Ar gražių vaizdo įrašų ir nuotraukų „Instagram“ ar „TikTok“ siekis gali kainuoti sveikatą ar net gyvybę? Tuo jau įsitikino nemažai žmonių. Dėl kadro, galinčio tapti socialinės žiniasklaidos hitu, jie gerokai rizikavo. Dar viena tokia situacija įvyko vos prieš kelias dienas – turistė vos neprarado gyvybės iškritusi iš traukinio.
Viską už… asmenukę. Žmonės rizikuoja savo gyvybe dėl gražių nuotraukų ir vaizdo įrašų
Dabar, kai socialinė žiniasklaida tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo dalimi ir daugeliui žmonių poreikis viskuo dalytis „Instagram“, „Facebook“ ar „TikTok“ yra labai stiprus. Šis noras atkreipti dėmesį, surinkti daug vadinamųjų „patinka“ ir šlovės galimybė kai kuriuos skatina imtis rizikingų veiksmų.
Noras pasidaryti įspūdingą asmenukę arba įrašyti neįprastą vaizdo įrašą, kuris sukeltų stiprią žiūrovų reakciją, dažnai verčia žmones peržengti sveiko proto ribas. Deja, tobulo kadro siekis gali sukelti tragiškų pasekmių.
Ji norėjo gražaus kadro, iškrito iš važiuojančio traukinio
Neseniai, mažai trūko, kad prie grupės žmonių kurie prarado savo gyvybes dėl rizikingų veiksmų dėl gražaus kadro, Kinijos turistė. Viešėdama Šri Lankoje moteris norėjo įamžinti ypatingas akimirkas keliaudama traukiniu po salą. Norėdama telefonu padaryti įspūdingą kadrą, ji pasilenkė iš vagono ir iškrito.
Moteriai labai pasisekė. Nepaisant pavojingai atrodžiusio incidento, ji nepatyrė pernelyg didelių sužalojimų. Užkliudžiusi medį, ji minkštai nusileido į krūmus. Traukiniui sustojus kitoje stotyje, keli bendrakeleiviai grįžo į įvykio vietą padėti moteriai. Filmuota medžiaga, kurioje matyti, kaip turistė išlenda iš vagono ir iškrenta iš traukinio, paplito socialinėje žiniasklaidoje.
According to Sri Lankan media "LANKASARA", a female tourist from China was hit by a tree branch on the roadside when she went to take photos on a train in Sri Lanka and fell off the track.
— ????ℤℍ?ℕ ????????ℝ(SAVE INDIA) (@jaikumar0431974) December 12, 2024
Miraculously she landed on a bush and did not die. pic.twitter.com/E9wS0uGraW
Graži asmenukė svarbiau už gyvenimą? Socialinės žiniasklaidos problema
Vis dažniau girdime apie nelaimingus atsitikimus kalnuose, ant pastatų stogų ar uolų kraštų, kai „tobulo kadro“, kuris taptų interneto hitu, paieškos baigiasi mirtinu kritimu. Statistika rodo, kad 2008-2021 m. visame pasaulyje dėl asmenukės ar vaizdo įrašo darymo žuvo 379 žmonės, o dar daugiau buvo sužeista. Momentinis poreikis padaryti įspūdį draugams internete tampa svarbesnis už saugumą ir gyvybę.
Nors socialinė žiniasklaida gali įkvėpti ir palengvinti ryšius su žmonėmis visame pasaulyje, ji taip pat gali daryti spaudimą žmonėms priimti neapgalvotus sprendimus. Verta pagalvoti, ar kelios „patinka“ ir komentarai tikrai verti tokios rizikos. Informuotumas apie riziką ir saugaus elgesio švietimas gali padėti sumažinti tokių tragedijų skaičių. Nepamirškime, kad tikrąją vertę turi išgyventos akimirkos, o ne tos, kurios internete surinko daugiausia „patinka“ paspaudimų.