Birželio 24–27 dienomis, ketvirtadienį–sekmadienį, policijos pareigūnai, kaip ir buvo visuomenė informuota, šalies keliuose vykdė transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimus. Per keturias paras išaiškinti 229 neblaivūs vairuotojai, 37 proc. jų taikyta baudžiamoji atsakomybė, kadangi neblaivumas viršijo 1,51 promilės.
Daugiausia neblaivių asmenų prie vairo nustatyta per Jonines – 78 (29 iš jų alkoholio kiekio matuoklio rodmuo viršijo 1,51 promilę). Penktadienį, birželio 25-ąją, išaiškinti 55 neblaivūs vairuotojai, šeštadienį – 52, sekmadienį, birželio 27 d., kiek mažiau – 44. Ne ką drausmingesni buvo ir dviračių vairuotojai, šių eismo dalyvių padarytų pažeidimų – 270, 46 proc. jų buvo neblaivūs.
Minėtomis dienomis policijos pareigūnai išaiškino beveik 5 300 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Tarp jų paminėtina, kad motorines transporto priemones vairavo, nors teisės tam neturi, 117 asmenų. Dar 26 prie vairo sėdo ir transporto priemonę vairavo, nors ši teisė jiems atimta. Už pastarąjį pažeidimą gresia bauda nuo 450 iki 700 eurų.
Be to, nustatyti ir 23 pavojingo vairavimo atvejai, kai vienu metu ar paeiliui padaromi keli grėsmę eismo saugumui keliantys pažeidimai, lenkiama vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama tai daryti, ar įvažiuojama į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Už pavojingą vairavimą administracinė atsakomybė numatyta Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 straipsnyje – bauda gali siekti nuo 170 iki 600 eurų ir privalomas teisės vairuoti atėmimas nuo 3 iki 6 mėnesių. Jeigu tokį pažeidimą padaro neblaivus asmuo, atsakomybė gerokai didesnė (bauda 900–1 200 eurų ir privalomas teisės vairuoti atėmimas nuo dvejų iki trejų metų).
Buvo ir asmenų (213), kurie vis dar svarstė, ar būtina užsisegti saugos diržą (88 proc. vairuotojai), pašaline veikla prie vairo „užsiėmė“, naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, beveik 180 vairuotojų.
Per keturias paras pažeidimų fiksavimo sistemomis užfiksuoti 6 998 nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejai, daugiau nei pusė jų (63 proc.) – mobiliaisiais greičio matavimo prietaisais „PoliScan FM1“.
Birželio 24–27 d. šalies keliuose, pirminiais duomenimis, įvyko 42 eismo įvykiai, žuvo 1 žmogus (Klaipėdos rajone dviračio 79 metų vairuotoja), 54 buvo sužeisti.
Primename, kad policijos pareigūnai šalies keliuose nuolat organizuoja tikslines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones. Kadangi eismo dalyvių bendroji ir pagrindinė pareiga – laikytis Kelių eismo taisyklių, dėl to visuomenė apie jas iš anksto gali būti ir neinformuojama.
Būkime supratingi – saugumas kelyje priklauso nuo mūsų visų tinkamo elgesio.