Saugos diržo naudojimas yra viena svarbiausių kelių eismo saugumo taisyklių. Dauguma vairuotojų ir keleivių tai yra įsišaknijęs įprotis. Tačiau yra tam tikrų aplinkybių, kai saugos diržą segėti ne tik nebūtina, bet ir teisiškai draudžiama. Viena iš tokių situacijų susiklosto Estijos apledėjusiuose keliuose.
Ledo keliai Estijoje
Žiemą Estijoje įrengiami specialūs ledo keliai, kuriais vairuotojai gali kirsti vandens telkinius, pavyzdžiui, ežerus ir įlankas, ir greičiau pasiekti kelionės tikslą. Šie keliai kruopščiai prižiūrimi, o griežtos taisyklės užtikrina, kad vairavimas ant ledo būtų kuo saugesnis.
Pagrindinės vairavimo ant apledėjusių kelių taisyklės:
- Draudimas lenkti: Apvažiuoti kitas transporto priemones griežtai draudžiama.
- Draudžiami saugos diržai: Bene labiausiai stebinanti taisyklė yra ta, kad važiuojant šiais ledo keliais vairuotojams ir keleiviams neleidžiama segėti saugos diržų.
Kodėl draudžiama prisisegti saugos diržą?
Draudimas prisisegti saugos diržus gali skambėti nelogiškai. Tačiau ši taisyklė logiškai pagrįsta su aplinka susijusiomis saugos problemomis.
Įvykus avarijai, kai transporto priemonė gali įlūžti į ledą ir panirti į ledinį vandenį, neprisisegęs saugos diržų vairuotojas ar keleivis gali greičiau ištrūkti iš transporto priemonės ir taip padidinti savo šansus išgyventi.
Papildomos saugos taisyklės
- Važiavimas tik dieną: Ledo keliais galima važiuoti tik dienos metu.
- Būtinas geras matomumas: Geras matomumas turi būti ne mažesnis kaip 300 metrų. Važiuoti draudžiama esant rūkui, kai matomumas sumažėja iki kelių dešimčių metrų ar mažiau.
Nors gali atrodyti nenatūralu nesisegti saugos diržo, Estijos apledėjusiuose keliuose ši taisyklė galioja dėl labai svarbios priežasties. Suprasdami šias taisykles ir jų laikydamiesi, vairuotojai gali užtikrinti savo saugumą važiuodami šiais unikaliais ir laikinais žiemos keliais.