Panašu, kad galinga Sirijos kariuomenės įranga netrukus gali atsidurti Ukrainos ginkluotųjų pajėgų rankose, kurios ją panaudos veiksmingesnei kovai su Rusija.
Bašaro al Assado režimo žlugimas Sirijoje galiausiai gali būti labai palankus Ukrainai. Damasko kariuomenė disponavo didžiuliu kiekiu įrangos, kurią jai tiekė Iranas arba tiesiogiai Rusija. Čia kalbame ne tik apie ginklus, kurie mena Sovietų Sąjungos laikus, bet ir apie naujausius, sukurtus vos prieš kelerius metus.
Pavyzdžiui, „Defence Express“ ekspertai atkreipia dėmesį į itin pažangų ir brangų radarą 48Ya6-K1 Podlet-K1. Jis yra pagrindinis komponentas, skirtas žemai skriejantiems bepiločiams orlaiviams ir raketoms aptikti. Taip pat yra raketų sistemos „Tochka-U“ ir „Elbrus“ bei Irano sistemos „Fateh-110“. Dvi pirmosios naudojamos Ukrainoje, tačiau dažnai trūksta raketų atsargų ar atsarginių dalių jų aptarnavimui. Tačiau Irano „Fateh-110“ atveju šie ginklai Ukrainai būtų tikras proveržis.
Syria-al-Sham militants posted photos of the "Podlet-K1" radar station they captured near the SAA base in Hama.
— Bright Leo? (@BrightL36720587) December 9, 2024
Podlet-K1 is a Russian-made radar that can track low – and high-altitude targets and plays an important role in intercepting Storm Shadow cruise missiles, pic.twitter.com/zcrVOYBdit
Irano raketų sistemos Ukrainos rankose
Kalbame apie balistines raketas (SRBM), kurių veikimo nuotolis siekia iki 300 kilometrų, o kovinės galvutės sveria 500 kilogramų. Šios raketos gali stratifikuotis nuo mobilios platformos, todėl sistema yra labai mobili. Šie ginklai gali lengvai sunaikinti didelius pastatus, įskaitant degalų ar amunicijos sandėlius.
Dar įdomiau pasidaro su sukilėlių įgyta sistema „Bastion“ su raketomis P-800 „Oniks“. Jomis galima atakuoti ne tik Rusijos laivus, bet ir karinius objektus. Įdomu tai, kad ukrainiečiams labai sunku neutralizuoti šias Rusijos kariuomenės paleistas raketas. Ekspertai įsitikinę, kad panašioje situacijoje atsidurs ir patys rusai.
Russian and Syrian military during the exercise on the Tartus base. Launchers of the mobile coastal missile system "Bastion" on the background of inflatable models of the S-300\S-400 SAM system, the work of the "Pantsir-S1" and "Strela-10" air defense systems etc pic.twitter.com/dsPUcg5f92
— Yuri Lyamin (@imp_navigator) June 8, 2024
Ukrainiečiai gali gauti Sirijos naikintuvų
Tačiau tai dar ne viskas. Sirijos kariuomenė taip pat turėjo galingų oro gynybos sistemų, tokių kaip S-300PMU2 ir S-125-2M „Pechora-2M“. Šie gynybiniai ginklai Ukrainoje yra itin brangūs. Tas pats pasakytina ir apie orlaivius. Damaskas turėjo bent 30 lėktuvų MiG-29SM ir bombonešių Su-24MK.
Abiejų tipų orlaiviai buvo ir šiuo metu yra naudojami Ukrainoje. Jei Ukrainos ginkluotosios pajėgos gautų tokius orlaivius, su jų pagalba galėtų intensyviau atakuoti Rusijos pozicijas ar objektus, esančius okupuotose teritorijose ir tiesiogiai Rusijoje.
Ukrainai bus naudingas Damasko vyriausybės žlugimas
Deja, ką tik pasaulį trenkė žaibas, pranešęs, kad Izraelio kariuomenė pradėjo masines atakas prieš Sirijos oro laivyną. Naujausia informacija rodo, kad sunaikinta dauguma, jei ne visi, tai bent jau visi Suvajdos provincijoje esančioje aviacijos bazėje dislokuoti naikintuvai MiG-29.
Tačiau ne viskas prarasta, kas neprarasta, nes gali būti, kad iš sunaikinto orlaivio liko įvairių geros būklės dalių. Ukrainai jos būtų vertos aukso vertės, nes eksploatuojama įranga dėvisi, todėl nuolat trūksta atsarginių dalių šioms mašinoms.