Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai kelia savo kvalifikaciją - Reidas Official
Eismas

Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai kelia savo kvalifikaciją

Lietuvos sporto centro „Nemuno žiedo“ trasoje teorinius ir praktinius užsiėmimus Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnams organizavo Lietuvos motociklų sporto federacijos tikrasis narys sporto klubas „Adrenalino centras“. Sporto klubas, norėdamas prisidėti prie saugumo keliuose užtikrinimo, specialiai pareigūnams parinko 6 kvalifikacijos tobulinimo studijų modulius. Plento žiedinių lenktynių nacionalinės A kategorijos teisėjai Nerijus Jegerskas, Vitas Lopinys ir Laimonas Petkus pasidalijo savo sukauptomis žiniomis ir naujausiomis technikos subtilybėmis.

Vairavimo įgūdžių turintys pareigūnai mokėsi specifinių dalykų: staigiai keisti važiavimo kryptį išvengiant kliūties, greitai įveikti posūkius ir greitai išvažiuoti su motociklu iš vietos bei valdyti stabdžių sistemą, taip pat susipažino ir su centrinės nervų sistemos veikimu vairuojant motociklą ir traumų prevencija. Pareigūnai mokėsi, kaip, esant būtinybei, saugiai nukristi nuo motociklo be didelių padarinių. Kvalifikuoti instruktoriai mokė, kaip pasirinkti teisingą posūkio trajektoriją, kad ji padėtų važiuojant keliu. Mokymų vadovai parinko specialius pratimus, kurie padėjo suprasti ir treniruotis, kaip reikėtų staigiai stabdyti, jei staiga priešais išvažiuotų automobilis ar kita transporto priemonė arba atsirastų kita kliūtis.

Skaityti  Policijos pareigūnai šeštadienį visoje šalyje vykdys 24 val. trukmės vairuotojų blaivumo patikrą

Praktiniams mokymams instruktoriai naudojo du „Superbike“ tipo motociklus: važiavimo bendrojo naudojimo keliais reikalavimus atitinkantį „BMW M1000RR“ ir pagal galiojantį techninį reglamentą sportui paruoštą „BMW S1000RR“.

Į treniruotes atvyko ir Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. Jau įprasta, kad kartu su pareigūnais įvairiuose mokymuose dalyvauja ir Lietuvos policijos kapelionas Algirdas Toliatas. Tarnybos vadovas kartu su sporto klubo atstovais visiems kursų dalyviams įteikė kvalifikacijos tobulinimo pažymėjimus ir palinkėjo sėkmės jų labai atsakingame ir didelio profesionalumo reikalaujančiame darbe.

„Motociklo vairuotojui vienas iš svarbiausių reikalavimų – geras fizinis pasiruošimas. Be žmogaus jo motociklas nenukeliautų niekur. Vairavimas yra įtampa, kuri ne tik degina kalorijas, bet ir tonizuoja raumenis. Taip pat svarbu gera orientacija ir aplinkos stebėjimas,“ – sako treniruočių dalyvė Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnė Žana Malinauskienė.

Lietuvos kelių policijos tarnyba savo funkcijoms atlikti jau beveik 30 metų naudoja tarnybinius motociklus. Pareigūnai privalo turėti ne tik atitinkamų teorinių žinių, bet ir daug patirties bei specialiųjų įgūdžių. Jų pareiga – gebėti saugiai vairuoti mieste ir užmiestyje. Tačiau treniruoti ir patyrę pareigūnai yra gerai įgudę vairuoti ir esant labai intensyviam eismui praktiškai bet kokiomis oro sąlygomis ir aplinkybėmis, nes jų tikslas – ne tik saugiai persekioti pažeidėjus, bet, jei reikia, juos ir nedelsiant sulaikyti, todėl pareigūnų profesionalumas neleidžia pažeidėjui išvengti atsakomybės.

Skaityti  Policijos pareigūnai tikrino ar laikosi taisyklių važiuojantys dviračiais ir paspirtukais

Lietuvos kelių policijos tarnybos Specialios paskirties skyrius yra atsakingas už oficialių Lietuvos Respublikos svečių ir delegacijų palydas ir eskortavimą. Tam reikia specialių įgūdžių, meistriškumo ir profesionalumo, kuris įgyjamas tik nuolat keliant kvalifikaciją.

4/5 - 2 balsas(-ai)
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button