Netrukus „TikTok“ gali būti parduota arba išnykti iš Jungtinių Valstijų. Kas nupirks populiariąją platformą? Sąraše yra Elonas Muskas, kuris prieš kurį laiką įsigijo „Twitter“ ir vėliau ją pervadino į „X“. Šiuo klausimu vyksta derybos su Kinijos vyriausybe.
„TikTok“ yra platforma, kurios tikriausiai nereikia pristatinėti. Ji turi šimtus milijonų naudotojų visame pasaulyje. Tačiau žinome, kad šios paslaugos likimas Jungtinėse Valstijose yra abejotinas. Jau seniai kalbama apie tai, kad platforma turi būti parduota. Priešingu atveju ji išnyks iš JAV interneto. Kas ją nupirks?
„TikTok“ platformą gali įsigyti Elonas Muskas
„Bloomberg“ praneša, kad Elonas Muskas domisi galimybe įsigyti „TikTok“ platformą. Kinijos valdžios institucijos šiuo metu derasi su „Tesla“ ir „SpaceX“ savininku. Jos dar tik pradiniame etape, tačiau kažkas tikrai vyksta.
Elonas Muskas prieš kelerius metus nusprendė įsigyti „Twitter“. Vėliau platformos pavadinimas buvo pakeistas į „X“. Tačiau ar garsusis milijardierius įsigis ir „TikTok“? Agentūros „Bloomberg“ duomenimis, tai gali įvykti dviem būdais. Pirmasis – konkurso pasiūlymo forma. Antrasis – pardavimas pagal susitarimą.
Nepamirškime, kad „TikTok“ priklauso Kinijos bendrovei „ByteDance“, tačiau vadinamoji „auksinė akcija“, suteikianti daug galios priimti sprendimus dėl šios platformos, priklauso Artimosios Karalystės vyriausybei. Tačiau gerai žinomos paslaugos atstovai to nekomentuoja.
Negalima tikėtis, kad komentuosime gryną fikciją., – Po „Bloomberg“ pranešimo „TikTok“ atstovas sakė spaudai.
„TikTok“ bus sujungta su „X“ platforma?
Žinoma, šios bylos kontekste pateikiama daug spėlionių. Pavyzdžiui, svarstoma, kam Elonui Muskui reikalingos dvi socialinės žiniasklaidos platformos? Ar jos bus sujungtos į vieną? Be abejo, toks pirkinys „X“ pasirodytų esąs didžiulis patobulinimas, tačiau kol kas niekas neaišku.
„TikTok“ ir „X“ yra dvi skirtingos platformos, kurios taip pat jungia skirtingus naudotojus. Sunku įsivaizduoti šių dviejų platformų sujungimą į vieną visumą, tačiau tai tikrai nėra neįmanoma. Be abejo, toks susijungimas turėtų didžiulę įtaką visai socialinės žiniasklaidos rinkai.
Vien JAV „TikTok“ turi apie 170 mln. naudotojų. Tai yra daug, o platforma šioje šalyje lemia nemažą daugiamilijoninį verslą. Kai kuriems žmonėms tai yra vienintelis pajamų šaltinis. Kiti įvairiais būdais išnaudoja platformos galimybes. Todėl jos uždarymas (arba nurodymas ją parduoti) Jungtinėse Valstijose, apie kurį sausio 19 d. paskelbs šalies Aukščiausiasis Teismas, būtų didelis smūgis tam tikrai ekonomikos daliai.