Lietuvos policija išplatino pranešimą apie 39-erių metų vyrą, kuris už karantino taisyklių nepaisymą gavo baudą. Vėliau vyras savo pyktį išliejo ant pareigūno socialiniuose tinkluose ir gavo dar vieną baudą.
39 metų Šiaulių rajono gyventojas dabar gėdijasi internetu paskleistų Raseinių rajono policijos pareigūną įžeidžiančių ir jį žeminančius savo žodžių.
Analogiškus adminstracinius nusižengimus tiriantys Šiaulių apskrities policijos Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriaus pareigūnai sako, kad ne tik jis gėdijasi į interneto erdvę spontaniškai „išspjautų“ savo minčių. Visi, su kuriais bendravo analogiškas bylas tiriantys tyrėjai, teigė, kad jiems gėda klausytis jiems primenamų jų pačių parašytų žodžių. Kai rašydami slėpėsi už įrenginio, kuriuo išplatino įžeidimus, gėda nebuvo, tačiau, kai jie demaskuojami ir stoja prieš tyrėjus, tada pasidaro labai gėda ir dėl to visi labai gailisi. Virtualioje erdvėje buvęs erelis realybėje tampa atgailautoju avinėlio veidu.
Ir netik gėdos potyris ateina stovint tyrėjo kabinete. Ateina ir suvokimas, jog toks elgesys – tai administracinis nusižengimas ir kad jo baigtis – nutarimas, turintis baudos išraišką.
Šiaulių apylinkės teismas 39 metų Šiaulių rajono gyventojui už įžeidimą, žeminantį policijos pareigūno garbę ir orumą, paskyrė 110 eurų baudą. Tiek jam kainavo išsiliejimas socialiniame tinkle, dėl to, kad, būdamas pats kaltas, nes pažeidė karantino metu galiojančias taisykles ir nedėvėjo kaukės, gavo 250 eurų baudą, kurią paskyrė Raseinių rajono policijos Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis.
Rašydamas komentarą, šiaulietis viešai išliejo savo pykti ant pareigūno, kuris prieš jį nieko asmeniško neturėjo, tik vykdė valstybės jam deleguotą pareigą – rūpintis saugumu žmonių, kurie nori, kad aplinkiniai pandemijos metu laikytųsi būtinų saugos priemonių.
Įžeidinėdamas ir žemindamas žmogų, garbės nesulauksi, o štai pripažinti padarytą pažeidimą – tikrai garbės vertas poelgis.