Vaškavimas veiksmingai apsaugo dažų dangą nuo nešvarumų kaupimosi ir sukibimo, o ant paviršiaus sukuria hidrofobinę plėvelę. Vairuotojams kyla klausimas, ar reikia vaškuoti automobilio langus?
Ne tik specializuotose automobilių didmeninės prekybos įmonėse, bet ir prekybos centruose parduotuvių lentynos perpildytos automobilių priežiūros priemonėmis. Tarp jų – dažams, chromui, aliuminiui, plastikui ir stiklui skirtos priemonės. Ar automobilių chemija yra pakankamai universali, kad susidorotų su įvairiomis užduotimis? Pavyzdžiui, daugelis vairuotojų klausia savęs, ar galima vašku padengti automobilio langus.
Atsakymas – neabejotinai taip. Ir dėl kelių priežasčių. Pirma, daugelis komercinių vaškų iš tikrųjų yra poliravimo priemonės, kurios ne tik apsaugo paviršių, bet ir turi abrazyvinių medžiagų. Jų paskirtis – pašalinti nešvarumus, išlyginti mikroįbrėžimus ir atkurti buvusį dažų paviršiaus blizgesį.
Jie taip pat gerai veikia stiklą – padeda pašalinti plika akimi nematomus nešvarumus. Gerai vaškuotas stiklas ne tik blizga, bet ir nelieka dryžių. Paviršius tampa lygesnis ir hidrofobiškesnis, o tai reiškia, kad vandens lašeliai, užuot pasklidę po stiklo paviršių, sudaro didesnius lašus, kuriuos oro gūsis gali nupūsti nuo stiklo didesniu nei 80 km/val. greičiu. Ant išlyginto stiklo paviršiaus valytuvai turėtų judėti tolygiau ir sklandžiau nei anksčiau.
Niekas netrukdo langus vaškuoti ir iš vidaus. Viena vertus, taip pašalinsite nematomus arba sunkiai pastebimus nešvarumus, kita vertus, sumažinsite vandens garų polinkį padengti stiklą.
Jei nusprendėte vaškuoti langus, turėtumėte atkreipti dėmesį į suskilinėjusias vietas – jų vaškuoti nereikėtų, kad vaškas nepatektų į stiklo ertmę. Iš šių tarpelių jo negalėsime pašalinti, todėl baltos vašku užpildytos drožlės bus dar labiau matomos.
Taip pat verta patikrinti, kaip elgsis norimas naudoti vaškas ant nelabai matomos priekinio stiklo dalies. Tiesa, jis nepažeidžia labai kieto stiklo paviršiaus, tačiau kai kurie vairuotojai praneša, kad vaškas ant stiklo palieka riebių dėmių, kurios pablogina matomumą naktį. Taip pat pasitaiko, kad valytuvų šepetėliai, užuot slydę stiklu, pradeda jį praleisti, todėl kyla nemalonus triukšmas ir nuo stiklo neteisingai pašalinamas vanduo.