Vilniaus Pašilaičių rajone, konkrečiai Perkūnkiemio mikrorajone, bus kuriama nauja bendruomenės erdvė. Erdvė bus skirta bendruomenės renginiams, šventėms ir kasdieniam laisvalaikiui. Projektą prižiūrinti bendrovė „Vilniaus vystymo kompanija“ paskelbė atvirą architektūrinį konkursą šiai viešajai erdvei suprojektuoti.
Šiuo metu dalis teritorijos šalia Perkūnkiemio g. 22 yra apaugusi laukine augmenija ir lieka beveik nenaudojama. Kita dalis neoficialiai naudojama kaip automobilių stovėjimo aikštelė. Ieškoma kūrybiškų ir praktiškų sprendimų, kaip šią teritoriją paversti funkcionalia viešąja erdve.
Vilniaus vystymo kompanija jau surengė kūrybines dirbtuves, kuriose buvo renkamos vietos bendruomenės idėjos. Šios idėjos buvo surinktos ir pristatytos gyventojams kartu su projektinių pasiūlymų santrauka. Konkurse dalyvaujantiems architektams pavesta sukurti 0,9 ha ploto viešąją erdvę, kuri galėtų būti naudojama ištisus metus tiek bendruomenės renginiams, tiek kasdieniam laisvalaikiui. Numatoma, kad šioje erdvėje bus įrengta scena arba renginių zona, amfiteatras, o renginių metu joje tilps iki 1 000 žmonių.
„Siekiame šią šiuo metu nepakankamai išnaudojamą erdvę paversti centrine Perkūnkiemio identitetą apibrėžiančia erdve. Tikimės, kad architektai suprojektuos modernią viešąją erdvę, patrauklią ir funkcionalią ištisus metus. Taip pat skatiname juos atkreipti dėmesį į energiją taupančias technologijas ir žiedinės ekonomikos sprendimus, kurie pratęstų jų projektų gyvavimo ciklą ir pagerintų kasdienį gyvenimą“, – sakė Vilniaus vystymo kompanijos generalinė direktorė Laura Joffė.
Erdvėje turėtų atsirasti atrakcionų įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms, mažosios architektūros elementų įvairioms veikloms, vietos viešajam menui. Ji taip pat turės jungtis su aplinkinėmis teritorijomis, integruojant pėsčiųjų takus, jungiančius su kitomis viešosiomis erdvėmis ir vietos objektais. Be to, architektai turi atsižvelgti į aplink esamą transporto infrastruktūrą, įskaitant privažiavimo kelius ir automobilių stovėjimo aikšteles, kartu įtraukdami Leičių g. kelio išplėtimo planus.
Šiuo metu teritorijoje yra jaunų medžių ir krūmų mišinys, o natūraliai augantys gluosniai sudaro 80-90 % želdinių. Projektuotojai raginami teikti pirmenybę biologinę įvairovę didinančioms augalų rūšims, pavyzdžiui, medžiams, krūmams ir daugiamečiams augalams, o žolės veją riboti funkcinėse zonose. Iš viso želdiniai turi užimti ne mažiau kaip 60 % viso ploto.
Daugiau informacijos apie atvirą architektūros konkursą rasite CVP IS.