Tai turėtų mokėti daryti kiekvienas vairuotojas. Tačiau verta atnaujinti žinias - 7 paprasti patarimai - Reidas Official
Patarimai ir rekomendacijos

Tai turėtų mokėti daryti kiekvienas vairuotojas. Tačiau verta atnaujinti žinias – 7 paprasti patarimai

Daugeliui vairuotojų lenkimo technika yra didžiulis iššūkis. Ekspertas pataria, kaip efektyviai ir saugiai vairuoti.

Važiuoti vingiuotais keliais ir smagu, ir sudėtinga. Būtent juose vairuotojai turi galimybę išbandyti savo vairavimo įgūdžius. Deja, labai dažnai dėl svorio perkėlimo važiuojant atsirandanti inercija vairuotojams tampa iššūkiu posūkiuose.

Važiuodami automobiliu, pasižyminčiu geriausiu sukibimu, stabilumu ir didžiausiu našumu, galėsime dar užtikrinčiau važiuoti tokio tipo keliais. Taip pat verta saugiomis sąlygomis lavinti posūkių įveikimo įgūdžius, kad įgytumėte patirties, kuri pravers situacijose kelyje, kai reikės greitai ir tiksliai įvertinti situaciją.

Pateikiame keletą paprastų taisyklių, kaip efektyviai įveikti posūkius.

1. Prieš išvykdami susipažinkite su maršrutu.

Geras vairuotojas pasižymi gebėjimu numatyti, kas nutiks kelyje, o žinodamas, kokiu maršrutu važiuoti, galėsite veikti iš anksto. Todėl norint efektyviai vairuoti, būtina iš anksto išstudijuoti maršruto žemėlapį, pvz., kalnų maršrutą.

2. Užtikrinkite, kad transporto priemonė būtų stabili.

Jei reikia stabdyti arba perjungti pavarą, tai padarykite prieš įvažiuodami į posūkį. Staigus stabdymas staigiame posūkyje gali sumažinti sukibimą su kelio danga, net jei automobilyje įrengta ABS sistema.

Skaityti  Audra, liūtis, akvaplaningas - kaip elgtis prie vairo?

Didžiausias stabilumas pasiekiamas, kai automobilio ratai visą laiką yra tiesūs, o svorio centras yra žemiau.

3. Pritaikykite vairavimo stilių prie kelio sąlygų.

Greitis ir stabdymas turi būti pritaikyti prie to meto kelio sąlygų. Saulėtą dieną arba važiuojant naktį neįmanoma taip pat įveikti posūkio. Taip pat neįmanoma važiuoti lietingu ar rūkuotu oru arba ant apledėjusio paviršiaus.

4. Laikykitės savo eismo juostos.

Lenkimo kelias turi būti kuo tolygesnis, tačiau išlaikant savo eismo juostą. Pirmajame manevro etape teisinga laikytis kuo arčiau išorinio posūkio krašto, kad būtų pasiektas kuo platesnis matymo kampas. Kai transporto priemonė įvažiuoja į posūkį, turėtumėte rinktis kelią prie vidinio krašto, aplenkdami posūkio vidurį ir laikydamiesi savo eismo juostos.

Šalutiniai keliai paprastai būna siauri. Įspėjimo apie nukrypimą nuo eismo juostos sistema tokiuose keliuose yra labai naudinga, daro išvadą ekspertas.

5. Kontroliuokite vairą.

Rankos visada turi būti teisingai padėtos ant vairo, optimaliai kairėje 10 val. ryto ir dešinėje 14 val. Tai ypač svarbu darant posūkį, nes priešingu atveju gali būti sunku pagerinti vairavimo trajektoriją.

Skaityti  Dešimt būdų, kaip padidinti elektromobilio nuvažiuojamą atstumą

Svarbiausia vairą sukti palaipsniui, be staigių judesių, išlaikant pastovų greitį. Pasirinkus sportinį režimą, standesnė pakaba ir vairo mechanizmas užtikrina didesnį saugumą.

6. Didinkite greitį išvažiuodami iš posūkio.

Įveikus posūkį ir ratams atsidūrus tiesiai, greitėjimas padeda vairuotojui išvažiuoti iš posūkio maksimaliai stabiliai ir pasiruošti kitam manevrui.

Kaip ir visuose kituose posūkių įveikimo etapuose, pagrindinė idėja – važiuoti sklandžiai. Dabar belieka tik mėgautis kelione ir vaizdais.

7. Atkreipkite dėmesį į kelio ženklus.

Jie ne tik nurodo artimiausio posūkio kryptį, bet ir nustato ribą, kad vairuotojas galėtų pritaikyti greitį prie esamų kelio sąlygų.

Tiems, kurie jaučiasi neužtikrintai dėl posūkių sudėtingomis oro sąlygomis, gali padėti saugaus vairavimo mokyklų kursai

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button