Automobilio VIN patikra su -10% NUOLAIDA | VIN kodas 2022
Informaciniai straipsniai

Kaip atliekama automobilio VIN patikra ir kodėl tai yra svarbu?

Automobilio VIN patikra, tai yra vienas iš žingsnių, kurį yra patartina atlikti prieš perkant naudotą transporto priemonę. Tikriausiai kiekvienas automobilio pirkėjas yra girdėjęs apie auto patikrą pagal VIN kodą. Jeigu vis dar nežinote kaip patikrinti mašiną pagal VIN kodą, tai šiame straipsnyje viską nuodugniai ir išsamiai papasakosime kaip ir kur atliekamas VIN tikrinimas.

Kas yra automobilio VIN kodas?

VIN kodas (angl. „Vehicle Identification Number“) yra unikalus transporto priemonės identifikavimo numeris iš 17 simbolių, kurį turi kiekvienas automobilis. Taip pat jis dar yra vadinamas kaip VIN numeris, kėbulo kodas arba kėbulo numeris. Tai tas pats kas žmogaus DNR arba piršto antspaudas pagal kurį galima atpažinti ir atsekti kiekvieną asmenį pasaulyje, tai lygiai taip pat ir su automobilio identifikavimo numeriu. Žinodami transporto priemonės kėbulo numerį galite sužinoti visą istoriją. Pasitelkdami į pagalbą didelę automobilių duomenų bazę turintį VIN patikros internetinį puslapį, galite sužinoti labai daug jums naudingos informacijos apie transporto priemonę prieš pirkimą. Patikrindami transporto priemonės kėbulo numerį prieš pirkimą, sužinosite visą automobilio istoriją. Galimai išvengsite šimtų ar net tūkstančių eurų išlaidų remontui, kad sutvarkytumėte užslėptus automobilio gedimus ir defektus, kurių gali nepastebėti net ir serviso darbuotojai atlikdami transporto priemonės patikrą.

Kur galima rasti transporto priemonės VIN kodą?

Norėdami patikrinti savo turimo arba norimo įsigyti automobilio istoriją pagal kėbulo numerį, visų pirma turite jį surasti. Jį galima surasti dokumentuose arba ant automobilio kėbulo. Turėsite jį įvesti į VIN patikros internetinį puslapį, kuris jums pateiks ataskaitą su visa informacija apie automobilį. Jeigu norite atlikti auto patikrą pagal VIN, tai kiekvieno automobilio VIN kodą galima surasti vienoje iš šių vietų:

Nurodytos automobilio vietos, kuriose dažniausiai būna užrašytas VIN kodas arba dar kitaip vadinamas VIN numeris ar kėbulo numeris. Tai yra 17 simbolių rinkinys, kuris yra reikalingas norint atlikti VIN kodo patikrą.
Nurodytos automobilio vietos, kuriose dažniausiai būna užrašytas VIN kodas arba dar kitaip vadinamas VIN numeris ar kėbulo numeris. Tai yra 17 simbolių rinkinys, kuris yra reikalingas norint atlikti VIN kodo patikrą.
 1. Priekinis automobilio stiklo dešinysis apatinis kampas. Tai viena iš vietų ant transporto priemonės kėbulo, kurioje galite rasti reikiamą informaciją, kad galėtumėte atlikti auto patikrą pagal VIN.
 2. Apatinė centrinio statramsčio dalis. Dažniausiai VIN numeris būna užrašytas atidarius vairuotojo duris ir ant centrinio statramsčio reikėtų ieškoti 17 simbolių rinkinio, kurie ir sudaro transporto priemonės kėbulo numerį.
 3. Variklio skyrius. Automobilio VIN kodas dažniausiai yra nurodomas kiekvienos transporto priemonės variklio skyriuje.
 4. Automobilio registracijos liudijimas, tai viena iš vietų, kurioje yra nurodytas kėbulo numeris. Techniniame pase jums reikėtų atkreipti dėmesį į pastabą: „E – identifikavimo numeris“.
 5. Transporto priemonės techninės apžiūros lapas, tai dar viena iš vietų, kurioje galima rasti VIN numerį. Šiame lape jums reikėtų atkreipti dėmesį į lapo priekinę dalį ir viršuje kairėje pusėje ieškoti: „(1) TP identifikavimo Nr“.

