Pastaruoju metu vis pranešame apie skaudžias pasekmes siūlant ar duodant pareigūnams kyšį, tačiau vis tiek atsiranda vairuotojų, kurie tokiu būdu bando „spręsti reikalus“. Ne išimtis buvo ir šis savaitgalis, kai rugsėjo 4 ir 5 dienomis Telšių apskrities Kelių policijos vyriausieji patruliai ir vėl sulaukė pasiūlymo susitarti. Juos buvo bandyta papirkti už teisėtų veiksmų neatlikimą.
Štai rugsėjo 5 d. 15.35 val. Telšių r., Kaunatavos k., pareigūnus pamatęs traktoriaus vairuotojas staiga nusuko į miško keliuką. Pareigūnai pasivijo jį ir miške pastebėjo stovintį traktorių MTZ bei vairuotoją, gimusį 1957 m. Vyras neneigė vairavęs traktoriaus, taip pat neneigė, kad vartojo alkoholį. Jam nustatytas 0,87 prom. girtumas. Pokalbio metu paaiškėjo, kad jis ne tik vairavo būdamas neblaivus, tačiau dar ir neturinti teisės vairuoti tokios rūšies transporto priemonę.
Vyras, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už LR ANK 424 str. 4 d. pažeidimą, bandė papirkti uniformuotus policijos pareigūnus. Prie tarnybinio automobilio vairuotojas pasiūlė „susitarti“, sakydamas „gal galima susitarti“. Pareigūnai įspėjo vyriškį, kad už pareigūnų papirkimą gresia baudžiamoji atsakomybė, tačiau vyras į perspėjimus nereagavo ir vis bandė susitarti: „galim susitarti, galiu duoti 100-200 eurų, vis tiek esame miške, niekas mūsų nemato“. Vyras antrą kartą buvo įspėtas dėl gręsiančios atsakomybės, tačiau į pareigūnų žodžius nereagavo ir toliau bandė tartis: „Tai ar galima susitarti, nes man vėl antrąkart nuveš traktorių“.
„Išspręsti reikalų“ bei „susitarti“ šiam vyrui nepavyko.
Dar vienas vairuotojas, gimęs 1965 m., Kelių policijos pareigūnus bandė papirkti rugsėjo 4 d. 13.15 val. Telšių r., Mitkaičių k. Tą kartą sustabdytas įtarimų sukėlęs automobilis AUDI 80. Vyro paprašius pūsti į alkotesterį, jis tai padaryti atsisakė. Pareigūnai paaiškino, kad už atsisakymą gresia atsakomybė. Ir štai tuomet, siekdamas išvengti administracinės atsakomybės už LR ANK 427 str. 1 d., vairuotojas pradėjo kalbėti: „Gal vyrai susitariam, nepučiam į alkotesterį, galim nuvažiuoti iki namų, ten galėsiu duoti 500 eurų“. Pareigūnai ir šį vyriškį įspėjo, kad už pareigūnų papirkimą gresia baudžiamoji atsakomybė, jis teigė, kad tai supranta, tačiau į pareigūnų žodžius nekreipė dėmesio ir bandė toliau: „na susitariam, kiek jums reikia? Paskambinsiu sūnui – atveš, važiuojam iki namų, aš jums paduosiu kiek reikia“. Praėjus šiek tiek laiko, vairuotojas vis tik sutiko pūsti į alkotesteri. Jam nustatytas 1,15 prom. girtumas.
Deja, kyšių davimas vyrų neišgelbėjo. Sustabdytų automobilių vairuotojai būtų susimokėję baudas už tai, jog vairavo neblaivūs. O dabar – protokolas ir ikiteisminis tyrimas už pareigūno papirkimą. Jų atžvilgiu pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal LR BK 227 str. 2 d., kur numatyta, kad tas, kas tiesiogiai arba netiesiogiai pats ar per tarpininką pasiūlė, pažadėjo ar susitarė duoti arba davė kyšį valstybės tarnautojui ar jam prilygintam asmeniui arba trečiajam asmeniui už pageidaujamą valstybės tarnautojo ar jam prilyginto asmens neteisėtą veikimą ar neveikimą vykdant įgaliojimus, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.
Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai primena, kad viešajame eisme dalyvauti apsvaigus nuo alkoholio ar neturint tam teisės – draudžiama. Vairuotojai raginami būti sąmoningais, drausmingais, paisyti Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir transporto priemones vairuoti tik esant blaiviems. Kiekvienas turime saugoti savo, artimųjų ar kitų asmenų gyvybes.
Pareigūnai ragina būti sąžiningais ir informuoja: pilietis, kuris neteisėtais veiksmais bando išvengti administracinės atsakomybės, nusikalsta dvigubai. Jis privalo atsakyti ne tik administracine tvarka, bet užsitraukia ir baudžiamąją atsakomybę. Ar ne geriau padarius administracinį teisės pažeidimą pripažinti savo kaltę sumokant numatytą baudą, o ne bėgti nuo atsakomybės mėginant papirkti pareigūnus?