Automobilio draudimas internetu | Draudimo skaičiuoklė
Informaciniai straipsniai

Automobilio draudimas internetu: pagrindinių draudikų pasiūlymai vienoje vietoje

Kadangi transporto priemonių skaičius mūsų šalies keliuose sparčiai auga su kiekvienais metais ir automobilio eksploatavimas daugeliui žmonių yra neatsiejama jų kasdienybės dalis, labai svarbia transporto priemonių rinkos sudedamąja dalimi tampa transporto priemonių draudimas.

Todėl siekdami palengvinti jūsų automobilio draudimo procesą, pateikiame jums išsamų transporto priemonių draudimo vadovą, padėsiantį pasirinkti patį palankiausią privalomojo civilinės atsakomybės draudimo ir Kasko draudimo pasiūlymą.

Automobilio draudimo skaičiuoklė

Draudimo skaiciuokle automobiliui yra patogesnis draudimo pasiūlymų paieškos būdas. Mašinos draudimo skaičiuoklė užtikrina, kad transporto priemonės savininkui nereikėtų patirti sunkumų ir didelių laiko sąnaudų ieškant pigiausio draudimo pasiūlymo.

Jus domina palankiausia Kasko draudimo kaina? O gal svarstote, kur yra siūlomas privalomasis civilinės atsakomybės automobilio draudimas pigiausiai? Tuomet galite pasinaudoti žemiau pateikta TPVCA ir Kasko draudimo skaičiuokle, tokiu būdu lengvai ir greitai išsiaiškindami, kur pigiausias automobilio draudimas.

Draudimo skaičiuoklėje pateikę norimos apdrausti transporto priemonės valstybinį numerį, automobilio savininko asmens kodą, draudimo įsigaliojimo datą, draudimo trukmę ir kt., būsite nukreipti į oficialią Draudimas.lt svetainę, kurioje galėsite išsirinkti palankiausią Kasko draudimo pasiūlymą ir atlikti užsakymą.

Sistema, atsižvelgdama į vartotojo pateiktus duomenis, atrenka draudimo bendrovių pasiūlymus, suteikiant galimybę vartotojui lengviau suprasti, kur yra siūlomas auto draudimas pigiau. Tai užtikrina, kad automobilio draudimo kaina būtų žemiausia ir palankiausia rinkoje.

Svarbu pažymėti, kad draudimo skaičiuoklėje pateikiamų pasiūlymų skaičius gali skirtis priklausomai nuo konkrečių draudimo bendrovių techninių galimybių. Jei prie tam tikrų draudimo bendrovių nėra pateikiama konkreti automobilio draudimo kaina, draudimo pasiūlymą galima gauti su draudimo bendrove susisiekus el. paštu.

Automobilio draudimo skaičiuokle ir TPVCA bei Kasko draudimas internetu tampa gerokai patogesnėmis alternatyvomis tradicinei draudimo pasiūlymų paieškai ir palankiausio varianto pasirinkimui. Draudimo skaičiuoklė pagal automobilį sutaupo daugiau laiko ir leidžia išvengti pakankamai nepatogaus ir varginančio proceso, kuomet bandoma atskirai kreiptis į kiekvieną draudimo bendrovę ir prašyti pateikti individualų Kasko draudimo pasiūlymą. Taigi, nepamirškite, kad automobilio draudimas pigiausias, jei pasinaudojama automobilio draudimo skaičiuokle.

automobilio-draudimo-skaiciuokle-internetu
Automobilio draudimo skaičiuoklė internetu

Kas yra privalomas civilinės atsakomybės draudimas?

Transporto priemonės valdytojo privalomas civilinės atsakomybės draudimas – tai draudimo rūšis, kurios pagalba yra užtikrinama, jog tuo atveju, kai dėl jūsų kaltės įvyksta autoįvykis, kitų asmenų sveikatai, gyvybei ar turtui padaryta žala bus atlyginta draudimo kompanijos lėšomis. Tačiau TPVCA draudimas nuostolius įvykus eismo įvykiui atlygina tik nukentėjusiajai šaliai. Eismo įvykio kaltininkui nuostoliai yra atlyginami tuomet, kai transporto priemonė yra apdrausta Kasko draudimu. Norėdami patikrinti ar transporto priemonė yra apdrausta privalomuoju draudimu, tai galite atlikti čia.