Kodėl VIN patikra yra vienas iš dalykų, kurį rekomenduojama atlikti prieš pirkimą?

Dauguma žmonių, kurie planuoja pirkti naudotą transporto priemonę nori kuo daugiau sutaupyti ir galvoja, jog kėbulo numerio tikrinimas, kad sužinoti automobilio istoriją yra tik pinigų švaistymas, bet taip tikrai nėra. VIN kodo patikra prieš važiuojant apžiūrėti dominantį automobilį gali jums atskleisti tam tikrus minusus ir niuansus dėl kurių transporto priemonės pirkti nenorėtumėte.

Automobilio kėbulas po avarijos gali būti labai smarkiai pažeistas, todėl labai VIN tikrinimas yra vienas iš būtinų dalykų norint patikrinti ar transporto priemonė yra dalyvavusi eismo įvykiuose. VIN numerio patikra gali sutaupyti ne tik laiką, bet ir pinigus, kuriuos turėsit skirti remontui.
Automobilio kėbulas po avarijos gali būti labai smarkiai pažeistas, todėl VIN tikrinimas yra vienas iš būtinų dalykų norint patikrinti ar transporto priemonė yra dalyvavusi eismo įvykiuose. VIN numerio patikra gali sutaupyti ne tik laiką, bet ir pinigus, kuriuos turėsit skirti remontui.

Pavyzdžiui: automobilis buvo pakliuvęs į avariją, kurios metu jis buvo stipriai sudaužytas ir buvo pažeisti konstrukcijos išilginiai elementai – lonžeronai. Po avarijos automobiliui atliekamas kosmetinis remontas ir kiek įmanoma išlyginami lonžeronai. Tokiu atveju jūs galite nepastebėti šių defektų plika akimi ir įsigyti automobilį, kurio remontas ne tik, kad labai brangiai kainuos, bet galimai net bus netinkamas remontui.

VIN tikrinimas prieš automobilio apžiūrą gali jums sutaupyti ne tik jūsų pinigus nuslėptų gedimų ir defektų pašalinimui, bet ir jūsų brangų laiką, kurį galite skirti labiau dėmesio vertų variantų apžiūrai. Dėl to, į visa tai atsižvelgiant galima drąsiai teigti, jog kėbulo numerio patikra yra vienas iš dalykų, kurį privaloma atlikti prieš perkant arba net prieš važiuojant apžiūrėti transporto priemonės.

Ką galima sužinoti apie automobilį atliekant VIN kodo patikrą?

Atliekant automobilių tikrinimą pagal kėbulo numerį jūs gausite pilną ataskaitą, kurioje pamatysite skirtingas skiltis, kuriose bus nurodyta jums naudinga informacija. Šiose skiltyse bus pateikta informacija pradedant nuo automobilio techninių parametrų ir ridos iki to, ar transporto priemonė dalyvavo eismo įvykiuose, kokios kėbulo dalys buvo pažeistos ir koks žalos dydis buvo išmokėtas draudimo bendrovės automobilio remontui. VIN tikrinimas yra labai naudingas ir laiką taupantis dalykas, kurį rekomenduojama visada atlikti prieš transporto priemonės pirkimą.

