Vairuotojui kilo klausimas: ar oranžinės spalvos švyturėlius turintis transportas turi teisę važiuoti degant raudonam šviesoforo signalui? (video) - Reidas Official
Eismas

Vairuotojui kilo klausimas: ar oranžinės spalvos švyturėlius turintis transportas turi teisę važiuoti degant raudonam šviesoforo signalui? (video)

Vilniaus taksi vairuotojo automobilyje įmontuotas vaizdo registratorius užfiksavo transporto priemonę kertančią sankryžą Laisvės pr. – Rygos g. degant raudonam šviesoforo signalui ir darant tai prieš eismą. Po pastebėto vaizdelio vairuotojui kilo klausimas: ar oranžinius švyturėlius turintis transportas turi teisę važiuoti per sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui?

Norėdamas gauti atsakymą į savo klausimą vyras paskambino bendruoju pagalbos centro numeriu 112, o vėliau su juo susisiekęs patrulis pateikė jam atsakymą. Gavęs atsakymą vyras apstulbo ir nepatikėjo tuo ką išgirdo. Po atsakymo, kuriuo negalėjo patikėti vyras pasidalino vaizdo įrašu Reidas Official informacijos kanale ir uždavė tą patį klausimą, kaip ir pareigūnams, kurių atsakymas jo manymu yra neteisingas.

Reidas Official informacijos kanale vaizdo įrašu pasidalinęs vyras pridėjo komentarą: „Sunkvežimis važiavo per raudoną + prieš eismą. Ar jie gali taip važiuoti? Policija sakė, kad tai spec. transportas, jiems leidžiama taip daryti..“. Vaizdo įrašą galite pamatyti žemiau.

Po pasidalintu vaizdo įrašu, kuriame „Mano aplinka“ transporto priemonė kirto sankryžą degant raudonam šviesoforo signalui ir sukėlė pavojų įvykį užfiksavusiam taksi vairuotojui pasipylė neigiami vairuotojų komentarai. Vienas po kito vairuotojai pradėjo teigti, jog oranžiniai švyturėliai nesuteikia teisės kelti avarinių situacijų ir pavojaus kitiems eismo dalyviams.

Kelių eismo taisyklėse, specialiųjų transporto priemonių eismo ypatumuose yra nurodyta:

188. Transporto priemonės oranžinį švyturėlį būtina įjungti tada, kai trukdoma eismui (dėl transporto priemonės didesnių, negu leidžiama, matmenų su kroviniu ar be jo, dirbant kelyje, sustojus ir stovint, važiuojant lėtai, lydint organizuotą dviratininkų grupę, vežant pavojinguosius krovinius). Įjungtas oranžinis švyturėlis nesuteikia pirmenybės, tik atkreipia dėmesį ir įspėja kitus eismo dalyvius apie galimą pavojų. Transporto priemonių su įjungtais oranžiniais švyturėliais vairuotojai, važiuodami keliu, stovėdami ir (ar) atlikdami darbus, užtikrina, kad tai nekenkia eismo saugumui.

Vaizdelį užfiksavęs vairuotojas taip pat pasidalino balso įrašu su policija bei pokalbio įrašu su policijos patruliu. Abu balso įrašus galite paklausyti žemiau.

Įvertinkite mūsų tūrinį spustelėdami ant žvaigždės

Norite užduoti klausimą susijusi su transporto priemonėmis ar vairavimu? Tai galite padaryti forume.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button