Norint pagerinti kultūros lygį kelyje, geriausia pradėti nuo savęs. Štai 7 savybės, kuriomis pasižymi geri vairuotojai.
Kartais nedidelis gestas iš tiesų gali labai daug ką pakeisti – turime omenyje situacijas tiek kasdieniame gyvenime, tiek kelyje. Juk truputis gerumo dar niekam nepakenkė. Parodydami supratimą kitiems vairuotojams, galime iš to tik laimėti, o kartu ir važiuoti mūsų keliais sklandžiau bei saugiau. Štai keletas gerų įpročių, kurių reikėtų išmokti.
Leiskite lengviau prisijungti prie eismo
Ne kartą rašėme apie tai, kokią naudą duoda greitkelyje važiavimas gretiėjimo juosta. Tačiau dažniausiai tai darydavome iš vairuotojo, įsiliejančio į eismą, perspektyvos, todėl šiandien šią temą aptarsime iš kitos pusės. Jei matote besirikiuojančioje juostoje automobilį, persirikiuokite į vidurinę arba kairiąją juostą, kad jam būtų lengviau įvažiuoti į maršrutą. Žinoma, su sąlyga, kad gretima eismo juosta laisva ir jūs patys niekam netrukdysite.
Įleiskite automobilį iš šalutinio kelio
Panaši situacija į pirmiau aprašytąją, tačiau susiklostė gyvenvietės keliuose. Išvažiuojant iš siauros gatvės vairuotojams kyla stresas, nes paprastai jie turi ribotą matomumą ir turi gerokai pasilenkti, kad pamatytų, ar kas nors atvažiuoja. Todėl, jei matote iš šalutinės gatvės nedrąsiai išvažiuojančio automobilio priekį, sustokite ir leiskite tam automobiliui pravažiuoti. Tai darydami sugaišite nedaug laiko ir prisidėsite prie saugumo.
Neignoruokite gretimoje eismo juostoje važiuojančių automobilių
Kai kurie vairuotojai, pamatę gretimoje eismo juostoje važiuojančio automobilio posūkio rodiklį, įsijungia šerifo režimą ir laiko garbės reikalu nepraleisti priekyje važiuojančio automobilio. Tai visiškai beprasmis elgesys, iš kurio niekas negauna naudos, tačiau nukenčia sklandus vairavimas ir be reikalo sukuriama pavojinga situacija. Geriau tiesiog šiek tiek stabdyti ir leisti kitam vairuotojui persirikiuoti į kitą eismo juostą. Juk jei to nepadarysite patys, galiausiai vis tiek kas nors kitas jį įleis.
Neužblokuokite posūkio eismo juostos
Ši taisyklė praverčia sankryžose su vadinamąja žaliąja rodykle, kai galima ir sukti, ir važiuoti tiesiai iš kraštinės dešiniosios eismo juostos. Tokioje situacijoje, jei neketinate sukti, pagal kelių kultūrą reikia užimti kitą eismo juostą ir važiuoti tiesiai. Taip užtikrinsime, kad neblokuosime vairuotojų, norinčių važiuoti į dešinę.
Nepalikite automobilio bet kur
Tai dažna didmiesčių vairuotojų nuodėmė – nenorėdami gaišti laiko ieškodami, kur pastatyti automobilį, jie palieka jį bet kur ir įjungia avarines šviesas. Taip jie ne tik užkerta kelią kitiems (ypač jei sustoja, pavyzdžiui, prie vartų), bet ir kelia potencialų pavojų, jei, pavyzdžiui, pastato automobilį priešais pačią pėsčiųjų perėją ir taip apriboja matomumą. Šiuo atveju nėra apie ką galvoti, tiesiog skirkite tas kelias akimirkas ir susiraskite teisėtą stovėjimo vietą, net jei dėl to tektų nueiti dar kelis žingsnius.
Palengvinkite kitiems parkavimą
Daugeliui vairuotojų automobilių statymas kelia didelį stresą. Todėl, kad palengvintume kitų gyvenimą, nesukelkime jiems papildomo streso. Jei matote, kad priešais jus važiuojantis asmuo akivaizdžiai ieško vietos automobiliui pastatyti, nevažiuokite ant jo bamperio ir neapvažiuokite, o leiskite jam ramiai manevruoti. Tas pats galioja, jei priešais jus važiuojantis automobilis išvažiuoja iš stovėjimo vietos. Neprarasite daug laiko, jei akimirkai sustosite ir leisite jam įsilieti į eismą.
Neblokuokite įvažiavimo į plovyklą
Tikriausiai kiekvienas bent kartą yra susidūręs su tokia situacija – privažiuojate prie plovyklos ir… turite laukti, nes priešais jus stovi automobilis, kurio vairuotojas ką tik nuėjo į degalinę sumokėti už plovimą. Beje, galbūt jis užsisakė dar vieną dešrainį ar kavos, o mes stovime ir laukiame, kada jis grįš. Verta pagalvoti apie kitus ir paprasčiausiai atsistoti į šoną, neuždengiant įėjimo į plovyklą, jei žinome, kad stoties pastate praleisime daug laiko.