Automobiliai jau seniai turi funkcijas, kurios palengvina degalų papildymą. Vis dėlto daugelis vairuotojų nežino, kaip patikrinti, kurioje pusėje yra degalų bakas arba kokia yra paslėpta apverčiamo dangtelio funkcija. Nors tai gali atrodyti akivaizdu, daugelis vairuotojų tai pamiršta, todėl kyla dilemų privažiavus prie degalinės. Siūlome būdų, kaip jų lengvai išvengti.
- Jei į degalinę atvažiuosite ne ta automobilio puse, gali tekti jį perstatyti ir prarasti vietą eilėje.
- Daugelyje naujesnių modelių yra paprastas būdas patikrinti, kurioje pusėje gamintojas įdėjo užpildą.
Paprastas triukas, kaip papildyti automobilio degalų baką
Jei šiuo metu šaukiate, kad tai nereikšminga ir beprasmiška, nes visada galite atidaryti dureles ir patikrinti degalų baką, ir net jei prie siurblio prieisite iš netinkamos automobilio pusės, pistoletų žarnos paprastai yra pakankamai ilgos, kad galėtumėte „vaikščioti“ aplink automobilį, tada…. būsite visiškai teisūs.
Be to, visi prisimena, kurioje automobilio pusėje yra degalų įpylimo kaklelis. Tačiau norėtume atkreipti jūsų dėmesį į vieną dalyką: kai kurie vairuotojai dažnai keičia automobilius, o guminė žarna ne visada būna švari; dažnai ji būna padengta dulkėmis, smėliu ir purvu. Be to, yra degalinių, kuriose žarnelė yra tokia trumpa, kad, privažiavus prie automobilio ne iš tos pusės, teks jį perstatyti. Kaip to išvengti? Būdas gana paprastas.
Kurioje automobilio pusėje yra degalų bakas?
Na, daugelyje naujesnių automobilių užpylimo pusė buvo pažymėta prietaisų skydelyje. Anksčiau degalų įpylimo pusę buvo galima nurodyti pagal rezervo piktogramoje esančią pistoleto žarną (jei žarna „kabojo“ į kairę nuo skirstytuvo simbolio, degalų įpylimo vieta buvo ten, jei žarna buvo dešinėje – žinote), vėliau – kad būtų išvengta painiavos – pradėta naudoti piktograma (trikampis), nurodanti teisingą automobilio pusę. Senesniuose automobiliuose, kuriuose apskritai nėra jokių nuorodų, galima priimti bendrą taisyklę, kad japoniškuose modeliuose užpildas yra kairėje, o europiniuose – dešinėje. Tačiau tai labai bendra taisyklė, ne visada atspindinti tikrovę. Patikimiausias yra, buvo ir bus tas mažas trikampis!