Išgirdote, kad orų prognozės skelbia krušą – ir ne bet kokią. Kalbame apie „golfo kamuoliuko dydžio“ krušą, kuri neima į nelaisvę. Tokios krušos nenorėtumėte ir savo didžiausiam priešui… tačiau jūsų automobilis stovi neuždengtas ant važiuojamosios kelio dalies, o nuo krušos jį saugo tik mintys ir maldos.
Įdomu, ką galite padaryti arba ką naudoti, kad apsaugotumėte savo transporto priemonę nuo krušos? Štai kaip apsaugoti automobilį nuo krušos ir išvengti pernelyg didelių transporto priemonės remonto išlaidų.
11) Įsigykite automobilio apsaugą nuo krušos
Ar automobilių apsaugos apsaugo nuo krušos? Tikrai taip. Jei neturite kur paslėpti savo transporto priemonės, pavyzdžiui, garaže ar net dengtoje stovėjimo vietoje (už kurią sumokėjote nemažai pinigų), nuo krušos apsaugantis automobilio dangtis gali padėti išvengti priekinio stiklo dužimo ir krušos padarytų įlenkimų ant jūsų transporto priemonės. Arba, mažų mažiausiai, jūsų transporto priemonei bus padaryta tik nedidelė krušos žala.
10) Išbandykite „krušos antklodę“
Transporto priemonės draudimas nuo krušos yra investicija. Pigiai galite pabandyti pakeisti šį dangtį storu apklotu. Kad užtikrintumėte tinkamą transporto priemonės apsaugą nuo krušos, būtinai užkiškite antklodės galus už durelių, po variklio dangčiu, bagažinės dangčio viduje ir net už langų. Sandariai juos uždarykite, užtikrindami, kad galėtumėte pasiekti durų rankenas ir grįžti į transporto priemonę audrai praėjus.
Pastaba: antklodės prie automobilio nepriklijuokite lipnia juosta! Kai kuriuose kituose straipsniuose „kaip apsaugoti automobilį nuo krušos“ tai gali būti siūloma, tačiau tai nėra geras patarimas. Lipnios juostos klijai tikrai gali nuplėšti automobilio dažus, o pačią juostą bus sunku nuimti, kai kruša liausis. Naudokitės pirmiau pateikta taktika, kad geriausiai apsaugotumėte nuo krušos su antklode.
9) Naudokite grindų kilimėlius arba kilimėlius ant langų
Jei neturite pakankamai (arba pakankamai didelių) antklodžių, kai kuriuos didesnius krušos padarytus pažeidimus galite sušvelninti naudodami automobilio grindų kilimėlius kaip priekinio stiklo apsaugą nuo krušos. Minkštesniąją, kilimėliais išklotą pusę padėkite ant lango, o kietąją gumuotąją pusę – į viršų. Kruša nekenčia gumos (taip girdėjome).
8) Kartoninės dėžės gali padėti
Taisyklė, kaip naudoti kartoną kaip apsaugą nuo krušos, yra paprasta: Įsitikinkite, kad kartonas yra storas ir tvirtas. Tikėtina, kad krušos metu sulauksite lietaus, o plonas, pigus kartonas visiškai suirs, kai sušlaps. Storesnė kartono plokštė, pavyzdžiui, gofruoto kartono prietaisų dėžė, geriau išsilaiko krušos metu.
Norėdami palaikyti kartoną automobilyje, prie durų rankenų pritvirtinkite virveles arba lynus (patraukite juos per stogą, kad pritvirtintumėte iš abiejų pusių).
7) Rankšluosčiai taip pat gali būti veiksmingi
Taikykite tą pačią taktiką kaip ir su antklode ir saugiai sudėkite visus rankšluosčius į automobilį. Čia gali tekti pasitelkti išradingumą, nes akivaizdu, kad turėsite daug daugiau rankšluosčių, kuriuos reikės pritvirtinti.
6) Sulenkite šoninius veidrodėlius
Kruša gali lengvai sulaužyti šoninio vaizdo veidrodėlius, nes jie yra gana ploni ir trapūs. Sulankstymas padės apsaugoti atspindinčiąją dalį, tačiau veidrodėlio korpusas bus paliktas motinos gamtos malonei.
5) Pastatykite automobilį po medžiu
Per audras nepatartina statyti automobilių po medžiais ar šalia jų, nes šakos gali lengvai nulūžti ir nukristi ant jūsų automobilio, padarydamos daug žalos. Tačiau jei artėjančios audros nelydės stiprus vėjas ir žaibai, medžiai gali suteikti vidutinę apsaugą nuo krušos.
Pastaba: krušą paprastai lydi vėjas ir galimi žaibai. Statytami automobilį po medžiais turite prisiimti riziką.
4) Uždėkite fanerą ant stogo
Jei turite visureigį su stogo bagažine arba skersiniais, galite nusipirkti pigią 6 pėdų ilgio faneros plokštę ir pritvirtinti ją prie stogo. Tai šiek tiek apsaugos nuo krušos įlenkimų ant stogo, variklio dangčio ir priekinių stiklų, tačiau gali būti išdaužti langai ir veidrodėliai, taip pat įlenkimai palei automobilio šoną.
Pastaba: Svarbu tinkamai pritvirtinti fanerą! Vėjuotos oro sąlygos tokiems plokščiams daiktams kaip fanera sukelia didelį krūvį, o tinkamai nepritvirtinta fanera gali padaryti didesnę žalą nei pati kruša. Be to, ji gali suskilti ir atsitrenkti į kitus objektus, transporto priemones ar namus.
3) Žinokite, kur yra artimiausia uždara automobilių stovėjimo aikštelė
Jei paprasčiausiai negalite uždengti savo automobilio stogu, nesvarbu, ar dėl laiko, ar dėl išteklių stokos, turėtumėte sumokėti nedidelį mokestį už automobilio pastatymą netoliese esančiame garaže ar dengtoje aikštelėje. Šis kelių eurų mokestis yra daug mažesnis nei įlenkimų be dažų remonto arba įlenkimų nuo krušos šalinimo išlaidos.
2) Nenaudokite akmenų kaip svarmenų
Užuot lankstę antklodes į automobilio dureles ir langus, žmonės kartais naudoja „sunkius“ akmenis, kad išlaikytų antklodes vietoje. Tai siaubinga idėja. Antklodes gali lengvai sugriebti vėjas ir pakelti akmenis į viršų; kaip spėjate, taip jūsų automobilis liks neapsaugotas ir nuo krušos, ir nuo skriejančių akmenų.
1) Visada turėkite tinkamą draudimo apsaugą
Ar automobilio draudimas apima krušos padarytą žalą? Jei turite KASKO automobilio draudimą, jis turėtų būti apdraustas. Tačiau jei turite tik civilinės atsakomybės draudimą, dėl krušos atsiradusių įlenkimų ar priekinio stiklo apgadinimų remontas greičiausiai bus atliekamas iš jūsų kišenės. Prieš pavasarį būtinai pasitarkite su draudimo agentu, jei norite būti finansiškai apsaugoti nuo krušos.