Pagal galiojančius teisės aktus automobilio gesintuvas yra privaloma įrangos dalis. Teisingas jo pasirinkimas yra rimtas žingsnis reaguojant į gaisrą. Verta suprasti turimų gesintuvų tipų skirtumus ir atsižvelgti į keletą svarbių veiksnių.
Gesintuvo tipas – koks rekomenduojamas jūsų automobiliui?
Gaisras nėra tas pats, kas ugnis, nes liepsnoti gali ne tik kietosios medžiagos, bet ir skysčiai, dujos ar degūs metalai. Norint susidoroti su stichija, būtina naudoti tinkamus gesintuvus ir vadovautis konkrečių gaisro rūšių ženklais:
- A – kietosios medžiagos,
- B – degūs skysčiai ir kietosios lydalo medžiagos,
- C – degiosios dujos,
- D – degūs metalai,
- E – elektros įranga iki 1000 voltų,
- F – kepimo riebalai.
Su šiuo skirstymu glaudžiai susijęs gesinimo medžiagos tipas, iš kurių išskiriami milteliniai, putų, sniego arba vandens gesintuvai.
ABC milteliniai gesintuvai paprastai naudojami lengvuosiuose automobiliuose, sunkvežimiuose, mikroautobusuose ir autobusuose. Jie yra universalūs ir tinka gesinti kietųjų medžiagų, skysčių ir dujų gaisrus.
Automobilio gesintuvas – talpa
Pagal galiojančias priešgaisrinės saugos taisykles lengvojoje transporto priemonėje, kurioje yra ne daugiau kaip 9 sėdimos vietos, įskaitant vairuotoją, turi būti 1 kg (L) talpos gesintuvas.
Lengvuosiuose automobiliuose gerai tiks 1 kg arba 2 kg talpos nešiojamieji gesintuvai. Dideliuose automobiliuose su puspriekabėmis veiksmingesni bus didesni, įvairios paskirties gesintuvai (ABC tipo):
- ≤ 3,5 tonos transporto priemonei: 4 kg gesintuvas,
- 3,5 t ≤ 7,5 t transporto priemonei: 8 kg gesintuvas,
- ≥ 7,5 tonos transporto priemonei: 12 kg gesintuvas.
Prisijunkite prie „Taršos patikros reidas“ grupės.