Kai kuriuos daiktus tiesiog būtina laikyti automobilyje (kad ir dėl teisinių priežasčių), kitus verta vežtis tik tam tikru atveju. Tačiau kai kurių daiktų geriau nepalikti bagažinėje – jie gali sukelti daug problemų. Atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus.
Tokie dalykai turi būti
Tai nėra taip, kad kažkas mums liepia ar kažko reikalauja taisyklės. Arba bent jau ne tik apie tai. Tokie dalykai tiesiog turi būti automobilyje mūsų labui.
Trikampis ir liemenė
Patartina turėti trikampį, tačiau to yra gerokai per mažai, kad būtų galima tinkamai pažymėti avarijos vietą. Automobilyje turėtų būti ir liemenė.
Supakuokime liemenes visiems keleiviams. Ir nelaukime pagalbos automobilyje, nes dažnai į juos atsitrenkia kiti pravažiuojantys automobiliai.
Gesintuvas
Taip pat reikėtų turėti gesintuvą. Ištikus nelaimei, dažniau iššokame iš automobilio, kad įsivaizduotume situaciją, o vėliau grįžtame pasiimti gesintuvo – liepsnos dažniausiai pasirodo priekyje, todėl saugiau gesintuvą pasiimti iš bagažinės, o ne iš salono.
Gesintuvas turi būti patikimai pritvirtintas. Taip pat turime žinoti jo buvimo vietą.
Pirmosios pagalbos rinkinys
Tikrai verta turėti pirmosios pagalbos rinkinį – vairuojant galima susižaloti ne tik dėl avarijos, bet ir dėl, pavyzdžiui, paprasto įsipjovimo.
Sutelkime dėmesį į galiojimo datą. Vaistų galiojimo laikas trumpas, jie blogai reaguoja į karštį. Be to, pagrindinių preparatų galime nusipirkti degalinėje, o labiau specializuotų įsigysime maršruto vaistinėje. Tačiau tvarstis turi būti padarytas iš karto po traumos.
Padangos remonto komplektas
Jei yra „atsarginis ratas“ – patikrinkime, ar jis pripūstas, ar turime veržliaraktį, domkratą ir galbūt adapterius vadinamiesiems „vagims“.
Purškiamas sandariklis gali būti patikima alternatyva, nors jis nepadės, pavyzdžiui, pradurtam padangos šonui arba pažeistam ratlankiui.
Rampos po ratais
Jei reikia užtikrinti, kad automobilis nejudėtų (ratų keitimas, darbas po automobiliu), nesitikėkite rasti akmenį ar ką nors panašaus, ką galėtumėte padėti po ratais toje vietoje. Priešingai nei manote, tai nėra taip paprasta, ypač greitkelyje. Panašiai ir parkuojant automobilį stačioje nuokalnėje. Ne visada galime pasikliauti rankiniu stabdžiu; šią problemą išsprendžia rampos po ratais.
Sulankstomas ratų rampas galima įstumti į bet kokį nedidelį bagažinės tarpą.
Tai verta turėti su savimi
Šios grupės daiktus patartina vieną kartą surinkti, sudėti į kokį nors dangtelį ir laikyti bagažinėje. Anksčiau ar vėliau jie pravers.
Valymo servetėlės
Bet kokie automobilio darbai, net ratų keitimas, reiškia, kad reikia susitepti rankas. Efektyviai veikia drėgnos valomosios servetėlės.
Laikykite juos bagažinėje – kam purvinti automobilio saloną ieškant jų, pavyzdžiui, pirštinių dėtuvėje.
EDC rinkinys
EDC (angl. Everyday Carry) – tai daiktai, kurių reikia kasdien ir kuriuos pravartu turėti po ranka, šiuo atveju – automobilio bagažinėje. Gerai supakuoti peilį, daugiafunkcinį įrankį, užrašų knygelę ir rašiklį, žibintuvėlį ir t. t., kurių turinį, žinoma, kiekvienas pritaikys pagal savo poreikius.
