Sezoninis padangų keitimas yra puikus metas užtikrinti tinkamą padangų komplekto, kuris nebus naudojamas ateinančius mėnesius, saugojimą. Netinkamai laikomos padangos gali deformuotis, prarasti savo savybes ir net tapti pavojingos važiuoti.
Padangų laikymas. Priklausomai nuo to, ar su ratlankiais, ar be jų
Padangas be ratlankių reikėtų padėti vertikaliai ant žemės ir kartą per mėnesį pasukti, kad būtų išvengta galimų deformacijų. Taip pat patartina jas pastatyti ant stovo, esančio kelis centimetrus virš žemės, arba padėti į krūvą ant lygaus ir švaraus pagrindo. Nepatartina padangų kabinti ant kabliukų – dėl to jos gali deformuotis, ypač vadinamoji kulka, kuri yra sąlyčio su ratlankiu vieta. Padangas su ratlankiais galima laikyti vieną ant kitos arba sudėti į specialius stelažus, arba pakabinti už ratlankio ant kablių.
Padangų laikymas. Pasirinkite tinkamą vietą
Padangas laikykite sausoje ir pavėsingoje vietoje, geriausiai 5-30 °C temperatūroje. Venkite tiesioginių saulės spindulių ir šilumos šaltinių, pavyzdžiui, radiatorių. Taip pat atminkite, kad padangos nemėgsta šalčio! Laikant žemesnėje nei -5 °C temperatūroje, gumos mišinys gali įtrūkti. Ideali oro drėgmė padangoms sandėliuoti neturi viršyti 75% – per didelė gali paskatinti pelėsių ir grybelių augimą.
Laikydami padangas turėkite tai omenyje
- Padangos turi būti laikomos kambario temperatūroje, 5-30 ºC.
- Sandėliavimo patalpa, kurioje laikomos padangos ir ratlankiai, turėtų būti uždengta stogu ir apsaugota nuo ultravioletinių spindulių, įskaitant saulės spindulius.
- Sandėliavimo patalpa turi būti sausa, joje neturi būti per daug drėgmės (daugiau kaip 75%) ir ji turi būti gerai vėdinama.
- Sandėliavimo patalpoje negalima laikyti degalų, alyvos, tirpiklių ar kitų cheminių medžiagų.
- Padangų negalima laikyti netoli šilumos šaltinių ar elektros įrangos, kuri generuoja kibirkštis (pvz., lygintuvų).
Padangų apsauga nuo dulkių ir purvo
Be tinkamos temperatūros, drėgmės ir padėties, pagrindinis tinkamo padangų laikymo aspektas yra apsauga nuo dulkių, purvo ir cheminių medžiagų. Šie veiksniai gali turėti neigiamos įtakos padangų būklei, todėl jos gali suprastėti ir prarasti savo savybes.
Padangų valymas prieš sandėliavimą
Padangų valymas prieš sandėliavimą yra vienas iš pagrindinių žingsnių, padedančių prižiūrėti padangų būklę ir prailginti jų tarnavimo laiką. Prieš sandėliuojant padangas gerai jas kruopščiai nuplauti ir pašalinti visus nešvarumus ar kelio purvo likučius. Svarbu valymui nenaudoti agresyvių cheminių medžiagų, kurios gali pažeisti padangos paviršių arba medžiagą, iš kurios ji pagaminta. Vietoj to patartina naudoti švelnias valymo priemones, pavyzdžiui, muiluotą vandenį arba specialų padangų valiklį, kuris ne tik veiksmingai pašalina nešvarumus, bet ir apsaugo padangos paviršių nuo kenksmingų medžiagų.
Reguliarus padangų būklės tikrinimas
Nepamirškite reguliariai tikrinti padangų būklės, net jei jos laikomos tinkamomis sąlygomis. Tinkamas padangų laikymas yra svarbiausias veiksnys siekiant išlaikyti jų kokybę ir saugumą. Reguliarus valymas, tinkamas padangų išdėstymas ir jų rotacija padeda išvengti deformacijos ir savybių praradimo. Saugiai laikydami padangas užtikrinsite, kad atėjus kitam sezonui jos bus paruoštos naudoti tinkamos būklės