Sekmadienį Pietų Korėjos Muano tarptautiniame oro uoste nuo pakilimo tako nukritus ir sudužus keleiviniam lėktuvui žuvo 179 žmonės. Preliminariais duomenimis, tragedija įvyko dėl važiuoklės gedimo, kurį sukėlė susidūrimas su paukščiais. Du žmonės katastrofą išgyveno.
Iš Bankoko skridęs lėktuvas „Boeing 737-8AS“, kuriame buvo 181 žmogus, tūpdamas sudužo ir užsiliepsnojo. Gelbėtojai vis dar ieško kūnų, išsibarsčiusių po to, kai lėktuvas trenkėsi į kilimo ir tūpimo taką. Lėktuvas buvo visiškai sunaikintas, tarp nuolaužų pavyko atpažinti tik lėktuvo uodegą, pranešė žiniasklaida.
Iš Bankoko skridusiame laineryje buvo 175 keleiviai (173 Pietų Korėjos ir du Tailando piliečiai), taip pat šeši įgulos nariai. Du žmonės – keleivis ir įgulos narys – buvo išgelbėti iš lėktuvo, pranešė ugniagesių tarnyba.
Pietų Korėjos lėktuvo katastrofa. Didėja žuvusiųjų skaičius
Pietų Korėjos transporto ministerija šią katastrofą apibūdino kaip tragiškiausią per beveik tris dešimtmečius Pietų Korėjos oro linijų bendrovės lėktuvo avariją. Muano ugniagesių vadas Lee Jung-hyunas sakė, kad tyrėjai tiria galimas katastrofos priežastis, įskaitant paukščių patekimą ir oro sąlygas.
Pirminiais duomenimis, avarija įvyko dėl važiuoklės gedimo, kurį sukėlė susidūrimas su paukščiais. Įgula bandė nutupdyti orlaivį be išskleistos važiuoklės, ant fiuzeliažo, tačiau šis manevras nepavyko ir orlaivis atsitrenkė į betoninę kilimo ir tūpimo tako tvorą bei užsiliepsnojo.
Tragedija Muano oro uoste. Nauja informacija
Sekmadienio rytą per Pietų Korėjos televizijos kanalus parodytuose vaizduose matyti daugybė gelbėjimo mašinų ir ugniagesių, dirbančių aplink apanglėjusias lėktuvo nuolaužas. Pietų Korėjos žiniasklaida taip pat pranešė apie vieno iš keleivių giminaičiui išsiųstą žinutę, kurioje jis pranešė, kad lėktuvo sparne įstrigo paukštis.
Oro uosto atstovas sakė „Reuters“, kad gelbėtojų komandos daugiausia dėmesio skyrė lėktuvo uodegoje esančių žmonių gelbėjimui. Vietos žiniasklaidos paskelbtose nuotraukose matyti dūmai ir liepsnos, gaubiančios į pakilimo tako šlaitą įsirėžusio lėktuvo dalis.