Rinkoje yra dėklų ir (arba) dėklų, pritaikytų tokio tipo elementams. Todėl juos lengva pasiimti su savimi, pavyzdžiui, į kelionę ar stovyklavimą. Turinys yra daugiafunkcinis, nėra apribojimų naudoti tik su automobiliu.
Skuduras / senas rankšluostis
Tai vienas universaliausių transporto priemonės reikmenų – skuduras naudingas, jei reikia ką nors išskleisti ant žemės, jei norite ką nors padaryti automobilyje, juo galima nuvalyti išsiliejusius skysčius salone, jį galima įspausti tarp bagažinėje esančių daiktų ir taip juos užfiksuoti ir t. t., ir t. t.
Nepamirškime, kad nereikėtų su savimi vėžiotis labai purvino ir smirdančio skuduro. Pakeiskite jį kitu, kad jis negadintu kvapo salone.
WD40 tipo preparatas
Pagrindinės „pasidaryk pats“ žinios: jei kažkas nejuda, o tai turėtų judėti, turite naudoti universalų preparatą. Automobilyje tai taip pat galioja. Jis naudingas sutepimui, užstrigusiai jungčiai atlaisvinti ir pan.
Remonto juosta ir „zatiažkės“
WD40 tipo preparatų veidrodinis atspindys: kažkas juda, nors neturėtų judėti – tai galima laikinai imobilizuoti savaime užsifiksuojančia juosta arba tvirta remonto juosta.
Tinka nelaikantiems komponentams tvirtinti.
Šitų dalykų geriau nevėžioti bagažinėje
Vienus dalykus draudžia įstatymas, kitus – sveikas protas. Geriau nepamiršti nei vieno, nei kito.
Smailūs objektai
Taisyklėmis draudžiama automobilyje (tiek salone, tiek bagažinėje) vežti pavojingus daiktus. Tai gali būti ne tik smaili daiktai (kirviai, mačetės, šakės, ietys ir kt.), bet ir, pavyzdžiui, beisbolo lazdos.
Jei norime gabenti smailius daiktus, turime juos saugoti gabenimo metu ir apsaugoti, kad jie nekeltų pavojaus keleiviams susižeisti.
Visi laisvi daiktai
Bagažinėje perpildytos parduotuvės prekės, automobilio įranga ir kt. gali pridaryti daug žalos. Išsiliejęs pienas ar sudaužyti kiaušiniai gali palikti žymę visam laikui. Kai jie įsigeria į kilimus, juos labai sunku išvalyti. Blogas kvapas garantuotas.
Jei, pavyzdžiui, netyčia iššauna laisvai numestas gesintuvas, išvalyti bagažinę taip pat beveik neįmanoma – tai panašu į miltų pakelio išpylimą į bagažinę.
Nereikalingas balastas
Labai dažnai automobilyje vežamės atsitiktinių, nereikalingų daiktų. Jie didina krovinį, kelia triukšmą ir gali būti nemalonių kvapų šaltinis – geriau jų vengti.
Atlikime įprastą bagažinės „inventorizaciją“. Jei jau seniai nenaudojate tam tikrų daiktų, vadinasi, jie nereikalingi. Jie gali laukti savo eilės garaže ar rūsyje.
Degalai, tepalai, dažai
Taisyklės nustato vežamų pavojingų medžiagų, pavyzdžiui, degalų, tepalų ar tirpiklių, apribojimus, tačiau tai dar ne viskas.
Limitai skaičiuojami šimtais kilogramų, tačiau net ir kanistras gali išsilieti arba skleisti kvapą. Be to, labai sunku užtikrinti, kad jis būtų 100 proc. sandarus.
Naminiai gyvūnai
Problema nėra akivaizdi. Vežti didelius šunis universalo ar visureigio bagažinėje yra patogu, gyvūnas turi daug vietos, tačiau yra ir trūkumų.
Svarbiausias klausimas yra saugumas – net ir nestiprus smūgis į mūsų automobilio galą gali sužeisti gyvūną.