Privalomas automobilio draudimas ir draudimo kaina

Privalomasis mašinos draudimas ir šios rūšies automobilio draudimo kaina draudimo bendrovėse priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip:

 • transporto priemonės variklio galia;
 • automobilio pagaminimo data;
 • vairavimo drausmingumas (autoįvykių, kuriuose norintis apsidrausti asmuo buvo pripažintas kaltininku);
 • registracijos vieta;
 • besidraudžiančio asmens ir kitų tą pačią transporto priemonę eksploatuosiančių asmenų amžius bei vairavimo stažas;
 • automobilio tipas;
 • transporto priemonės techniniai parametrai;
 • draudimo sutarties trukmė;
 • kliento lojalumas;
 • kita.
automobilio-draudimo-kaina-vienoje-vietoje-is-visu-draudimo-brokeriu
Automobilio draudimo kaina vienoje vietoje iš visų draudimo brokeriu

Besidraudžiančio asmens vairavimo stažas ir jo įtaka draudimo kainai

Didelę reikšmę privalomo civilinės atsakomybės draudimo kainai visuomet turi asmens, kuris vairuos transporto priemonę, vairavimo stažas. Kuo didesnį vairavimo stažą turi vairuotojas, tuo žemesnė draudimo įmoka yra taikoma. Tačiau, kadangi draudimo įmokos dydžiui tiesioginės įtakos turi ir daugiau papildomų veiksnių, norint mokėti kaip įmanoma mažesnę kainą vien tik didelio vairavimo stažo nepakanka.

Ar būtina nurodyti, jei transporto priemonę vairuos kiti asmenys?

Kuomet norima transporto priemonę apdrausti privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu, yra būtina draudimo bendrovei nurodyti ar transporto priemonę vairuos ir kiti asmenys bei koks yra jų amžius ir vairavimo stažas. Jei automobilis bus eksploatuojamas asmens, kuris turi mažesnį vairavimo stažą nei transporto priemonės savininkas arba jis už jį yra jaunesnis, ir tai nebus nurodyta automobilio draudimo polise, įvykus autoįvykiui, kuriame kaltininkas bus būtent šis asmuo, transporto priemonės savininkas gali patirti papildomus finansinius nuostolius. Pastaruoju atveju draudimo bendrovė gali iš tokios transporto priemonės savininko išsireikalauti nukentėjusiajam išmokėtą piniginę išmoką arba jos dalį.

Neregistruoto automobilio draudimas

Lietuvoje neregistruoti automobiliai yra draudžiami privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu tik tuo atveju, jei tokios transporto priemonės bus registruojamos Lietuvoje ir kai jos jau yra Lietuvos teritorijoje.

Kai yra reikalingas automobilio privalomasis draudimas Lietuvoje neregistruotai transporto priemonei, būsimas transporto priemonės savininkas draudimo bendrovei turi pateikti savo asmens kodą, deklaruotos gyvenamosios vietos adresą, norimo apdrausti automobilio markę, modelį, kėbulo tipą, galingumą, variklio darbinį turį, modifikaciją ir informaciją apie pageidaujamas draudimo sutarties sąlygas. Tačiau jei transporto priemonė nebus Lietuvos teritorijoje ar ji vis dar bus registruota kitoje šalyje, automobiliu privalomas draudimas nebus galimas.

Jei privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu apdraudžiamas neregistruotas automobilis, jam nėra išduodama Žalioji kortelė, nes privalomas civilinės atsakomybės draudimas galioja tik Lietuvoje. Žalioji kortelė yra išduodama tik po transporto priemonės registracijos.

Kiek laiko automobilis gali būti be draudimo?

