Žiemą pravartu apsaugoti automobilio sandariklius nuo užšalimo. Tai galima padaryti naudojant nebrangius preparatus, kurių paprastai turime namuose. Kuo reikėtų tepti sandariklius?
Užtenka kelių laipsnių šalčio ir šiek tiek vandens ant automobilio, kad priekinių durelių sandarikliai užšaltų ir būtų neįmanoma patekti į automobilį. Tai kebli situacija, nes paprastai mums automobilio reikia „tuoj pat“ ir neturime laiko tinkamai išspręsti problemą. Dėl to vairuotojai tempia užšalusias dureles ir dėl to tarpinės plyšta arba visiškai atsiskiria nuo kėbulo. Tai dar labiau pablogina jų padėtį, nes per pažeistas tarpines į automobilio saloną prasiskverbia daugiau drėgmės ir šalto oro, taip pat patenka vandens.
Todėl svarbu nesusivilioti skubėjimu, kai automobilyje užšąla durys. Pirmiausia pabandykite įlipti pro kitas, ne vairuotojo, dureles – galbūt pavyks jas lengviau atidaryti. Gali tekti į automobilį patekti… per bagažinę: tai vis tiek geriau nei ieškoti kitų transporto priemonių. Patekus į automobilio vidų, šildymo sistemos oras ištirpdys ledo sluoksnį sandarikliuose ir problema turėtų išnykti. Kad būtų tikra, vis tiek verta nuvalyti vandenį, likusį prie tarpiklių, daugiausia iš sunkiai prieinamų vietų. Dar vienas užšalusių durų sprendimas – durų tarpus patepti stiklo atitirpintuvu. Tačiau ne visi turi įprotį jį nešiotis su savimi. Taip pat skaitykite: „Ar būtina šildyti variklį po šaltos nakties?“.
Ką naudojate automobilio sandarikliams apsaugoti prieš žiemą?
Vis dėlto veiksmingiausias būdas kovoti su užšalusiais automobilio sandarikliais yra… iš anksto apsaugoti juos nuo šalčio poveikio. Nors yra daugybė specialių produktų su lengvai pritaikomu aplikatoriumi, retai kada tokį galima rasti namuose – tenka nueiti ir jį įsigyti arba užsisakyti internetu. Jei artimiausiu metu prognozuojamas lietus / sniegas arba šaltis, nelaukite ir apsaugokite sandariklius nuo užšalimo. Preparatai, kurių turite namuose, rūsyje ar garaže, gali būti veiksmingi. Ką turėčiau naudoti, kad apsaugočiau tarpines nuo užšalimo?
Be kita ko, techninis vazelinas gerai apsaugo automobilio tarpines nuo šalčio poveikio, todėl jos neužšąla ir įgauna blizgesį. Panašiomis savybėmis pasižymi ir glicerinas, kuris suminkštins tarpiklį ir atkurs pirminę spalvą. Iš esmės vienintelis abiejų šių produktų trūkumas – galimybė sutepti į juos drabužius. Taip neturėtų nutikti, kai sandarikliai apdorojami tam skirtais preparatais. Be durelių, chemine priemone taip pat verta tepti bagažinės dangčio sandariklį arba sritį aplink degalų įpylimo angą. Taip pat skaitykite: „Ką daryti, kai užšalo langų apiplovimo skystis?“.
Kaip apsaugoti automobilio sandariklius?
Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, prieš tepdami vazelinu, glicerinu ar kitu produktu, kruopščiai nuplaukite ir nusausinkite sandariklius. Priklausomai nuo turimo preparato, tepkite jį spausdami aplikatorių ir tepdami skudurėliu arba užtepdami ant skudurėlio ir tepdami ant tarpinės. Nereikėtų „gailėti“ preparato kiekio, tačiau ir persistengti nereikėtų, o jo perteklių reikėtų pašalinti. Visą operaciją geriausia atlikti esant šiltai temperatūrai, todėl neturintieji garažo turėtų pagalvoti apie tarpiklių apsaugą prieš prasidedant šalčiams.