Gerai prižiūrimas automobilis važiuoja sklandžiai ir tyliai. Tačiau jei pastebėjote neįprastą kvapą ar nepažįstamą garsą, jūsų automobilis gali įspėti apie rimtą problemą. Anksti atkreipę dėmesį į šiuos įspėjamuosius ženklus, galite išvengti brangaus remonto ir net užkirsti kelią pavojingiems eismo įvykiams.
Kvapai, signalizuojantys apie bėdą
1. Degančios alyvos kvapas – tai gali reikšti alyvos nuotėkį, kuris yra pavojingas, nes alyva yra būtina tepimui. Jei ji laša ant įkaitusių variklio dalių, gali net kilti gaisras.
2. Deganti guma – dažnai susijusi su užstrigusiais stabdžių suportais, dėl kurių gali būti pažeistos padangos ir nukentėti transporto priemonės valdymas. Būtina nedelsiant atlikti remontą.
3. Saldus sirupo kvapas – tai gali reikšti aušinimo skysčio nuotėkį. Nors aušinimo skystis pats savaime nėra degus, jo pritrūkus variklis perkaista ir gali būti brangiai sugadintas.
4. Degančios plastmasės kvapas – šis kvapas gali atsirasti dėl plastikinio maišelio tirpimo ant išmetimo vamzdžio, tačiau jis taip pat gali būti elektros problemų ir tirpstančių laidų požymis. Jei nesate tikri, apsilankykite pas mechaniką.
5. Supuvusio kiaušinio kvapas – tai gali reikšti, kad sugedo katalizatorius, kuris valo išmetamąsias dujas. Pakeisti katalizatorių yra brangu, o kai kuriais atvejais jį galėjo pavogti vagys – katalizatorių vagystės yra vis didėjanti problema visame pasaulyje.
6. Pelėsių ar drėgmės kvapas – dažnai jis atsiranda dėl užsikimšusio salono filtro arba pelėsių AC sistemoje. Reguliariai keičiant filtrus pagerėja oro kokybė automobilyje ir išvengiama nemalonių kvapų.
Garsai, kurių nereikėtų ignoruoti
1. Aukšto dažnio stabdžių girgždesys – jei girdite šį garsą, gali būti, kad tai tik stabdžių diskų paviršiaus rūdys. Tačiau garsus šlifavimo garsas reiškia, kad jūsų stabdžių trinkelės visiškai susidėvėjusios, todėl kyla pavojus jūsų saugumui.
2. Smūgių ar stuksenimo garsai – tai gali reikšti pakabos komponentų, pvz., rutulinių šarnyrų ar stabilizatoriaus įvorių, problemas. Šių garsų ignoravimas gali sukelti pavojingų valdymo problemų.
3. Trinktelėjimas arba metalinis spragtelėjimas – tai gali būti paskirstymo grandinės arba diržo problema. Jei šie komponentai nutrūksta, jie gali smarkiai sugadinti variklį, o remontas gali kainuoti tūkstančius.
Jei pastebėjote bet kurį iš šių įspėjamųjų ženklų, nedelskite – nedelsdami apsilankykite pas mechaniką! Nuo to priklauso jūsų saugumas ir automobilio ilgaamžiškumas.
Ar kada nors nekreipėte dėmesio į keistą kvapą ar garsą automobilyje? Kas nutiko? Pasidalykite savo patirtimi komentaruose!