Viduje esantis ledas yra vienas iš labiausiai vairuotoją žiemą erzinančių dalykų. Kodėl jis susidaro? Ką turėtumėte daryti jam atsiradus? Kaip užkirsti jam kelią? Atsakome į šiuos klausimus.
Ryte prieinate prie automobilio ir pamatote, kad jo langai užšalę. Pasiimate grandiklį ir pašalinate ledą, bet kai įlipate į automobilį, pamatote, kad yra antrasis šerkšno sluoksnis, tačiau jis yra iš vidaus. Ar jums yra nutikę kas nors panašaus? Man taip nutiko keletą kartų ir tai niekada nėra maloni situacija. Tenka imti gremžtuką ir nubraukti tai, kas yra viduje, o tai nėra nei lengva, nei malonu, nes nubrauktas ledas atsiduria ant prietaisų skydelio ir dažnai patenka į jo kampelius.
Todėl geriau sumažinti šalčio galimybę iš vidaus. Kaip tai padaryti? Pradėkime nuo paaiškinimo, kodėl apskritai atsiranda stiklo šerkšnas iš vidaus.
Dėl ko langai apledėja iš vidaus?
Žiemą į automobilį tikrai įnešame daug drėgmės ant drabužių ir batų, nuo kurių sniegas ištirpsta ir lieka ant kilimų. Visa ši drėgmė dėl šildymo pradeda garuoti ir, nors mums gali atrodyti, kad ji išnyko, ji nusėda ant įvairių automobilio dalių ir gali būti įsigėrusi, pavyzdžiui, į sėdynes. Šis garas taip pat mėgsta nusėsti ant langų, kurie dažnai yra vėsiausia viso salono dalis. Pasibaigus kelionei, automobilis paliekamas lauke ir šaltis atlieka savo darbą, todėl ryte galime sulaukti nemalonios staigmenos.
Padėties nepagerina medžiaginiai kilimėliai, nešvarūs langai ir tai, kad žiemą beveik neatidarome automobilio langų. Drėgmė paprasčiausiai neturi kur pasišalinti, o jos yra daug. Be to, nešvarus priekinis stiklas lengviau garuoja ir pritraukia drėgmę.
Kaip apsaugoti stiklą nuo užšalimo iš vidaus?
Taigi priežastys paaiškintos. Matote, kad reikia pakeisti tik keletą dalykų. Ką daryti?
- Automobilyje visą laiką drėgmė? Verta išbandyti oro sausintuvus arba medžiagas, sugeriančias vandenį. Tai gali būti seni laikraščiai arba ryžių maišelis.
- Patikrinkite ir, jei reikia, pakeiskite salono filtrą. Nusidėvėjęs filtras yra nebeveiksmingas ir skatina drėgmės kaupimąsi salone.
- Patikrinkite kėbulo tarpiklių ir drenažo angų būklę. Jei tarpinė pažeista, į kėbulo vidų visą laiką pateks drėgmė, o jei nutekamieji vamzdžiai užkimšti, vanduo visą laiką bus kur nors kėbule ir pateks į vidų.
- Pakeiskite grindų kilimėlius guminiais, jei vasarą turime medžiaginius. Jie gali atrodyti geriau, bet guminiai nesulaiko drėgmės.
- Valykite langus iš vidaus. Tai taip pat padės nuo langų aprasojimo. Be to, galime net nesuvokti, kiek tai sumažina matomumą. Tai išryškėja tik po valymo.
- Vėdinkite vidų. Palikite duris atidarytas minutę, kad pasišalintų perteklinė drėgmė. Kartais taip pat įjunkite aukštesnę ventiliatoriaus pavarą ir atidarykite langą. Tada garai pasišalins.
- Naudokite oro kondicionierių. Sausas oras taip pat sausina vidų. Be to, retkarčiais naudodami oro kondicionierių užtikrinsite, kad nė viena jo dalis nesugestų dėl nenaudojimo.
Žinoma, pritaikius šiuos metodus, nėra jokios garantijos, kad šalnos nepasireikš, tačiau tokiu būdu sumažiname tokio scenarijaus tikimybę.
Ką daryti, jei šerkšnas jau pasirodė? Turite jos atsikratyti klasikiniu būdu
Tačiau, kai tai įvyksta, belieka naudoti grandiklį arba atitirpintuvą. Pirmoji galimybė akivaizdi, tačiau reikia stengtis nesubraižyti stiklo.
Kita vertus, ledo šalinimo priemonė kainuoja apie kelis eurus ir gali būti naudojama lauke, viduje ir galbūt bandant pašalinti ledo sluoksnį nuo spynų ir rankenų. Tokios priemonės būna skysto pavidalo buteliukuose su dozatoriumi. Tiesiog užpurkškite ant vietos, kurią norite atitirpinti, ir po akimirkos galėsite nuvalyti ištirpusį ledą.