T.P. savininko deklaravimo kodas (SDK kodas)
Informaciniai straipsniai

Transporto priemonės savininko deklaravimo kodas (SDK kodas)

Transporto priemonės savininko deklaravimo kodas arba SDK kodas yra unikalus 8 raidžių kodas, kuris suteikiamas kiekvienai Lietuvoje esančiai transporto priemonei. Taigi, kiekviena transporto priemonė, kuri yra Lietuvoje ir nuosavybės teise priklauso mūsų šalies gyventojams arba įmonėms, privalo turėti ir unikalų SDK kodą.

Be to, savininko deklaravimo kodas yra sugeneruojamas kaskart, kai pasikeičia transporto priemonės savininkas. Aktualu pažymėti, kad Lietuvos gyventojas ar įmonė SDK kodą privalo turėti ne tik tais atvejais, kai nori užregistruoti transporto priemonę, bet ir tada, kai siekia ją parduoti. Taigi – kada ir kaip gauti SDK kodą?

Kai transporto priemonė buvo įsigyta ir Lietuvoje užregistruota iki 2021 m. gegužės 1 d.

Tais atvejais, kai transporto priemonę įsigijote ir Lietuvoje užregistravote iki 2021 m. gegužės 1 d., jums jokių papildomų veiksmų atlikti nereikia, nes unikalus SDK kodas jums priklausančiai transporto priemonei buvo sugeneruotas automatiškai – nebent transporto priemonę buvote užregistravę tik laikinai arba ji buvo skirta išvežti į užsienio šalį.

Todėl, jei norite sužinoti, koks SDK kodas buvo suteiktas jūsų transporto priemonei, tai SDK kodo paiešką galite atlikti spustelėję šią nuorodą. Oficialiame „Regitros“ puslapyje tereikės įrašyti transporto priemonės savininko vardą ir pavardę, įmonės kodą (jei transporto priemonė priklauso įmonei) ir VIN numerį (kuris yra sudarytas iš 17 simbolių).

sdk-kodo-paieska
SDK kodo paieška „Regitros“ puslapyje

Kaip gauti SDK kodą internetu, kai transporto priemonė buvo įsigyta iki 2021 m. gegužės 1 d., bet Lietuvoje nebuvo užregistruota

Jeigu jūs savo transporto priemonę įsigijote iki 2021 m. gegužės 1 d., bet jos iki tol Lietuvoje neužregistravote, jums reikės gauti SDK kodą. Tuo tikslu turėsite kreiptis į „Regitrą“. SDK kodo gavimas nėra sudėtingas ir visa tai galite atlikti visai nemokamai, naudodamiesi internetu. Jei norite „Regitrai“ pateikti savo transporto priemonės įgijimo deklaraciją ir gauti unikalų jūsų transporto priemonei suteiktą SDK kodą, galite apsilankyti šioje nuorodoje.

kaip-gauti-sdk-koda-internetu
Kaip gauti SDK kodą internetu deklaruojant T.P. įsigijimą „Regitros“ puslapyje / SDK kodo gavimas

Kai transporto priemonė buvo įsigyta po 2021 m. gegužės 1 d.

Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad visos mūsų šalyje parduodamos transporto priemonės nuo 2021 m. gegužės 1 d. privalo turėti joms suteiktą unikalų SDK kodą. Tai reiškia, kad jei norite įsigyti transporto priemonę, pirmiausia turėtumėte išsiaiškinti, ar jus dominanti transporto priemonė turi SDK kodą. SDK kodo paiešką galite atlikti „Regitros“ puslapyje įvesdami savininko vardą, pavardę bei transporto priemonės identifikavimo numerį – spauskite čia. Priešingu atveju jūs negalėsite „Regitroje“ deklaruoti nuosavybės pasikeitimo ir taip pat neturėsite teisės savo vardu užregistruoti įsigytos transporto priemonės.

Tais atvejais, kai transporto priemonę įsigijote Lietuvoje, apie tai, kaip turėtumėte elgtis, daugiau naudingos ir tikslios informacijos galite rasti „Regitros“ tinklalapyje. Jei įsigijote Lietuvoje anksčiau jau registruotą transporto priemonę – apsilankykite čia, o jei įsigijote įvežtą iš užsienio (anksčiau registruotą užsienyje) transporto priemonę – spauskite čia.

Jei galvojate apie transporto priemonės įsigijimą atlikite SDK patikrą

Planuojantiems įsigyti transporto priemonę labai svarbu žinoti, kad prieš sudarant sutartį su pasirinktos transporto priemonės pardavėju, reikia išsiaiškinti ir patikrinti SDK kodą, ar transporto priemonė turi jai suteiktą SDK. Jei transporto priemonė savininko deklaravimo kodo neturės, negalėsite deklaruoti nuosavybės pasikeitimo ir užregistruoti transporto priemonės savo vardu.

Taigi, prieš įsigydami transporto priemonę, šiame puslapyje (SDK kodo tikrinimas) galite patikrinti, ar galioja jos SDK. Tuo tarpu apie visus kitus būtinus žingsnius, kuriuos reikia atlikti po to, kai įsigysite pasirinktą transporto priemonę, daugiau informacijos galite rasti šioje nuorodoje.

Jei norite parduoti savo transporto priemonę

Vadovaujantis įstatymų nustatyta tvarka, nuo 2021 m. gegužės 1 d. mūsų šalies gyventojai tiek Lietuvoje, tiek kitose užsienio šalyse gali parduoti transporto priemones tik tuo atveju, jei tokios transporto priemonės turi savininko deklaravimo kodą. Todėl visų pirma turite įsitikinti, kad jums nuosavybės teise priklausanti transporto priemonė turi SDK. Jei transporto priemonė jo neturi, privalu jį gauti, sekant aukščiau nurodytais žingsniais. O tuomet, kai transporto priemonę parduosite, informaciją apie tolimesnius žingsnius gali sužinoti šiame „Regitros“ puslapyje.

5/5 - 1 balsas(-ai)

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button