Automobilio ataskaitos pavyzdys

 • Transporto priemonės istorija. Šioje skiltyje jums bus parodyta automobilio istorija pradedant nuo pagaminimo šalies ir datos iki techninės apžiūros atlikimo ir automobilio transportavimo į kitas šalis.
 • Automobilio naudojimas ir nuosavybės suvaržymai:
  • Ar automobilis buvo naudojamas nuomai;
  • Ar buvo naudojamas kaip neįgaliojo automobilis;
  • Ar buvo naudojamas vairavimo mokykloje;
  • Ar buvo naudojamas kaip policijos transporto priemonė;
  • Ar buvo naudojamas kaip viešasis transportas;
  • Ar buvo naudojamas kaip taksi transportas;
  • Ar buvo naudojamas krovinių gabenimui;
  • Ar buvo įkeistas;
  • Ar buvo areštuotas;
  • Ar jam nėra taikomas nuosavybės teisių suvaržymas;
 • Ar automobilis yra vogtas / nevogtas. Šioje skiltyje bus nurodytos šalys su šaltiniais ir įrašais apie tai ar transporto priemonė yra vogta ar ne. Jeigu automobilis yra vogtas, tai puslapyje pamatysite kokioje šalyje jis yra pavogtas ir paieškomas.
 • Rida. Šioje skiltyje pamatysite informaciją apie automobilio ridą, kaip ji didėjo su metais. Jeigu sistema suras ridos neatitikimų, tai bus nurodyta, jog rida galimai buvo atsukta.
 • Žala. VIN kodo patikros puslapyje jums bus parodyta informacija apie užfiksuotas transporto priemonės žalas. Jeigu automobilis buvo patekęs į avariją ir buvo smarkiai daužtas, jeigu buvo patekęs po kruša ar net skendęs. Sistema parodys kokioje šalyje nutiko avarija, kurios kėbulo dalys buvo pažeistos avarijos metu ir koks buvo paskaičiuotas žalos dydis. Taip pat bus nurodyti kiti su pažeidimais susiję įrašai nuosavybės dokumente. Jeigu visa tai buvo oficialiai užfiksuota, tai jūs visa tai pamatysite atlikdami VIN numerio patikrą.
 • Kaina. VIN numerio patikros puslapyje bus nurodytos automobilio kainos už kurias jis buvo parduodamas anksčiau. Pagal tai galėsite susidaryti tam tikrą nuomonę apie automobilį ir sužinosite ar automobilį perkate pigiau, ar brangiau nei jį įsigijo savininkas. Jeigu automobilis yra parduodamas už daug didesnę kainą nei buvo pirktas, tai galimai jis turi arba turėjo rimtų defektų arba pardavėjas nori gerai užsidirbti smarkiai užkeldamas kainą. Žinodami už kiek jis buvo nupirktas, galėsite protingai pasiderėti.
 • Įranga. Šioje skiltyje galėsite pamatyti automobilio techninius parametrus ir visą įranga arba dar kitaip vadinamą komplektaciją. Pasitikrinę transporto priemonės komplektaciją sistemoje, vėliau ją galėsite sutikrinti apžiūrėdami automobilį gyvai. Jeigu pasigesite tam tikrų dalykų iš komplektacijos, tai galimai pardavėjas juos išmontavo ir pardavė atskirai, kad daugiau uždirbtų.
 • Nuotraukos. Sistema jums parodys visas automobilio internete surastas nuotraukas. Matydami nuotraukas iš visų interneto šaltinių galite pastebėti galimus kėbulo defektus, spalvos ar išorinių elementų pakitimus, o gal net pamatyti nuotraukas po avarijos jeigu perkate auto iš JAV, auto iš Vokietijos arba auto iš Prancūzijos.
 • Kontrolinis sąrašas. VIN patikrinimas ne tik parodo transporto priemonės istoriją, bet ir suteikia patarimų į ką reikėtų atkreipti dėmesį apžiūrint automobilį.
  • Kėbulo numerio tikrinimas. Sistema patars kuriose kėbulo vietose reikėtų sutikrinti automobilio VIN kodą, nes visur jis turi būti vienodas. Dažnai po smarkių avarijų, kai kėbulo neįmanoma ištiesinti, automobilio kėbulas yra pjaustomas ir virinamos dalys iš kito automobilio.
  • Perspės apie jūsų tikrinamo automobilio modelio silpnąsias vietas. Dažnai tam tikri automobilių modeliai turi visiems žinomas arba pačių gamintojų pripažintas silpnąsias vietas, bet jūs galite apie jas nežinoti. Žinodami tam tikrą informaciją, turite galimybę išvengti tam tikrų problemų su perkamu automobiliu.
  • Patars kokius veiksmus reikėtų atlikti, kai apžiūrite automobilį pardavimo vietoje.

