Ar dažnai jaučiatės išsekę, sunkiai susikaupiate arba jaučiate energijos stygių, kurio, atrodo, neišsprendžia joks miegas? Jūs ne vieni. Naujausi tyrimai atskleidė, kad lėtinis nuovargis vargina daugybę žmonių visame pasaulyje, ir, kaip bebūtų keista, jis ne visada susijęs su pervargimu. Daugeliu atvejų jį lemia pagrindinių vitaminų ir maistinių medžiagų trūkumas.
Suprasti, kokius signalus siunčia jūsų kūnas
Mūsų kūnas mums praneša įvairiais būdais, dažnai per skausmą, diskomfortą ar net nuovargį. Šiais signalais organizmas mus įspėja apie poreikį gauti maisto, hidratacijos, poilsio ar gyvybiškai svarbių maistinių medžiagų. Tačiau dažnai į šiuos ženklus nekreipiame dėmesio, laikydami juos normaliais ar laikinais. Lėtinis nuovargis yra puikus signalo, į kurį galime nekreipti dėmesio, pavyzdys, tačiau jis gali rodyti, kad trūksta mitybos, į kurią reikia atkreipti dėmesį.
Vitamino D trūkumas: dažniau nei manote
Tikriausiai esate girdėję apie vitamino C svarbą, ypač šaltuoju metų laiku. Nors jis labai svarbus imunitetui stiprinti, tai ne vienintelis vitaminas, į kurį turėtumėte atkreipti dėmesį. Vitaminas D, ypač šaltaisiais mėnesiais, atlieka svarbų vaidmenį jūsų sveikatai. Nepakankamas jo kiekis gali sukelti:
- Nuovargis
- Raumenų ir kaulų skausmas
- Nuotaikos sutrikimai
- Kognityviniai sunkumai
Vitamino D yra riebioje žuvyje, pieno produktuose ir kiaušiniuose. Kasdienis pasivaikščiojimas saulėje taip pat gali padėti organizmui natūraliai jį pasigaminti. Jei to nepakanka, norint palaikyti optimalų vitamino kiekį, gali prireikti papildų.
Vitaminas B12: būtinas pažintinei ir emocinei sveikatai
Jei jaučiate galūnių dilgčiojimą, dirglumą ar pastebimą protinį miglotumą, gali būti, kad trūksta vitamino B12. Šis vitaminas yra labai svarbus smegenų sveikatai ir energijos gamybai, o jo trūkumas gali sukelti anemiją, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, nėščioms moterims ir tiems, kurie turi virškinimo trakto problemų.
Norėdami išvengti šių simptomų, pasirūpinkite, kad jūsų mityboje būtų B12 šaltinių, pavyzdžiui, mėsos, žuvies, kiaušinių ir pieno produktų. Jei šių maisto produktų nevartojate, kokybiški B12 papildai gali padėti palaikyti reikiamą jų kiekį.
Omega-3 trūkumas: Paslėpta epidemija
Ar žinojote, kad daugiau nei 80 % vyresnių nei 40 metų žmonių trūksta omega-3? Omega-3 riebalų rūgštys yra gyvybiškai svarbios smegenų veiklai, uždegimo mažinimui ir širdies ligų rizikos mažinimui. Jų trūkumas gali sukelti ne tik nuovargį, bet ir nuotaikos sutrikimus, prastą koncentraciją ir padidėjusią lėtinių ligų riziką.
Gera žinia? Omega-3 lengvai randama riebiose žuvyse, linų sėmenyse ir ispaninio šalavijo sėklose, todėl įtraukę jas į savo mitybą galite gerokai padidinti savo energijos lygį.
Holistinis požiūris: Gyvenimo būdas taip pat svarbus
Nors papildai gali būti naudingi, jie nieko nepakeis, jei gyvenate nejudrų gyvenimo būdą. Reguliarus fizinis aktyvumas, kasdieniai pasivaikščiojimai ir sėdėjimo laiko mažinimas taip pat labai svarbūs norint palaikyti energijos lygį ir bendrą savijautą.
Išvada: Maitinkite savo kūną teisingai
Lėtinį nuovargį išspręsti gali būti paprasčiau, nei manote – jei užtikrinsite, kad gautumėte pakankamai vitamino D, B12 ir omega-3, galite gerokai pagerinti savo energijos lygį. Tačiau nepamirškite, kad sveikas gyvenimo būdas, įskaitant reguliarius fizinius pratimus, yra ne mažiau svarbus norint išvengti nuovargio.
Ką manote? Ar kada nors patyrėte lėtinį nuovargį dėl maisto medžiagų trūkumo? Pasidalykite savo mintimis žemiau esančiuose komentaruose!