Besikeičiančios oro sąlygos gali būti negailestingos jūsų transporto priemonei. Drėgmė, kelio druska ir purvas sudaro puikias sąlygas rūdims atsirasti. Rūdys atsiranda, kai geležis ar plienas reaguoja su drėgme ir deguonimi, ypač drėgname klimate. Žiemos kelių druska pagreitina šį procesą, nes prilimpa prie automobilio važiuoklės ir padidina vandens laidumą, todėl greičiau vyksta korozija.
Šios „nematomos“ rūdys yra ypač pavojingos, nes laikui bėgant gali pakenkti tiek estetiniam, tiek konstrukciniam jūsų automobilio vientisumui.
Rūdys silpnina metalą ir pažeidžia svarbiausius kėbulo ir važiuoklės komponentus. Tai kelia didelę grėsmę saugumui – jūsų transporto priemonė praranda tvirtumą, ypač avarijos atveju. Korozija gali paveikti svarbiausius pakabos ir stabdžių komponentus, susilpninti varžtus, šarnyrus, spyruokles ir stabdžių vamzdynus, todėl kelyje gali kilti pavojingų gedimų.
Dėl rūdžių taip pat gali kilti elektros problemų, nes pažeidžiamos laidų jungtys ir kontaktai. Dėl to gali atsirasti netikėtų gedimų, pavyzdžiui, sutrikti šviesų ar signalizacijos sistemų veikimas. Be to, rūdys gadina automobilio išvaizdą – dažai pradeda luptis ir luptis, todėl tenka brangiai remontuoti kėbulą.
Norint išlaikyti automobilio vertę, ilgaamžiškumą ir saugumą, labai svarbu aktyviai rūpintis juo ištisus metus.
Kaip apsaugoti automobilį nuo rūdžių
1. Reguliariai plaukite automobilį
Ant automobilio, ypač po ratais ir ratų arkose, kaupiasi purvas ir šiukšlės, todėl greičiau atsiranda rūdžių. Automobilį rekomenduojama plauti bent du kartus per mėnesį, o žiemą – dar dažniau.
„Krown“ tyrimas, atliktas naudojant neoninės šviesos bandymus, atskleidė, kad net įprastos automobilių plovyklos ne visiškai pašalina kelio druską. Norėdami veiksmingai išvalyti paslėptas vietas, naudokite specializuotas druskos šalinimo priemones, kurios ištirpina ant važiuoklės ir išorės prilipusią druską ir kitas kelių chemines medžiagas.
2. Rūpinkitės savo automobilio interjeru
Drėgmė nuo šlapių drabužių, skėčių ir apsnigtų batų gali prasiskverbti į kilimėlius ir sėdynes, todėl grindys gali pradėti rūdyti. Pašalinkite perteklinius drėgmės šaltinius ir reguliariai vėdinkite saloną.
3. Laikykite automobilį garaže
Jei įmanoma, laikykite automobilį garaže, kad apsaugotumėte jį nuo drėgmės ir ekstremalių oro sąlygų. Tačiau pasirūpinkite, kad garažas būtų gerai vėdinamas ir sausas. Drėgno automobilio laikymas uždaroje patalpoje gali pagreitinti rūdžių susidarymą.
4. Reguliariai tikrinkite savo automobilį
Patikrinkite, ar nėra dažų burbuliukų, spalvos pakitimų ar nelygumų, ypač aplink ratų arkas, po automobiliu ir ant durelių kraštų. Įbrėžimus nedelsdami pašalinkite retušuojančiais dažais arba apsaugine plėvele, kad rūdys neplistų.
5. Naudokite antikorozinę dangą
Specialistai rekomenduoja automobilio važiuoklę apsaugoti nuo rūdžių. Specialus vaškas arba keraminės dangos sukuria hidrofobinį sluoksnį, kuris atstumia drėgmę ir druskas, todėl lengviau valyti ir prailgina automobilio tarnavimo laiką.
Pasak UAB „Krown“ atstovo Juliaus Paukščio, rūdys yra apgaulingas priešas – dažnai jos lieka nepastebėtos, kol netampa rimta problema.
„Patariame galvoti kelis žingsnius į priekį, kaip ir šachmatuose, ir imtis prevencinių priemonių, pavyzdžiui, antikorozinių priemonių, naudojant Kanadoje sukurtą alyvos pagrindu pagamintą apsaugos nuo rūdžių sistemą“, – aiškina jis.
Apsaugokite savo automobilį, kol dar nevėlu
Rūdys – tai ne tik estetinė problema, bet ir tylus naikintojas, keliantis grėsmę jūsų automobilio veikimui, saugumui ir vertei. Jei šiandien imsitės prevencinių priemonių, galite išvengti brangiai kainuojančio remonto ir prailginti automobilio tarnavimo laiką.
Kaip apsaugoti automobilį nuo rūdžių? Pasidalykite savo mintimis ir patirtimi žemiau esančiuose komentaruose!
Kai pirmą kartą prisijungiate naudodami socialinio prisijungimo mygtuką, gauname Jūsų paskyros viešojo profilio informaciją, kurią bendrina socialinio prisijungimo teikėjas, atsižvelgdami į Jūsų privatumo nustatymus. Taip pat gauname Jūsų el. pašto adresą, kad automatiškai sukurtume Jums paskyrą mūsų svetainėje. Sukūrę paskyrą būsite prijungti prie šios paskyros.
NesutinkuSutinku
Prisijungti su
Leidžiu sukurti paskyrą
Kai pirmą kartą prisijungiate naudodami socialinio prisijungimo mygtuką, gauname Jūsų paskyros viešojo profilio informaciją, kurią bendrina socialinio prisijungimo teikėjas, atsižvelgdami į Jūsų privatumo nustatymus. Taip pat gauname Jūsų el. pašto adresą, kad automatiškai sukurtume Jums paskyrą mūsų svetainėje. Sukūrę paskyrą būsite prijungti prie šios paskyros.