Kai per Los Andželą nusirito miškų gaisrai, palikdami po savęs chaosą ir griuvėsius, „Tesla Cybertruck“ futuristiniai sunkvežimiai atskubėjo gelbėti situacijos. Šie sunkvežimiai tapo didvyriais, tiekiančiais elektrą ir internetą tiems, kuriems to reikėjo.
Šerifo biuro maitinimas
„Tesla“ į Altadenos šerifo biurą nusiuntė kelis kibernetinius sunkvežimius, kad jie veiktų kaip avariniai energijos šaltiniai. Šie sunkvežimiai, kuriuose įdiegta „Vehicle-to-Load“ (V2L) technologija, gali maitinti išorinius įrenginius, o tai juos išskiria iš kitų „Tesla“ modelių. Kol jie įkraudavo vietos infrastruktūrą, tradicinės dujomis varomos transporto priemonės ironiškai įstrigdavo neveikiančiose degalinėse – taip, degalinės veikė, bet sistemos, reikalingos mokėjimams apdoroti, neveikė. O, ta ironija!
„Wi-Fi“ ant ratų
Kibernetiniai sunkvežimiai atvežė ne tik elektrą, bet ir internetą. Juose įrengti „Starlink“ terminalai virto mobiliosiomis bazinėmis stotimis, teikiančiomis nemokamą „Wi-Fi“ ryšį gyventojams ir avarinių tarnybų darbuotojams tose vietovėse, kuriose infrastruktūra buvo sunaikinta. Tuo metu, kai ryšys yra labai svarbus, šie sunkvežimiai užtikrino, kad visi galėtų palaikyti ryšį.
Elektromobiliai į pagalbą (vėl)
Tai ne pirmas kartas, kai elektrinės transporto priemonės (EV) įrodo savo vertę ekstremaliose situacijose.
- Anksčiau „Ford“ automobilis „F-150 Lightning“ maitino veterinarijos kliniką, kai buvo nutrauktas elektros energijos tiekimas.
- Kadaise „Cybertruck“ netgi padėjo degalinei išlaikyti šviesą po uragano.
Nepaisant visos kritikos dėl elektromobilių patikimumo krizių metu, jie įrodė, kad yra daugiau nei pajėgūs padėti, kai to reikia.
Kodėl „Cybertruck“ sunkvežimiai spindi ekstremaliose situacijose
Kodėl šie sunkvežimiai tokie patogūs nelaimių zonose?
- Energijos saugojimas: Jų didžiuliai akumuliatoriai gali kaupti ir paskirstyti energiją ten, kur jos labiausiai reikia.
- V2L pajėgumai: Skirtingai nei daugelis elektromobilių, kibernetiniai sunkvežimiai gali maitinti išorinius įrenginius, todėl jie yra mobilūs generatoriai.
- „Starlink“ integracija: Jie veikia kaip interneto mazgai, užtikrinantys atviras ryšio linijas.
Didesnis vaizdas
Kol „Tesla Cybertruck“ sunkvežimiai gelbėjo gyvybes ir užtikrino ryšį, dujomis varomos transporto priemonės susidūrė su sunkumais. Dėl pažeistos infrastruktūros degalinės buvo faktiškai nenaudingos tradiciniams gaisriniams automobiliams. Tai stulbinantis kontrastas, pabrėžiantis didėjantį vaidmenį, kurį elektrinės transporto priemonės gali atlikti avarinių situacijų scenarijuose.
Kas toliau?
„Tesla Cybertruck“ sunkvežimiai gali atrodyti kaip iš fantastinio filmo, tačiau jų veikimas realiose krizėse toli gražu nėra fantastika. Tobulėjant technologijoms, elektriniai automobiliai gali tapti svarbiausiais pirmosios pagalbos tarnybų įrankiais, skeptikus paverčiančiais tikinčiaisiais po vieną gaisrą.
Taigi, kai kitą kartą kas nors sakys, kad elektromobiliai negali susidoroti su krizėmis, papasakokite jiems apie Los Andželo „Cybertruck“ sunkvežimių herojus. O gal priminkite, kad net ir pats šauniausias gaisrinis automobilis be degalų yra nenaudingas.