Vasarą daugelis žmonių aistringai juo naudojasi, o kai kurie neįsivaizduoja vairavimo be jo. Jis padeda greitai atvėsinti automobilio saloną, kad kelionė būtų pakenčiama. Kai temperatūra už lango nukrenta, susimąstome, ar būtina jį naudoti. Ar turėtumėte važinėti su oro kondicionieriumi ištisus metus?
Šiais laikais oro kondicionierius yra būtinas automobilio įrangos elementas ir patogumas, netgi laikomas standartine įranga. Nors daugeliui vairuotojų jis daugiausia asocijuojasi su vasara ir kankinančia aukšta temperatūra, jo naudojimas rudens ir žiemos sezonu yra toks pat svarbus. Reguliarus oro kondicionieriaus įjungimas ne tik užtikrina didesnį kelionės komfortą, bet ir ilgainiui padeda išvengti gedimų bei užtikrina, kad sistema būtų techniškai tvarkinga.
Ar turėtumėte naudoti oro kondicionierių žiemą? Tai gali atrodyti nereikalinga, bet visiškai pateisinama
Oro kondicionieriaus naudojimas rudenį ir žiemą yra labai svarbus ne tik keleivių komfortui, bet ir tinkamam sistemos veikimui bei mūsų saugumui vairuojant. Jei jo nenaudosite, gali tekti brangiai sumokėti už apsilankymą pas mechaniką. Pateikiame pagrindines priežastis, kodėl jį reikia įjungti.
- Tiekiamas vėsus arba šiltas oras padeda išdžiovinti orą, todėl sumažėja daugelį vairuotojų kamuojanti problema – priekinio stiklo rasojimas. Kartu jis naudingas norint greitai atsikratyti drėgmės iš automobilio. Nuolatinė oro cirkuliacija sumažina pelėsio ir grybelio atsiradimo riziką.
- Reguliarus jo įjungimas taip pat apsaugo kompresorių – brangiausią sistemos komponentą, kuris gali būti pažeistas ilgai nenaudojant. Kompresoriaus atnaujinimo kaina svyruoja nuo50 iki 200 eurų už pigiausius modelius.
Kaip nustatyti oro kondicionavimo sistemą žiemą? Svarbu tinkamai naudoti
Visada nepamirškite atsargiai naudoti oro kondicionierių. Geriau vengti per didelio greičio, nes salone susikaupęs sausas oras gali išsausinti gleivinę ir odą, todėl padidėja peršalimo, gerklės skausmo ar akių problemų rizika.
Todėl rudens ir žiemos sezono metu verta jį paleisti bent kartą per savaitę 15 minučių, kad galėtumėte sutepti visus sistemos komponentus alyva. Tai padės išlaikyti gerą sistemos būklę. Taip sumažės nuotėkio ir gedimų rizika. Be to, sistemos sausinimas apsaugo nuo metalinių komponentų korozijos ir pelėsio augimo, o tai apsaugo mus nuo kenksmingo oro šiltuoju metų laiku.