Lietuvoje tikimasi elektromobilių proveržio – per artimiausius dvejus metus planuojama, kad gatvėse važinės 50 tūkst. elektromobilių, t.y. 10 kartų daugiau nei dabar. Vien planuojamų skaičių nepakanka – elektromobilumo plėtra priklausys nuo valstybės paramos gyventojams, infrastruktūros ir aktualių paslaugų, švietimo. Į tai atsižvelgdama, ne gyvybės draudimo bendrovė „Compensa Vienna Insurance Group“ elektromobiliams pritaikė KASKO draudimo paslaugų paketą.
Norite sužinoti kiek kainuos transporto priemonės draudimas bei gauti visų draudikų pasiūlymus vienoje vietoje? Pasinaudokite draudimo skaičiuokle.
Iki šiol rinkoje specializuotos draudimo paslaugos elektromobiliams nebuvo – ji pakliuvo į bendrus draudimo paketus, skirtus ir automobiliams su vidaus degimo varikliais.
„Viso pasaulio, Europos, taip pat Lietuvos prioritetuose įsitvirtina žaliosios ekonomikos transformacija, kartu su ja ir elektromobilumo plėtra. Lietuvos gatvėse elektromobiliai sudaro dar nedidelę dalį transporto priemonių, tačiau jais jau pradeda naudotis ne tik inovacijų entuziastai. Tolimesnei plėtrai svarbu pasiruošti kompleksiškai. Tikimės, kad sukūrę elektromobiliams skirtą draudimo paslaugą prisidėsime skatindami rinktis klimato kaitai neutralias technologijas bei atsinaujinančius energijos šaltinius“, – sako Audrius Kikutis, „Compensa Vienna Insurance Group“ Savanoriškų standartinių draudimo produktų grupės vadovas.
Nors dauguma sąlygų tiek draudžiant elektromobilį, tiek automobilį su vidaus degimo varikliu, sutampa, yra ir esminių skirtumų, kurie iki šiol nebuvo įvertinti. Kuriant draudimo paslaugą elektromobiliams, bendrovė įvertino tai, kad jie dėvisi lėčiau nei automobiliai su vidaus degimo varikliais, taigi, jiems buvo sukurta atskira nusidėvėjimo vertinimo skalė.
KASKO draudimo paslaugų paketą pritaikant elektromobiliams, buvo sukurtos papildomos paslaugos, ko įprastame draudimo pakete nebuvo. Dabar jį sudaro specializuota pagalba kelyje, pakaitinio elektromobilio suteikimas, įkrovimo stotelių draudimo apsauga.
„Kurdami draudimo paketą elektromobiliams įvertinome jiems būdingus atvejus. Pavyzdžiui, išsikrovus baterijai, elektromobilio pavarų dėžė užsikerta, todėl negalima jo užkelti ant vilkiko transportavimui iki pakrovimo stotelės. Tokiais atvejais numatėme suteikti specializuotą įrangą, galinčią pakrauti elektromobilio bateriją vietoje tiek, kad jis arba galėtų būti užkeltas ant vilkiko, arba įkrovos užtektų nuvažiuoti iki artimiausios įkrovos stotelės“, – pasakoja A. Kikutis.
Taip pat atsižvelgta į tai, kad elektromobilio vairuotojai yra lojalūs šio tipo transporto entuziastai ir retai kada nori grįžti prie automobilio su vidaus degimo varikliu. Taigi, esant poreikiui, vairuotojui pagal galimybes bus suteikiamas pakaitinis elektromobilis.
A. Kikučio teigimu, planuodami įsigyti elektromobilį, vairuotojai siekia įvertinti visus kaštus, juos lyginti, vertinti atsiperkamumą, ne išimtis – ir draudimo kaina. Elektromobilio draudimo kaina iš esmės nustatoma vadovaujantis tais pačiais principais kaip ir įprasto vidaus degimo variklio automobilio: vertinama automobilio naudojimo paskirtis, galimų vairuotojų vairavimo patirtis ir vairavimo istorija, taip pat paties automobilio įvykių dažnis, vidutinės patiriamos žalos dydis, kurios sudedamosios dalys yra serviso darbų įkainiai ir detalių kainos. Todėl, atsižvelgiant į tai, kad, didėjant tokių automobilių kiekiui rinkoje, santykinai mažės ir juose naudojamų technologijų kainos, daugės turimos statistikos, aiškės patiriamų įvykių pobūdis ir specifika, kas darys įtaką draudimo kainų pokyčiams ateityje.
Sukurtą draudimo paketą elektromobiliams toliau planuojama tobulinti, taip pat vystyti kitas žaliosios ekonomikos sričiai aktualias paslaugas, atsižvelgiant į patirtį ir klientų prioritetus, kurie jiems svarbūs. Pasak A. Kikučio, draudimo paslauga turi atitikti šiandieninius, taip pat numatyti artimiausios ateities poreikius.
BNS.LT PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KOMUNIKACIJOS AGENTŪRA „NOVA MEDIA“ , NOVA MEDIA