Ne kiekvienas iš automobilio ištekėjęs skystis reiškia, kad reikia išlaidų. Pavyzdžiui, iš oro kondicionieriaus lašantis vanduo. Tačiau tai taip pat yra ženklas, kad vėdinimo sistemoje kaupiasi vanduo, dėl kurio ilgainiui gali atsirasti pelėsis. Laimei, yra būdas to išvengti.
Atėjus vasarai į Lietuvą atėjo saulėtos dienos ir aukštesnė temperatūra. Daugelis žmonių pradėjo dažniau naudotis oro kondicionieriais, nors žiemą jų vengti nerekomenduojama. Tačiau sutelkime dėmesį į dažnesnio oro kondicionieriaus naudojimo šiltesniu oru klausimą.
Kodėl naudojant oro kondicionierių iš po automobilio laša vanduo? Taip nutinka dėl didelio temperatūros skirtumo tarp aplinkos ir sistemos komponentų. Važiuojant garintuvas, esantis šalia ventiliatoriaus, išlieka šaltas, nors šaldymo agentas jo nebepasiekia.
Dėl to ventiliatorius nustoja surinkinėti šaltį, o dėl temperatūrų skirtumo ant vis dar šalto garintuvo pradeda kondensuotis vanduo. Vanduo kondensuojasi tiek išorėje, tiek viduje, todėl sistemoje kaupiasi drėgmė. Tai ideali terpė augti grybeliams, kurie gali sukelti nemalonų kvapą automobilyje ir neigiamai paveikti mūsų sveikatą.
Kaip tai galima ištaisyti?
Kad taip nenutiktų, likus maždaug 5 minutėms iki vairavimo pabaigos reikėtų išjungti oro kondicionierių. Tai leis ventiliatoriui išdžiovinti garintuvą. Be to, prieš išlipant iš transporto priemonės, 1-2 minutėms vertėtų pakelti temperatūrą.
Taip sumažinsite pelėsio ir grybelio augimą ir atsikratysite nemalonių kvapų. Be to, šiluminiu požiūriu geriau prisitaikysite prie lauko sąlygų. Dideli temperatūrų skirtumai taip pat nėra naudingi jūsų sveikatai – todėl geriau išlipti iš šiek tiek įkaitusio automobilio nei stipriai atvėsusio.
Nors kai kuriems žmonėms gali būti sunku nepamiršti reguliariai išjungti oro kondicionierių, o kiti manys, kad neverta mažinti komforto, verta bent pabandyti. Tiek pelėsis, tiek dideli temperatūrų skirtumai neigiamai veikia mūsų sveikatą, o drėgmė niekada nėra laukiamas svečias automobilyje.