Prieš nuspręsdami pakeisti priekinio stiklo valytuvus, pabandykite juos lengvai atkurti. Tai nieko nekainuoja ir gali turėti gerą poveikį.
Automobilių savininkai paprastai žino, kad reikia keisti priekinio stiklo valytuvus. Paprastai priekinio stiklo valytuvų gamintojai rekomenduoja juos keisti kartą per metus, tačiau vairuotojai nori naudoti šiuos komponentus „iki galo“, t. y. tol, kol jie pradeda garsiai girgždėti ir (arba) girgždėti arba nustoja rinkti vandenį nuo priekinio stiklo.
Priekinio stiklo valytuvų keitimas. Kodėl visi to nepadaro laiku?
Atsižvelgiant į tai, kad šie iš pažiūros paprasti komponentai tampa vis sudėtingesni, toks elgesys nebestebina. Pamažu praeina laikai, kai automobilių priekinio stiklo valytuvai kainavo keliolika eurų už komplektą, o juos pakeisti savarankiškai užtrukdavo tiesiog minutę. Šiandien kai kurių valytuvų kaina jau viršija 15 ar net 30 eurų už komplektą, o valytuvai be rėmelio gali būti dar brangesni. Nenuostabu, kad vairuotojai nėra linkę dažnai leisti pinigus jiems įsigyti.
Tačiau taupant priekinio stiklo valytuvų lėšas gali iš esmės sumažėti vairavimo komfortas – nuolatinis girgždėjimas vargins net kantriausią vairuotoją. Kitas dalykas – susidėvėję priekinio stiklo valytuvai blogai veikia matomumą sutemus, lietingu oru – dėl dryžių sunku įžiūrėti kelio ženklus (įskaitant linijas ant asfalto) ir net kitus eismo dalyvius (pėsčiuosius, dviratininkus). Taigi, pernelyg dažnas senų priekinio stiklo valytuvų naudojimas gali tapti rimto eismo įvykio kelyje priežastimi.
Valytuvų remontas. Nereikia daug, kad jie vėl veiktų
Jei pastebėjote sugedusių (arba susidėvėjusių) priekinio stiklo valytuvų simptomus, nebūtina iš karto važiuoti į auto prekių parduotuvę pirkti naujų valytuvų. Kartais tai tik smulkmena arba priežastis tokia nereikšminga, kad tinkamai sureagavus iš karto bus atkurtas valytuvų efektyvumas. Taigi ką daryti, kai jūsų priekinio stiklo valytuvai pradeda girgždėti arba nevalo priekinio stiklo taip gerai, kaip turėtų?
Labai dažnai ant valytuvų šepetėlių susikaupę nešvarumai lemia valytuvų veikimo defektus. Didesnius nešvarumus (pvz., lapus, spyglius ar kitas medžių liekanas) lengva pastebėti plika akimi, o mažesnes nuosėdas ar nešvarumus, kurie nusėdo ant valytuvų gumos, – ne. Jei valytuvai nėra reguliariai valomi, per didelis purvas gali būti netinkamo jų veikimo priežastis. Kartais net paviršutiniškas valytuvų šluostės nuvalymas drėgnu rankšluosčiu ar šluoste pastebimai pagerina situaciją. Vis dėlto tai vertėtų atlikti naudojant kitą priemonę, pavyzdžiui, stiklo valiklį arba priekinio stiklo plovimo skystį. Geras būdas – nustatyti fiksuotą valytuvų valymo laiką. Pavyzdžiui, idealus atrodo degalų papildymas arba automobilio plovimas plovykloje.
Vairuotojai taip pat turi savų būdų, kaip prailginti priekinio stiklo valytuvų tarnavimo laiką. Tam jie juos tepa populiariais ir nebrangiais produktais, nebūtinai susijusiais su automobiliais, pavyzdžiui, WD-40 arba paprastu glicerinu. Šių priemonių nereikėtų vertinti kaip susidėvėjusių valytuvų taisymo būdo, tačiau jos bent jau gali prisidėti prie to, kad valytuvus tektų keisti rečiau.
Jei gerai išvalyti priekinio stiklo valytuvai vis dar „blogai surenka“ vandenį, priežastis gali būti nešvarus priekinis stiklas. Priekinis stiklas gali būti padengtas žmogaus akiai nematomais nešvarumais, pavyzdžiui, deguto ar alyvos nuosėdomis arba net dažų atplaišomis (jei automobilis neseniai buvo pas dažytoją ir nebuvo tinkamai apdorotas). Priekinis stiklas turi būti nepriekaištingai švarus, todėl jį reikia kruopščiai nuvalyti tinkama priemone, pavyzdžiui, izopropilo alkoholiu (IPA). Tai verta daryti jau vien dėl to, kad ant priekinio stiklo esantys nešvarumai taip pat gali pažeisti priekinio stiklo valytuvus.
Valytuvų regeneravimas. Ar verta?
Norėdami „išsaugoti“ savo senus valytuvus, kai kurie automobilių naudotojai nusprendžia regeneruoti valytuvų šepetėlius, nuvalydami juos specialia priemone, kuri pašalina nešvarumus iš gumos. Taip pat galima įsigyti prietaisų, kurie nupjauna susidėvėjusią gumos dalį ir taip teoriškai atkuria pirmines jos savybes. Tačiau netrūksta pranešimų apie mažą tokių sprendimų veiksmingumą: kai kurie ne tik nepagerina padėties, bet ją dar labiau pablogina. Patartina į juos žiūrėti atsargiai, o jei nusprendėte pirkti, rinkitės gaminį su kuo geresniais naudotojų atsiliepimais.