Vairuotojai dažniausiai daugiausiai pinigų išleidžia degalams, tačiau labai daug pinigų sunaudojama ir pačiam automobiliui eksploatuoti, nesvarbu, ar tai naujas, ar naudotas automobilis. Todėl verta ieškoti būdų, kaip sumažinti išlaidas. Kaip tai padaryti?
Ekspertas nurodo 5 būdus, kaip galite sutaupyti pinigų automobilio priežiūrai. Naudinga diegti įpročius, kurie padės mums sumažinti su transporto priemonės eksploatavimu susijusias išlaidas.
Išbandyti garažai
Visų pirma, pravartu turėti patikimą autoservisą. Taip yra todėl, kad atidavus automobilį į atsitiktinių specialistų rankas gali kilti rizika, pavyzdžiui, teks mokėti du kartus. Tokiu atveju kartais geriau sumokėti daugiau, nei rizikuoti nekokybišku remontu, kurį netolimoje ateityje teks kartoti. Todėl prieš renkantis remonto dirbtuves verta pasitarti su draugais ar šeimos nariais ir paskaityti komentarus internete. Tam tikrų rekomendacijų gali suteikti ir konkretaus mechaniko darbo krūvis. Jei jis turi ilgesnių susitikimų dėl daugybės remontuotinų automobilių, tai gali reikšti, kad jis yra patikimesnis, nes pas jį sugrįžta daug klientų. Taip pat skaitykite: „Kaip rasti gerą autoservisą? 4 praktiniai patarimai“.
Sugadintų ar susidėvėjusių dalių neremontavimas
Jei žinome, kad tam tikra automobilio dalis genda, atidėlioti problemos sprendimą ir, pavyzdžiui, laukti, kol seną akumuliatorių įveiks pirmieji žiemos šalčiai, nėra gera taupymo strategija. Dėl to gali tekti kviesti pagalbą kelyje ir patirti papildomų, nereikalingų išlaidų nei tuo atveju, jei problemą būtume sprendę iš karto. Taip pat skaitykite: „Šaltyje išsikrovė akumuliatorius? Papasakosime, kaip užvesti variklį nuo laidų ir nieko nesugadinti“.
Svarbu suvokti, kad kai aplaidžiai remontuojame pagrindines dalis, jos gali būti sugadintos dar labiau, o tai sukels papildomų išlaidų. Jei norime sutaupyti, galime naudoti pakaitalus, tačiau tik geros kokybės, pagamintus žinomų automobilių prekės ženklų. Taip pat verta ieškoti automobilių dalių internete, nes dažnai ten kainos būna mažesnės nei autorizuotame servise.
Prieš perkant automobilį taip pat pravartu patikrinti techninės priežiūros kainas ir rinktis tokį, kurio eksploatavimo išlaidos yra nedidelės.
Pigesnis degalų papildymas ir padangos
Verta žinoti, kad paprastai greitkeliuose ar automagistralėse degalai gali būti net 20-30 centų už litrą brangesni. Kai esame kelyje, gera išeitis – sustoti ir degalų įsipilti mažesniame miestelyje. Kita vertus, kasdien važiuojant pravartu ieškoti degalinių, kuriose degalai kainuoja pigiau, ir nesinaudoti brangesnėmis degalinėmis, net jei jos yra arčiau jūsų. Tačiau svarbu gerai patikrinti vietą, kurioje perkate benziną ar dyzeliną, nes pigiuose taškuose jis gali būti prastesnės kokybės, o tai kenkia varikliui. Būdas gerokai sumažinti degalų papildymo išlaidas taip pat yra įdiegti suskystintas naftos dujas. Tai geras pasirinkimas, ypač tiems, kurie važiuoja didelius atstumus. Taip pat turėtume vengti pagarsėjusio važiavimo su atsarga, nes tai kenkia ir degalų siurbliui, ir varikliui. Taip pat skaitykite: „Kaip sėkmingai įsigyti dujomis varomą automobilį? Klaidos gali brangiai kainuoti“.
Be degalų klausimo, verta pasidomėti ir padangomis. Naudojamos padangos daro tiesioginę įtaką vairavimo saugumui, todėl svarbu atkreipti dėmesį į kokybę, tačiau tai nereiškia, kad čia negalima sutaupyti. Jei ištisus metus daugiausia važinėjate mieste, verta įsigyti universalias padangas. Jos pritaikytos įvairioms oro sąlygoms, įskaitant sausą asfaltą, lietų, sniegą ir ledą. Įsigijus šias padangas, nereikia mokėti už du komplektus ir sezoninį keitimą. Taigi sutaupome pinigų ir nekeliame pavojaus savo ir kitų eismo dalyvių saugumui, nei jei dėl patrauklios kainos pirktume nekokybiškas padangas.
Techninės priežiūros skysčių taupymas
Šiuo metu, kai vairuotojai stengiasi taupyti, brangūs eksploataciniai skysčiai yra nemažos išlaidos. Verta planuoti apsirūpinti tokiais pirkiniais tinkamu metu, nes degalinėse kainos yra daug didesnės. Žinoma, turėtumėte nepamiršti reguliariai tikrinti skysčių lygį automobilyje ir pirkti tik pripažintų gamintojų skysčius.
Ekonomiškas vairavimas
Eksploatacines išlaidas galima sumažinti pasirinkus vairavimo stilių arba vadinamąjį ekologišką vairavimą. Ekologiškas vairavimas reiškia, kad reikia vengti nereikalingo greitėjimo ir stabdymo bei užtikrinti tinkamą slėgį padangose. Tai labai svarbu, nes nepakankamai pripūstos padangos gali padidinti degalų sąnaudas iki 10 proc. Be to, dėl to sumažėja transporto priemonės saugumas. Taip pat verta nepamiršti nevežti nereikalingo svorio, pavyzdžiui, nereikalingo bagažo laikiklio ant stogo, nes tai lemia didesnes degalų sąnaudas, taigi ir didesnes išlaidas.
Variklio stabdymas yra labai svarbus degalų sąnaudoms arba stabdžių sudedamosioms dalims. Tokia praktika būdinga artėjant prie raudono šviesoforo signalo arba važiuojant nuo įkalnės. Tačiau sumaniai naudojant šį stabdymo būdą ne tik saugiau važiuoti slidžia danga, bet ir galima sumažinti degalų sąnaudas ar pailginti stabdžių trinkelių tarnavimo laiką. Taip pat skaitykite: „Stabdymas varikliu. Neklausykite vyresnių vairuotojų“.