Daugelis vairuotojų nepakankamai įvertino orų prognozes ir dar neparuošė savo automobilių besikeičiantiems orams. Po šaltos nakties ryte gali laukti nemaloni staigmena. Užšalęs priekinio stiklo plovimo skystis – viena iš labiausiai erzinančių problemų. Kaip atitirpdyti priekinio stiklo plovimo skystį?
Jei atidėliojote priekinio stiklo plovimo skysčio keitimą, turite paskutinę galimybę. Orų prognozės rodo, kad po paskutinių šalnų mūsų laukia kelios dienos su pliusine temperatūra. Tai paskutinis raginimas paruošti automobilį žiemai. Pagrindinė pasiruošimo dalis yra toks trivialus dalykas kaip priekinio stiklo plovimo skysčio keitimas….
Atėjus šaltiems orams vairuotojai gali susidurti su užšalusio priekinio stiklo plovimo skysčio problema. Tai ne tik nedidelis nepatogumas, bet ir reali grėsmė eismo saugumui. Ant priekinio stiklo patekę teršalai, pavyzdžiui, sniegas ar purvas, gali labai sumažinti matomumą ir sukelti pavojingų situacijų.
Kaip sėkmingai atitirpinti užšalusį priekinio stiklo ploviklių skystį?
- Įšildykite transporto priemonę
Užveskite variklį ir leiskite transporto priemonei važiuoti, kad palaipsniui įšiltų. Nustatykite šildytuvą į maksimalią temperatūrą ir nukreipkite orą į priekinį stiklą, kad padėtų atšildyti skystį purkštukuose ir linijose.
- Naudokite šiltą vandenį (atsargiai)
Užpilkite šilto (ne karšto) vandens ant plovimo purkštukų ir skysčio rezervuaro. Venkite verdančio vandens, nes dėl jo gali sutrūkinėti stiklas arba plastikiniai komponentai.
- Įpilkite žemesnės užšalimo temperatūros plovimo skysčio
Į rezervuarą įpilkite žiemai skirto priekinio stiklo plovimo skysčio, skirto žemesnei temperatūrai. Tai gali padėti ištirpdyti užšalusį skystį, kai jis maišomas.
- Naudokite trinamąjį alkoholį
Į plovimo skysčio rezervuarą įpilkite nedidelį kiekį izopropilo alkoholio (trinamojo spirito). Alkoholis sumažins užšalimo temperatūrą ir padės ištirpdyti ledą.
- Atšildykite ledą šiltame garaže
Jei įmanoma, statykite automobilį šildomame garaže (nuosavame arba prekybos centro garaže), kad užšalęs skystis natūraliai ištirptų.
- Atlaisvinkite purkštukus
Adata arba smeigtuku atsargiai išvalykite plovimo purkštukus, jei jie užsikimšę ledu ar šiukšlėmis.
- Venkite purkšti užšalusį skystį
Neįjunkite ploviklio siurblio, kol skystis yra užšalęs, nes tai gali sugadinti siurblį arba nutraukti ploviklio skysčio linijas.
Patarimas: prieš papildant langų apiplovimo bakelį žieminiu skysčiu rekomenduojame iš pradžių išpurkšti visą vasarinį skystį.
Užšalęs priekinio stiklo skystis. Atsargiai su internete siūlomais „būdais“
Internete galima rasti daugybę namų sąlygomis naudojamų atitirpinimo būdų, tačiau reikėtų vengti pilti į baką papildomų skysčių, ypač benzino ar tirpiklių. Tokios priemonės gali labiau pakenkti nei padėti, nes sugadins plovimo sistemą. Jei vis dėlto renkatės specialų produktą, prieš naudodami būtinai perskaitykite instrukciją ir įsitikinkite, kad tai saugus produktas. Nėra prasmės rizikuoti sugadinti priekinio stiklo ploviklius, antraip prisidarysite sau dar daugiau rūpesčių.
Internete taip pat sklando juokų patarimai, su kuriais galite susidurti ne kartą. Pilti karštą vandenį ant užšalusio, apledėjusio priekinio stiklo – tikrai labai, labai bloga mintis. Priekinis stiklas gali paprasčiausiai įtrūkti. Patyrę vairuotojai tai žino, tačiau jaunesni gali tapti memų aukomis ir patikėti kvailu pokštu. Kartojame. Nepilkite karšto vandens ant priekinio stiklo!
Kada pereiti prie žieminio skysčio?
Idealus laikas keisti skystį yra tada, kai temperatūra artėja prie nulio. Vėluoti neverta – geriau užkirsti kelią, nei susidurti su užšalimo pasekmėmis. Nors dėl nepanaudoto vasarinio skysčio galite patirti nedidelių finansinių nuostolių, saugumas kelyje yra neįkainojamas.