Automobilio VIN patikra su -10% NUOLAIDA

VIN patikrinimas yra svarbus ir vienas iš rekomenduojamų atlikti žingsnių prieš pirkimą, todėl išbandėme visus surastus VIN kodo patikrą atliekančius puslapius ir išrinkome vieną, pagal mūsų nuomonę geriausią – CarVertical. Tai yra lietuvių sukurtas, blokų grandinės (angl. „blockchain“) technologija paremtas ir 2018 metais paleistas projektas, kuris padės jums įsigyti gerą automobilį be paslėptų defektų ir problemų. CarVertical šiuo metu yra jau tarptautinis projektas, kuris turi vieną didžiausių automobilių duomenų bazių pasaulyje, o dalį duomenų net gauna gyvai tiesiai iš automobilių. Šios įmonės patarėjų taryboje esami ir buvę didžiausių ir žinomiausių automobilių gamintojų žmonės, tokių kaip: BMW, Tesla, FIAT ir General Motors. Projektas taip pat turi kontaktą su Volkswagen. VIN numerio patikrą atlikdami šiame puslapyje rasite visą užfiksuotą automobilio istoriją.

VIN patikra nemokamai – ar tai įmanoma?

Dažnas automobilio ieškantis pirkėjas nori kuo daugiau sutaupyti perkant transporto priemonę, todėl papildomos išlaidos, kad atlikti kėbulo numerio patikrą dažniausiai atrodo nereikalingos. Jeigu pirkimui ieškomo automobilio kaina yra nedidelė, tai dažniausiai pirkėjas tikrai nenori papildomai išleisti 14.99€, kad tikrinti kiekvieno sudominusio automobilio istoriją. Belieka vienintelis variantas – automobilio patikra pagal VIN nemokamai, bet tokių puslapių, kurie teikia šią paslaugą nemokamai ir daro tai kokybiškai nėra. Už kiekvieną kokybišką paslaugą tenka mokėti, todėl nurodome kelis internetinius puslapius, kuriuose galite nemokamai patikrinti tam tikrą svarbią informaciją apie transporto priemonę.

Patarimai perkantiems automobilį

Jeigu automobilių pirkime neturite daug patirties, tai duosime jums keletą patarimų kaip teisingai viską atlikti. Pradėdami ieškoti automobilio atkreipkite dėmesį kurioje vietoje jis yra parduodamas.

Jeigu transporto priemonė yra jūsų mieste arba apskrityje, tai esant galimybei būtų gerai nuvažiuoti į vietą, apžiūrėti ir įvertinti būklę. Neradus rimtų gedimų ar defektų po savarankiškos apžiūros rekomenduotume atlikti automobilio VIN patikrą, kad gautumėte daugiau informacijos ir sužinotumėte istoriją. Jeigu ir po VIN numerio patikrinimo neišlenda jokie užslėpti defektai, tai paskutinis žingsnis būtų nuvežti automobilį į auto servisą, kad būtų atlikta pilna diagnostika ir patikra.

Jeigu automobilis yra toli nuo jūsų miesto, apskrities arba perkate auto iš JAV, auto iš Vokietijos arba auto iš Prancūzijos, tai visų pirma rekomenduotume susisiekti su pardavėju ir paklausti koks yra VIN numeris, jeigu jis nėra nurodytas skelbime. Atlikę kėbulo numerio patikrą sužinosite jo istoriją ir daug kitos naudingos informacijos apie automobilį. Nepastebėjus jokių gedimų pateiktoje ataskaitoje apie transporto priemonę galite vykti automobilio apžiūrėti į vietą ir atlikti pilną diagnostiką ir apžiūrą autoservise.

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.


Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Taip pat patikrinkite
Close
Back to top button