Kiekviena Lietuvoje įregistruota transporto priemonė privalo būti apdrausta privalomu automobilio draudimu. Jei automobilis nėra apdraustas TPVCA draudimu, yra stabdomas jo dalyvavimas eisme.

Jei automobilį ką tik įsigijote, pirmiausia jį senasis savininkas per 15 dienų nuo transporto priemonės pardavimo turi išregistruoti VĮ „Regitra“ padalinyje arba internetu. Naujasis automobilio savininkas prieš pradėdamas ją eksploatuoti turi užregistruoti savo vardu, o registracijos metu kartu su pirkimo – pardavimo sutartimi privaloma turėti galiojantį privalomos civilinės atsakomybės draudimą.

Registruojant automobilį pateikiamas TPVCA draudimas gali būti tiek senojo automobilio savininko, nes pastarasis galioja 15 dienų po automobilio savininko pasikeitimo, arba naujo savininko vardu sudaryta draudimo sutartis, kurioje būna pažymima, jog automobilis per 15 dienų bus užregistruotas naujojo savininko vardu.

Automobilio privalomasis draudimas ir jo sustabdymas

Kiekvienos TPVCA draudimu apdraustos transporto priemonės savininkas turi galimybę vairuotojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo poliso galiojimą sustabdyti, jei tam tikrą laiką neplanuojama naudotis transporto priemone. Draudimo poliso sustabdymas yra galimas ne trumpesniam nei 1 mėn. ir ne ilgesniam kaip 12 mėn. laikotarpiui.

O jei norima nutraukti galiojančią TPVCA draudimo sutartį, draudimo bendrovė grąžina nepanaudotą draudimo įmokos dalį, iš jos išskaičiuodama administravimo mokestį, kuris nėra išskaičiuojamas, jei įmokos likutis yra panaudojamas kitos draudimo sutarties sudarymui.

Kas yra Žalioji kortelė ir kam jos reikia?

Žalioji kortelė – tai tarptautinis transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės draudimo liudijimas. Jis yra reikalingas su transporto priemone vykstant į kitas šalis, kurios nepriklauso Europos ekonominei erdvei (išimtis taikoma Šveicarijai, kadangi šioje užsienio šalyje Žalioji kortelė nėra būtina). Tačiau nepaisant to, kad Europos ekonominei erdvei priklausančiose šalyse nereikia turėti Žaliosios kortelės, jos pagalba galima lengvai išvengti įvairių nesklandumų su užsienio šalių vietos pareigūnais.

Žalioji kortelė transporto priemonės savininkui yra išduodama nemokamai, kuomet yra sudaroma TPVCA draudimo sutartis.

Žalioji kortelė – tai tarptautinis transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės draudimo liudijimas
Žalioji kortelė – tai tarptautinis transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės draudimo liudijimas.

Kas yra KASKO draudimas?

Kasko draudimas yra savanoriškas transporto priemones draudimas, atlyginantis žalą, kuri būna padaroma transporto priemonės savininko automobiliui, net ir tuo atveju, kai tokios transporto priemonės savininkas būna autoįvykio kaltininkas. Kasko draudimas taip pat atlygina žalą ir tuomet, jei automobilis randamas apgadintas (pvz., vandalizmo, vagystės, gaisro atveju ar kt.) arba jis nukenčia nuo stichinių nelaimių (pvz., audros, potvynio, žaibo, krušos ir kt.).

Transporto priemonę draudžiant Kasko draudimu gali būti pasirenkami ir papildomi draudimai, pvz., atlyginama techninė pagalba kelyje, atlyginamos pakaitinio automobilio nuomos išlaidos, atsirandančios nukentėjusios transporto priemonės remonto metu, vairuotojo ir keleivių draudimas nuo įvairių nelaimingų nutikimų ir kt.

Kasko draudimas atlygina žalą įvykį sukėlusiam vairuotojui. Taip pat žala yra atlyginama ir tuomet, kai automobilis randamas apgadintas arba nukenčia nuo stichinių nelaimių.
Kasko draudimas atlygina žalą įvykį sukėlusiam vairuotojui. Taip pat žala yra atlyginama ir tuomet, kai automobilis randamas apgadintas arba nukenčia nuo stichinių nelaimių.

