Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis 2022
Informaciniai straipsniai

Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis: kaip ją sudaryti ir ką svarbu žinoti

Automobilio pirkimo procesas nėra paprastas. Norint įsigyti tvarkingą transporto priemonę, kurią būtų galima patikimai, saugiai ir sėkmingai eksploatuoti, tenka skirti daug laiko, dėmesio ir pastangų. Viena iš svarbių šio proceso dalių yra automobilio pirkimo-pardavimo sutartis, kurią reikia tinkamai užpildyti. Todėl, jei nusprendėte įsigyti naują automobilį, nepamirškite atsižvelgti į keletą praktiškų patarimų.

Kaip būti tikriems, kad perkate tinkamą automobilį

Ieškant naujos transporto priemonės kiekvienas vartotojas nori būti tikras, kad jo pasirinktas automobilis atitiks visus lūkesčius, bus patogus, saugus ir tarnaus ne vienerius metus. Dėl šios priežasties labai svarbu atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus, kurie padeda suprasti, ar perkate tinkamą ir patikimą automobilį.

Informacijos apie automobilį patikra

Savininko deklaravimo kodas (SDK). Visų pirma rekomenduojama įsitikinti, kad jus dominanti transporto priemonė turi savininko deklaravimo kodą. Šis kodas yra labai svarbus, kadangi be jo jūs vėliau negalėsite užregistruoti įsigyto automobilio arba jo parduoti. Todėl prieš nuspręsdami įsigyti jums iš pirmo žvilgsnio patikusią transporto priemonę, apsilankykite čia ir patikrinkite, ar jums suteiktas SDK galioja.

Skaityti  Kaip sužinoti ar gavau baudą? Baudų tikrinimas

Automobiliui taikomi apribojimai. Kai dairomasi automobilio, kuris yra registruotas Lietuvoje, labai naudinga iš anksto patikrinti, ar konkrečiam automobiliui nėra taikomi tam tikri apribojimai (pvz., galbūt automobilis yra įkeistas, o gal jis yra areštuotas). Spustelėję šią nuorodą ir apsilankę oficialiame „Regitros“ tinklalapyje galėsite suvesti jus dominančios transporto priemonės duomenis ir sužinoti, ar automobiliui nėra taikomi apribojimai, ir kartu gauti išsamų automobilio aprašą.

Ar automobilis nėra ieškomas. Prieš perkant pasirinktą automobilį taip pat labai svarbu įsitikinti, ar jis nėra ieškomas. Jei apsilankysite Policijos departamento prižiūrimoje duomenų bazėje, galėsite sužinoti, ar mūsų šalyje įregistruotas automobilis nebuvo pavogtas ir nėra ieškomas.

Automobilio skelbimas. Daugiausiai automobilių yra nuperkama naudojantis internetiniais skelbimų portalais. Todėl jei ir jūs jums patikusią transporto priemonę surasite automobilių skelbimų pagalba, būkite tikri, kad tokį skelbimą išsisaugosite. Skelbime pateikta informacija apie automobilį gali suvaidinti labai svarbų vaidmenį tuo atveju, jei pardavėjas bandytų nuslėpti tam tikrą informaciją, pvz., susijusią su esamais transporto priemonės gedimais ar kitais trūkumais.

Skaityti  Kur pirkti naujos sudėties vaistinėles automobiliams (Pirmosios pagalbos rinkinys 2022)

Automobilio VIN patikra. Prieš perkant automobilį taip pat galima atlikti VIN patikrą. Ataskaitoje pamatysite informaciją apie transporto priemonės ridą, eismo įvykius ir kitus pirkimą lemiančius faktorius.

Rašytinis pinigų perdavimo fakto fiksavimas

Labai svarbu į automobilio pirkimo-pardavimo sutartį įtraukti punktą apie pinigų už automobilį gavimą / sumokėjimą. Pirkimo-pardavimo sutartyje galima nurodyti ir koks bus pasirinktas atsiskaitymo būdas, t.y., kaip bus atsiskaitoma ir per kokį terminą. Jei nusprendžiama atsiskaityti dalimis grynaisiais pinigais, kaskart tokį pinigų perdavimą reikėtų užfiksuoti raštu – tam jums bus reikalingas pinigų perdavimo-priėmimo aktas, kurį turės pasirašyti abi sandorio šalys.

Ko nereikėtų pamiršti

Automobilio kaina. Nors suprantama, kad norint įsigyti naują automobilį ieškoma palankiausios kainos pasiūlymo, vis dėlto, itin žema automobilio kaina neturėtų būti priežastis jį įsigyti. Jei jus sudominusios transporto priemonės kaina yra žemesnė nei rinkos vertė, tai gali būti ženklas, jog galbūt automobilis turi rimtų trūkumų.

Prieš pasirašant sutartį. Prieš pasirašydami pirkimo-pardavimo sutartį, turite būti tikri, kad pardavėjas jums perduos visus būtinus automobilio dokumentus, nepamirštant ir dviejų automobilio raktelių. Jei norite būti tikri, kad perkate techniškai tvarkingą automobilį, rekomenduojama transporto priemonę pirmiausia parodyti profesionaliems automechanikams, kurie atliktų jos nuodugnią techninę apžiūrą.

Skaityti  „Regitra“ pildo planuojamų gaminti numerio ženklų sąrašą: naujovė laukia ir elektromobilių savininkų

Pirkimo-pardavimo sutarties pildymas

Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis ir jos pasirašymas yra būtinas visais atvejais. Pildant pirkimo-pardavimo sutartį labai svarbu įsitikinti, kad jūs sutartį pasirašote su tikruoju automobilio savininku. Norėdami būti tikri, visada galite paprašyti, kad automobilio savininkas pateiktų savo asmens dokumentą.

Pirkimo-pardavimo sutartyje patariama nurodyti SDK. Taip pat sutartyje turi būti pateikti ir visi kiti tikslūs duomenys, t.y. informacija apie automobilio pardavėją, tiksli automobilio kaina, visi pardavimo metu esantys defektai, rida ir kt.

Atsisiųsti pirkimo-pardavimo sutarties formą

Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis, formą galite atsisiųsti .docx arba .pdf formatu:

.docx formos atsisiuntimo nuoroda

.pdf formos atsisiuntimo nuoroda

5/5 - 1 balsas(-ai)
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button