Vasarai keičiant rudenį, vairuotojai susiduria ne tik su žemesne temperatūra, bet ir su dažno lietaus ir purvinų kelių iššūkiais. Tokios sąlygos greitai nublukina automobilio apdailą, todėl kadaise blizgėjusi išorė atrodo blizganti. Laimei, paprastas dviejų valandų automobilio vaškavimas gali padėti jūsų automobiliui išlaikyti blizgesį ir apsaugoti jį nuo purvo ir nešvarumų ištisus mėnesius.
Automobilio vaškavimas: Paprastas naudoti ir veiksmingas iš karto
Nuo pat automobilių išradimo automobilio išorės nepriekaištingos būklės palaikymas buvo prioritetas. Pirmieji vaškai buvo natūralūs, juose buvo naudojami tokie ingredientai kaip karnauba ar bičių vaškas. Laikui bėgant automobilių vaškai tobulėjo, o šiandieniniai sintetiniai arba polimerų pagrindu pagaminti vaškai yra patvaresni ir lengviau naudojami. Nepriklausomai nuo rūšies, galutinis rezultatas tas pats: blizgi, apsaugota apdaila.
„Vaškas atlieka dvi pagrindines funkcijas: palengvina automobilio valymą ir padidina jo blizgesį“, – aiškina Algirdas Plečkaitis, automobilių priežiūros įmonės ‚Švaros broliai‘ vadovas. „Vaškas išlygina paviršių, todėl jis tampa atsparesnis drėgmei ir nešvarumams, kuriuos galima nuplauti paprasta aukšto slėgio vandens srove. Taip sumažėja poreikis šveisti kempinėmis ar šluostėmis. Be to, vaškas suteikia automobiliui blizgesio, užpildo smulkius įbrėžimus ir suteikia dažų spalvai gylio, kuris ypač pastebimas tamsių spalvų automobiliuose.“
Vienas iš pagrindinių vaško privalumų, palyginti su sudėtingesnėmis apsauginėmis dangomis, pavyzdžiui, kvarco ar nanokeraminėmis dangomis, yra jo paprastumas. Po kruopštaus plovimo ir nuriebalinimo automobilis yra paruoštas vaškui – jo nereikia poliruoti. Tepimo procesas yra paprastas ir nereikalauja specialių įrankių, todėl darbą galima atlikti vos per porą valandų.
Vaško naudojimas: Lengvas kelias į poliruotą išvaizdą
Automobilio vaškavimas vašku yra paprastas procesas. Sintetinį ir polimerinį vašką galima tepti mikropluošto šluoste arba aplikatoriaus padu, o po to švaria šluoste nupoliruoti, kad automobilis būtų poliruotas. Natūralūs vaškai, pavyzdžiui, karnauba, reikalauja daugiau pastangų, nes juos reikia tvirtai įtrinti į paviršių ir kruopščiai nupoliruoti, kad neliktų dryžių. Jei norite greito ir veiksmingo sprendimo, kurį galima naudoti savarankiškai, praktiškas pasirinkimas – sintetiniai vaškai. Be to, nereikia laukti, kol vaškas išdžius; automobilį galima vairuoti iš karto po vaško ir poliravimo proceso.
Kiek laiko veikia apsauga vašku?
Nors vašką lengva naudoti, jis nėra ilgalaikis sprendimas. Skirtingai nuo kvarco ar keraminių dangų, kurios gali tarnauti kelerius metus, vaškas yra veiksmingas nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių, priklausomai nuo tokių veiksnių kaip vairavimo sąlygos ir plovimo įpročiai.
„Natūralūs vaškai gali išlikti veiksmingi iki trijų mėnesių, o sintetiniai vaškai – iki šešių mėnesių“, – aiškina A. Plečkaitis. „Tačiau kadangi vaškas yra palyginti minkštas, jis jautrus mechaniniam poveikiui. Pavyzdžiui, jei važiuojate greitkeliais, kur kiti automobiliai dažnai barsto smėlį ir akmenukus, vaškas nusidėvi greičiau. Taip pat dažnas plovimas kempinėmis ar šluostėmis arba žiemą naudojant sniego šepečius sutrumpins vaško sluoksnio tarnavimo laiką.“
Vaškas yra puikus pasirinkimas vairuotojams, kurie nori „pasidaryk pats“ sprendimo, kaip apsaugoti savo automobilio išorę nuo rudeninio purvo be didelių investicijų. Nors jo patvarumas gali neprilygti pažangių dangų ilgaamžiškumui, geras vaško sluoksnis gali išsilaikyti per vieną purviniausių sezonų, suteikdamas jūsų automobiliui poliruotą išvaizdą ir sustiprindamas jo vizualinį patrauklumą.