Užsiliepsnojęs elektromobilis - kaip gesinti? - Reidas Official
Patarimai ir rekomendacijos

Užsiliepsnojęs elektromobilis – kaip gesinti?

Šalyje didėjantis elektromobilių parkas reiškia, kad gali tekti susidurti su elektromobilių gaisru. Ir tik nedaugelis vairuotojų žino, kaip elgtis tokiu atveju.

Kaip užgesinti elektromobilio gaisrą?

Ar turėtume gesinti elektromobilio gaisrą standartiniu gesintuvu? – Jei tai yra automobilio gaisro pradžia ir nedega aukštos įtampos akumuliatorius, t. y. situacija panaši į gaisrą automobilyje su vidaus degimo varikliu, galima naudoti įprastai varomoms transporto priemonėms skirtą gesintuvą. Kita vertus, jei užsidega aukštos įtampos akumuliatorius, jį galima užgesinti tik vandeniu.

Elektromobilių gaisras. Šie sprendimai gali padėti.

Gamintojai automobiliuose pradeda montuoti specialias sistemas, padedančias nelaimės atveju. Tarp jų – “Renault” sprendimas “Fireman Access”. Tai speciali gelbėtojų komandoms skirta prieigos sistema, leidžianti greitai užlieti degantį akumuliatorių gesinimo priemone ir užgesinti liepsnas per penkias minutes, palyginti su 1-3 valandomis, kai elektrinis automobilis be šios sistemos yra užgesinamas. Po galine sėdyne esantis jungiklis naudojamas, kad avarinės tarnybos galėtų atjungti akumuliatorių nuo transporto priemonės aukštos įtampos grandinės.

Kita naujovė – specialus QR kodas. Tai nuskaitomas lipdukas, klijuojamas ant transporto priemonių langų. Gelbėjimo komandos gali gauti visą techninę informaciją apie transporto priemonę, reikalingą gelbėjimo operacijai. Ši informacija sugrupuojama į vadinamąją intervencijos kortelę. Gelbėtojai, atvykę prie apgadintos transporto priemonės, gali nuskaityti QR kodą ir iš karto nustatyti, ar tai hibridinė, iš tinklo įkraunama hibridinė ar elektrinė transporto priemonė.

Skaityti  Oro kondicionierius automobilyje - kaip jį naudoti? Ko vengti?

Ar automobilyje privaloma turėti gesintuvą?

Pagal dabar galiojančias gaisrinės saugos taisykles lengvajame automobilyje iki 9 sėdimų vietų su vairuotoju turi būti 1 kg (L) talpos gesintuvas. Kiekvienas vairuotojas privalo savo automobilyje įrengti gesintuvą, kuris būtų lengvai pasiekiamoje vietoje, jei prireiktų juo pasinaudoti.

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button