Oro kondicionierius automobilyje - kaip jį naudoti? Ko vengti? - Reidas Official
Patarimai ir rekomendacijos

Oro kondicionierius automobilyje – kaip jį naudoti? Ko vengti?

Oro kondicionierius automobilyje vasarą yra viena iš labiausiai vertinamų įrangos. Tačiau, kaip ir bet kurią kitą automobilio sistemą, ją reikia tinkamai prižiūrėti.

Oro kondicionieriaus naudojimas – tai ne tik komforto klausimas. Kai oras automobilyje įkaista nuo 21 iki 27 laipsnių Celsijaus, vairuotojo reakcijos greitis sumažėja net 20 proc. Tai labai rimtas pavojus saugai, tai patvirtina tyrimai, rodantys ryšį tarp aukštos temperatūros ir nelaimingų atsitikimų skaičiaus. Perkaitimo problema taip pat aktuali keleiviams, ypač mažiems vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, kurie lengvai gali patirti labai pavojingą dehidrataciją ir net šilumos smūgį.

Oro kondicionierius automobilyje. Teisingai išdėstytos oro angos

Taip pat svarbu tinkamai nukreipti oro angas – nenukreipkime stiprios vėsaus oro srovės tiesiai į veidą, nes tai gali sukelti peršalimą. Kur kas geriau nukreipti jas į priekinius ir šoninius langus, taip pat į kojas. Be to, sistemą reikėtų naudoti saikingai – nustatyti itin žemą temperatūrą, kai automobilyje yra 30 laipsnių šalčio, nėra gera mintis, ypač jei ketinate dažnai įlipti ir išlipti iš automobilio. Optimali temperatūra, kuri apsaugo mus nuo šiluminio smūgio, yra 19-23 laipsniai Celsijaus ir neturėtų skirtis nuo temperatūros už automobilio ribų daugiau kaip 10 laipsnių.

Skaityti  Automobilių dalys ir eksploataciniai skysčiai, kuriuos reikia keisti nepriklausomai nuo ridos

Verta naudoti tradicinius metodus

Saulėje paliktame automobilyje temperatūra gali viršyti 60 laipsnių Celsijaus. Norint pagreitinti salono vėsinimą ir palengvinti oro kondicionieriaus darbą, prieš kelionę verta atidaryti visus automobilio langus ir šiek tiek išvėdinti saloną. Jei kelionė prasideda miesto gatvėje arba užmiesčio keliuku, galima palikti pravirus langus ir važiuoti kelis šimtus metrų nedideliu greičiu, kad vėjas į automobilį įpūstų daugiau gryno oro.

Oro kondicionierius kaip maratono bėgikas

Svarbu saikingai naudoti oro kondicionierių ir palaikyti jį paprasčiausiais būdais, nes tai prailgina jo tarnavimo laiką. Veikiant didžiausiu greičiu, oro kondicionieriaus kompresorių veikia gaudamas labai dideles apkrovas. Be to, šiomis sąlygomis sistema šiek tiek padidina degalų sąnaudas. Tačiau tai nereiškia, kad kondicionierių reikėtų taupyti. Priešingai, dėl ilgos prastovos sistemoje alyva nusėda netolygiai, todėl, vėl paleidus sistemą, judančios dalys nėra tinkamai suteptos, o tai kelia greito gedimo pavojų. Todėl ekspertai pataria oro kondicionierių naudoti ne tik vasarą, bet ir žiemą. Ypač todėl, kad jis puikiai sausina orą automobilyje, kai lauke lyja ir sninga.

Skaityti  Oro kondicionierius automobilyje - viskas, ką reikia žinoti apie jo priežiūrą

Tinkama oro kondicionieriaus aptarnavimas

Efektyvus oro kondicionierius – tai reguliariai prižiūrimas oro kondicionierius. Bent kartą per metus turėtume pakeisti salono filtrą ir dezinfekuoti visą oro kondicionavimo sistemą. Viduje gali būti sveikatai pavojingų mikrobų. Taip pat verta patikrinti, ar sistemoje nėra nuotėkių ir kokia šaltnešio būklė.

5/5 - 1 balsas(-ai)
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button