Automobilių techninės priežiūros specialistai klientų automobiliuose randa įvairių keistų dalykų. Žmonės, palikdami savo automobilius servise, palieka viską – nuo šaunamųjų ginklų ir narkotikų iki suaugusiesiems skirtos medžiagos ir visko, ką tik galima sugalvoti. Pastaraisiais metais serviso specialistai ir automobilių savininkai pradėjo rasti tai, apie ką nė vienas nežinojo: GPS sekimo įrenginiai.
Šių prietaisų būna įvairių formų. Kai kurie veikia nuo akumuliatorių, kai kurie yra prijungti prie automobilio elektros sistemos, o kai kurie yra tokie maži, kad jų beveik neįmanoma rasti. Panagrinėkime, kodėl jų yra daug, kaip jie atrodo, kur juos rasti ir ką daryti, jei tokį radote.
Pirma, tai nėra ta pati sena „Apple Airtag“ situacija, su kuria žmonės susidūrė prieš kelerius metus. Tiek „Apple“, tiek „Android“ turi šios problemos sprendimą. Jei bet kurio tipo telefonas aptinka su jumis galimai keliaujantį „Airtag“, jis inicijuoja pranešimą apie tai.
Tai nebūtinai padės tiksliai nustatyti jo buvimo vietą, bet bent jau žinosite, kad automobilyje yra toks prietaisas. Kalbame apie tokius sekimo įrenginius, kurių jūsų telefonas negali užfiksuoti.
Pardavėjai jas reguliariai naudoja finansuojamiems automobiliams stebėti. Taip manoma, kad pirkėjui neatsiskaičius, jie galės lengviau atsiimti automobilį. Žinoma, nėra jokio būdo įsitikinti, kad prekiautojas sekimo įrenginį naudoja etiškai arba kad sekimo duomenys yra saugūs. Be to, savininkai sekimo įrenginius rado net nusipirkę automobilį iš karto, kaip šioje istorijoje.
Dažniausiai jie jungiami prie automobilio OBDII prievado ir turi savo papildomą prievadą, kuris yra originalo vietoje. Daugeliu atvejų jis leidžia OBDII prievadui toliau veikti pagal paskirtį. Jį taip pat lengviausia rasti. Šie prietaisai ilgainiui gali išsikrauti akumuliatorių, trukdyti tiuningui arba riboti diagnostikos sistemos naudojimą.
Kitais atvejais atrodo, kad sekimą vykdo persekiotojai arba asmenys, turintys piktų kėslų. Jiems taip pat nereikia prieigos prie interjero. Keletas asmenų „Reddit“ tinkle pasidalijo nuotraukomis, kuriose matyti prie jų automobilių pritvirtinti baterijomis maitinami sekimo įrenginiai. Dauguma sekimo įrenginių tokioje situacijoje veikia tik kelias savaites, tačiau dažnai to pakanka, kad sekėjas pasiektų bet kokį savo tikslą.
Found a gps tracker
byu/Freqqy inJustrolledintotheshop
Vienas plakatas teigė, kad jų klientė ką tik nutraukė prievartinius santykius, tačiau jos buvęs vyras vis dar žinojo, kur ji yra. Be abejo, prie jos automobilio buvo priklijuotas sekimo įrenginys. Nuotraukose matyti, kad jis pritvirtintas prie jos automobilio valdymo svirties. Štai ir priėjome prie sunkiausios dalies – šių mažų daiktų paieškos.
Trumpai tariant, jei neseniai įsigijote automobilį, verta patikrinti savo OBDII prievadą. Tai ne tik lengviausia vieta jį rasti, bet ir lengviausia vieta pardavėjui jį įdiegti. Be to, rasti sekimo įrenginį nėra taip paprasta. Vėlgi, jie gali būti labai maži, todėl tilps beveik visur. Tie, kurie mano, kad yra sekami, turėtų patikrinti tiek transporto priemonės apačią, tiek bagažinę ir po variklio dangčiu.
Tais atvejais, kai atrodo, kad sekimo įrenginys vartoja akumuliatorių, parazitinės apkrovos testas gali padėti tai nustatyti. Kita vertus, radijo dažnių (RF) skeneris gali aptikti akumuliatoriumi maitinamus GPS sekimo įrenginius.
Jei nerimaujate dėl galimo sekimo įrenginio automobilyje, dabar turite keletą patarimų, kurie padės išspręsti šią situaciją.
How often do cars get towed in because of an unknown GPS tracker failing?
byu/Avacillating inJustrolledintotheshop