Variklio alyva - ar galima maišyti variklines alyvas? - Reidas Official
Informaciniai straipsniai

Variklio alyva – ar galima maišyti variklines alyvas?

Kiekvieno automobilio variklį reikia sutepti. Tačiau variklių konstrukcijos yra labai skirtingos, todėl reikėjo kurti skirtingos kokybės ir klampumo klasės variklio alyvas.

Rinkoje siūlomi šie variklinių alyvų tipai:

  • sintetinis;
  • pusiau sintetinis;
  • mineralinių medžiagų;

Ar alyvas galima maišyti tarpusavyje?

Tepimo prekės ženklas neturi didelės reikšmės. Gamintojai naudoja panašias technologijas, todėl pagrindai yra beveik tokie patys. Tačiau svarbu pasirinkti tokios pat kokybės ir klampumo preparatą kaip ir jūsų naudojamas.

Ar galima maišyti variklines alyvas – atsakome teigiamai, tačiau su tam tikra išlyga. Tačiau reikia nepamiršti, kad jie turi būti tos pačios rūšies. Mineraliniai gali būti derinami su mineraliniais, pusiau sintetiniai su pusiau sintetiniais, o sintetiniai su sintetiniais.

Jei į sintetinę alyvą įpilama mineralinės pusiau sintetinės alyvos, sumažėja tepimo mišinio terminis stabilumas. Praktiškai dėl to greičiau kaupiasi teršalai.

Variklio alyva. Kokybė ir klampumas

Didžiausią ant alyvos pakuotės esantį ženklinimą sudaro skaičiai ir raidė W. Tai klampumo klasifikacija pagal SAE, pagal kurią skiriamos žieminės (0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W) ir vasarinės (20, 30, 40, 50, 60) alyvos. Šiuo metu gaminamos įvairių klasių alyvos, pasižyminčios žieminių alyvų klampumo savybėmis ir vasarinių alyvų savybėmis esant aukštai temperatūrai. Jų simbolį sudaro du skaičiai, atskirti W raide, pvz., 5W-40. Iš klasifikacijos ir pavadinimų galima padaryti praktinę išvadą: kuo mažesnis skaičius prieš W raidę, tuo alyva gali būti naudojama žemesnėje aplinkos temperatūroje. Kuo didesnis antrasis skaičius, tuo aukštesnėje aplinkos temperatūroje jį galima naudoti neprarandant jo savybių. 15W yra standartinė mineralinių alyvų vertė, o 0W yra įprasta brangių sintetinių alyvų grupėje. Žinoma, tai nereiškia, kad alyva nėra klampi, priešingai. Kuo mažiau klampi alyva šalta, tuo lengviau ją išjudinti.

Skaityti  Rekordinis birželio mėnuo automobilių vairuotojams – nuostolių per vieną mėnesį tiek, kiek pernai jų buvo per visus metus

Klampos žymėjimas ne viską pasako apie tepalą. Be klampumo, taip pat nurodoma vadinamoji alyvos kokybės klasė. Variklinės ir pavarų alyvos taip pat skiriasi ir jų reikia griežtai laikytis. Bandyti spręsti apie alyvos „gerumą“ pagal jos klampumą, kai ji šalta butelyje, yra beprasmiška. Naudokite produktus, kurių parametrus rekomenduoja automobilio gamintojas. Nukrypimai gali pagreitinti variklio ir jo priedų nusidėvėjimą, o blogiausiu atveju – sukelti variklio užstrigimą.

Variklio alyvos ženklinimas ir temperatūros diapazonas (lentelė)

PavadinimasTemperatūros diapazonas (laipsniai pagal Celsijų)
žemiau nuliovirš nulio
5W30-3020
5W40 -3035
5W50-3050
0W40 žemiau – 50 virš 60
10W30-2520
10W40 -2535
10W50 -25virš 50
15W30-2020
15W40 -2035
15W50 -20virš 50
20W40-1545
20W50-15virš 60

Norėdami tobulėti, prašome jūsų įvertinti skaitomą turinį.
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button