Jeigu Lietuvoje baigėsi jūsų automobilio techninės apžiūros (TA) galiojimo laikas, jums neleidžiama juo važinėti viešaisiais keliais, išskyrus vieną svarbią išimtį – laikinas vienos dienos leidimas, kuris leidžia teisėtai nuvažiuoti su automobiliu į artimiausią techninės apžiūros centrą (TAC). Ši teisinė priemonė užtikrina, kad vairuotojai vis dar gali pasiekti techninės apžiūros tarnybas ir neprireikus vilkiko. Štai kaip jis veikia ir kaip jį gauti.
Kas yra vienos dienos leidimas nuvykti į techninę apžiūrą?
Vienos dienos leidimas – tai Lietuvos valdžios institucijų išduodamas laikinas leidimas, leidžiantis transporto priemonę, kurios techninės apžiūros galiojimo laikas pasibaigęs, nuvežti tik į TAC pakartotinei techninei apžiūrai atlikti. Jis galioja vieną dieną ir tik konkrečiai transporto priemonei.
- Galioja vieną kalendorinę dieną
- Tik kelionėms į techninės apžiūros centrą (TAC)
- Tik tuo atveju, jei automobilis yra įregistruotas, o ne išregistruotas
- Išduodama internetu arba TAC biuruose vietoje
Kada galite naudotis šiuo leidimu?
Šiuo leidimu galima naudotis tik tuo atveju, jei baigėsi jūsų automobilio techninės apžiūros galiojimo laikas. Jis skirtas tam, kad galėtumėte teisėtai vairuoti transporto priemonę iš jos saugojimo vietos į techninės apžiūros centrą. Negalite juo naudotis norėdami nuvažiuoti kitur arba vilkinti apžiūrą. Už piktnaudžiavimą gali būti skiriamos baudos arba apribojimai.
Kaip gauti vienos dienos leidimą?
Yra du pagrindiniai būdai, kaip gauti leidimą:
- Internetu: apsilankykite www.vta.lt ir užpildykite savo transporto priemonės registracijos numerį bei pažymėjimo numerį.
- Bendrovėje: Leidimo taip pat galite prašyti tiesiogiai TAC vietoje.
Turėsite nurodyti transporto priemonės valstybinį numerį ir registracijos liudijimo numerį. Šie leidimai išduodami tik toms transporto priemonėms, kurios vis dar oficialiai registruotos Lietuvoje.
Svarbu: Apribojimai ir sąlygos
Nuo 2024 m. spalio mėn. vairuotojams leidžiama gauti ne daugiau kaip dvejus vienos dienos leidimus per vieną techninės apžiūros ciklą, kurio galiojimo laikas pasibaigęs. Jei po dviejų leidimų transporto priemonė nepateikiama techninei apžiūrai, tolesni leidimai neišduodami – ir transporto priemonė turi būti gabenama į TAC priekaba arba vilkiku.
Apžiūrėjus transporto priemonę (nepriklausomai nuo rezultato), skaičius iš naujo nustatomas ir vėl galima gauti ne daugiau kaip du leidimus kitam techninės apžiūros ciklui.
Kokia jūsų nuomonė? Ar anksčiau naudojotės vienos dienos leidimu? Ar jis buvo naudingas, ar sudėtingas? Pasidalykite savo patirtimi komentaruose arba socialiniuose tinkluose.