pavyzdžiui, užsibrėžkite tikslą, jog treniruotes lankysite tris kartus per savaitę be jokių pasiteisinimų, o kai jausite, kad jūsų kūnas yra pasiruošęs didesniam kruviui, jį šiek tiek padidinkite.
Eksperimentuokite su treniruočių ar pratimų trukme. Aerobinės treniruotės sesijai jums gali pakakti 15-20 minučių, o laikui bėgant, treniruotės trukmę galėsite padidinti iki 30-40 minučių.
Vadovaukitės savo galimybėmis
Kiekvieno žmogaus poreikiai ir gebėjimai skiriasi. Asmeninio treniruočių plano sudarymas padeda atsižvelgti į individualius poreikius, tikslus ir apribojimus. Todėl pradėkite treniruotis nuo mažesnio krūvio ir palaipsniui didinkite intensyvumą, kad kūnas galėtų prisitaikyti ir išvengti pernelyg didelės apkrovos.
Pradžioje nesigėdykite treniruotis su minimaliais svoriais. Tai dažnai rekomenduojama ir jaunesniems pradedantiesiems, kad būtų galima išmokti teisingos technikos bei raumenis pratinti prie aktyvios veiklos.
Svarbu laikytis subalansuoto treniruočių plano, kuris apima kardio, jėgos, lankstumo ir pusiausvyros pratimus. Tai padeda pagerinti bendrą fizinę būklę ir sumažinti traumų riziką.
Poilsis ir atsigavimas
Poilsis yra svarbi treniruočių programos dalis. Geras miegas ir pakankamai laiko, skiriamo atsistatymui, padės kūnui greičiau atsigauti ir tinkamai pasiruošti kitai treniruotei sporto salėje.
Apibendrinant, vyresni žmonės gali visavertiškai mėgautis treniruotėmis sporto salėje ir pasiekti nuostabius sveikatos bei išvaizdos rezultatus. O tinkamas pasirengimas, planavimas ir požiūris padės ne tik pasirūpinti savo kūnu, bet taip pat gyventi pilnavertį gyvenimą.
Sužinokite daugiau apie ESTO mokėjimo sprendimus: https://www.delfi.lt/uzsakomasis-turinys/verslo-poziuris/baltijos-saliu-mazmenines-prekybos-lyderiai-pasitiki-esto-mokejimo-sprendimais.d?id=90433833