Kas yra franšizė (išskaita)?

Automobilio Kasko draudimas paprastai yra siūlomas su tam tikra frančize (išskaita). Ją reikėtų suprasti, kaip nuostolių dalį, kuri kiekvieno draudiminio įvykio atveju atlyginama paties kliento. Taigi, sudarant Kasko draudimo sutartį klientui dažnai yra suteikiama galimybė pasirinkti ir frančizės dydį. Tokiu atveju draudimo bendrovė įsipareigoja klientui atlyginti patirtų nuostolių dalį, kuri viršija nustatytą frančizės sumą.

Tuo tarpu vagystės atveju dažniausiai klientas pasirenka atskirą frančizę, kuri būna pateikiama procentine išraiška nuo didžiausios draudimo sumos. Todėl kuo didesnė franšizė, tuo automobilio savininkui yra taikoma mažesnė Kasko draudimo įmoka.

Kiek kainuoja Kasko draudimas?

Kasko draudimo kaina kiekvienos transporto priemonės atveju gali būti labai skirtinga – ją kiekvienu atveju nustato draudimo bendrovė, atsižvelgdama į įvairius veiksnius, tokius kaip:

 • transporto priemonės pagaminimo data;
 • automobilio modelis;
 • automobilio variklio galia;
 • vairuotojo vairavimo patirtis;
 • vairuotojo turimų draudiminių įvykių skaičius;
 • Kasko draudiminis stažas;
 • kita.

Kasko draudimas ir automobilio fotografavimas

Norint savo automobilį apdrausti Kasko draudimu būtinas ir automobilio fotografavimas. Dažnai vairuotojai stebisi, kodėl automobilis turi būti nufotografuotas, tačiau toks reikalavimas yra taikomas siekiant sumažinti apgaulių riziką, kuomet bandoma išsireikalauti nuostolių atlyginimo dėl įvykių, kurie nutiko ne Kasko sutarties galiojimo metu.

Automobilio fotografavimas draudžiantis Kasko draudimu taip pat padeda eliminuoti įvairius priešingu atveju galimus ginčus dėl automobilio pažeidimų. Transporto priemonė privalo būti nufotografuota tiek iš išorės, tiek ir iš vidaus, atsižvelgiant į draudikų keliamus reikalavimus.

Pigiausias automobilio draudimas internetu

Nors tiek TPVCA, tiek ir Kasko draudimo atveju automobilio draudimo kaina priklauso nuo skirtingų veiksnių, didelę įtaką kainai turi ir konkreti draudimo bendrovė. Dėl šios priežasties mašinos draudimas internetu gali tapti labai veiksmingu pasirinkimu, kuris leidžia rinktis iš palankesnėmis sąlygomis pasižyminčių draudimo pasiūlymų.

Kodėl automobilio draudimo kaina gali būti pasikeitusi?

Kartais vairuotojai stebisi, kad jiems siūloma automobilio draudimo kaina sudarant naują draudimo sutartį padidėjo. Tačiau tam įtakos gali turėti ne vienas veiksnys. Jei jus domina palankiausias draudimas automobilio ir jums siūlomos kainos tapo didesnės nei praėjusiais metais, tai gali būti nulemta eismo įvykių, kuriuose buvote pripažintas kaltininku, taip pat kaina gali kilti ir tuomet, jei pakeitėte savo automobilį arba skirtingai nei anksčiau nurodėte, kad šiemet transporto priemonę vairuos ir kiti asmenys. Draudimo įmokos padidėjimui įtakos gali turėti ir pasikeitusios draudimo rinkos sąlygos. Tačiau nepaisant tikimybės, jog dėl minėtų priežasčių draudimas mašinos gali būti padidėjęs, draudimo bendrovių pasiūlymai internetu padeda pasirinkti palankiausią automobilio draudimo variantą.

5/5 - 3 balsas(-ai)

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button