Pasirodo, amerikiečiai jau seniai ruošėsi karo Ukrainoje atvejui. Kelerius metus prieš jam prasidedant kaupė rusiškų naikintuvų ir įrangos atsargas, kurias jau buvo perdavę mūsų rytinei kaimynei, kad kariai galėtų efektyviau kovoti su Rusijos kariuomene. Daugybė pratybų vyko slaptoje 51-ojoje zonoje Nevadoje.
Nuo pat Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios žiniasklaidoje ne kartą buvo pranešta, kad JAV turi sovietinės įrangos ir saugo ją mokymo tikslais. Pastaraisiais mėnesiais pasirodė pranešimų, kad didžioji dalis grobio jau perduota Ukrainos kariuomenei.
Jungtinės Valstijos jau dešimtmečius kaupia sovietinės įrangos atsargas. Ir kalbama ne tik apie ginklus. Kalbame ir apie orlaivius bei sausumos transporto priemones. Dauguma jų buvo įsigyta po Sovietų Sąjungos subyrėjimo ir Balkanų karo. Ši įranga gali būti naudinga Ukrainos kariuomenei, kuri gali ją panaudoti kaip atsargines dalis savo sistemoms arba iš karto panaudoti prieš priešą.
Sovietų Su-27 skrenda virš 51-osios zonos Nevadoje
Įdomu tai, kad Pentagonas turi ir daugiau įdomių Rusijai priklausančių pirkinių. Neseniai internete pasirodė nuotraukų, kuriose Amerikos danguje matyti Rusijos naikintuvas Su-27 Flanker. Tai neįsivaizduojamas įvykis. Tarsi rusai skraidintų amerikietišką F-16. Su-27 yra vienvietis orlaivis perėmėjas, taip pat skirtas oro pergalei.
Atskleisti duomenys rodo, kad bent vienas toks aparatas buvo pastebėtas virš liūdnai pagarsėjusios 51-osios zonos Nevadoje. Tai slapčiausia ir labiausiai saugoma karinė bazė visame pasaulyje. Ji gerai žinoma ateivių civilizacijos ir NSO entuziastams, nes būtent virš jos dažnai pastebimos tokios transporto priemonės.
?? Suchoj Su-27. pic.twitter.com/LJSr60PgSQ
— Wojtek Kostrzewa (@wojtekfalco) December 5, 2024
Kas yra Su-27 orlaivis ir ką jis gali?
Su-27 nėra ateivių erdvėlaivis, tačiau jo stebėjimas virš Amerikos teritorijos yra unikalus. Stebėtojai kelis kartus matė, kaip Rusijos Su-27 flankeris susiduria su F-16 Fighting Falcon. Prie abiejų orlaivių vairo sėdėjo amerikiečių pilotai. Ekspertai mano, kad JAV karinės oro pajėgos įsigijo keletą šių (ir tikriausiai daugiau) naikintuvų iškart po Sovietų Sąjungos žlugimo.
Kalbant apie sovietų lėktuvus, negalima nepaminėti, kad pačioje karo pradžioje Ukrainos prezidentas paprašė Lenkijos perduoti keletą naikintuvų kovai su rusais. Iki šiol Lenkija Kijevo valdžiai turėjo perduoti keliolika naikintuvų MiG-29, o dar 10-15 tikriausiai bus pristatyta kitais metais.
Nuo šių metų vidurio Ukraina turi amerikietiškus naikintuvus F-16, o kitais metais gali pridėti prancūziškus „Mirage 2000“ ir švediškus JAS 39 „Gripen“. Karinės oro pajėgos taip pat turi savų mašinų – lėktuvų Su-24, Su-25 arba Su-27.