Viešbutis netoli Londono Sičio oro uosto. Šalia viešbučio esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje stovi du nauji „Range Rover“ automobiliai, traukiantys akį neįprastomis spalvomis. Tačiau tereikia atidžiai įsižiūrėti į abu automobilius, kad pastebėtum dar vieną abiem bendrą detalę. Tai nedidelė skylutė durelėse.
Užteko vieno apsilankymo Londone, kad suprastume, jog problema, apie kurią rašėme prieš pusantrų metų, vis dar egzistuoja. Kalbėjome apie neįprastą automobilių vagysčių būdą, kurio aukomis daugiausia buvo ir, matyt, tebėra „Range Rover“ savininkai. Kaip pranešėme, daugelio šios markės automobilių galinėse durelėse buvo išpjauta skylė. Priežastis buvo žemiška. Vagys norėjo prieiti prie CAN jungties, kad galėtų pavogti automobilį.
Jie išpjauna skyles „Range Rover“ automobiliuose. Dabar jau ne bagažinės dangtyje
Atrodo, kad vagys rado kitą būdą, kaip lengvai patekti į CAN jungtį, kad galėtų surengti elektroninę ataką, naudodamiesi ja atidaryti spynas ir išjungti apsaugos priemones. Dviejuose minėtuose „Range Rover“ automobiliuose, stovinčiuose automobilių stovėjimo aikštelėje prie viešbučio Londone, buvo išpjautos skylės galinių durelių apatinėje dalyje, prie pat vyrių. Jas padaręs asmuo ar asmenys net nepasivargino pasitelkti jokio apdairumo. Iš arti sulenktos skardos kraštai atrodė tarsi nevykusiai atidarytas skardinės dangtelis.
Tai, kad skylės atsirado dėl tyčinio veiksmo, įrodo ne tik tai, kad abiejų automobilių durelės buvo toje pačioje vietoje. Viename iš „Range Rover“ iš skylės kyšojo elektros instaliacijos dalis. Buvo nupjauti keli laidai, o tai gali reikšti, kad bandžiusiems patekti į automobilių vidų bent vienu atveju nedaug trūko iki sėkmės.
Viena iš priežasčių, kodėl „Range Rover“ vagiami tokiu neįprastu būdu, yra ta, kad jie veiksmingai apsaugoti nuo vagystės „lagamino“ metodu. Todėl svetimo turto mėgėjai turi fiziškai prieiti prie automobilio įrenginių. Todėl nereikėtų stebėtis, kad kadaise paplitę fiziniai apsaugos įtaisai, tvirtinami prie vairo, vėl tampa populiarūs. Daugelis vagių, kurie sugebėdavo susidoroti ir su šiomis „analoginėmis“ apsaugos sistemomis, šiandien jau nebedirba savo amato, o jaunimas dažnai renkasi grynai „skaitmeninį“ darbą arba paprasčiausiai negali susidoroti su tokia archajiška apsauga.