Atėjus pavasariui, vis dažniau girdime keturračių motociklų garsus. Policijos pareigūnai pastebi, kad ne visi šių transporto priemonių vairuotojai laikosi kelių eismo taisyklių.
Gyventojai dažnai skundžiasi dėl šių transporto priemonių keliamo triukšmo, pavojingų manevrų ir daromos žalos gamtai. Pagal kelių eismo taisykles keturračiai gali važinėti tais pačiais keliais kaip ir kitos motorinės transporto priemonės. Tai reiškia, kad važiuoti ne keliais ir per natūralias miško vietoves draudžiama.
Policijos pareigūnai primena, kad keturratę transporto priemonę, kurios maksimalus greitis didesnis nei 45 km/h ir (arba) variklio darbinis tūris didesnis nei 50 cm³, o masė be krovinio ne didesnė nei 400 kg, gali vairuoti tik 16 metų ir vyresni asmenys. Transporto priemonė turi būti įregistruota valstybės įmonėje „Regitra“, turėti galiojantį privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą ir valstybinę techninę apžiūrą, o šių transporto priemonių vairuotojas privalo turėti B1 arba B kategorijos vairuotojo pažymėjimą. Lengvojo keturračio transporto priemonės masė yra ne didesnė kaip 350 kg, didžiausias greitis – ne didesnis kaip 45 km/h, o variklio darbinis tūris – ne didesnis kaip 50 cm³. Šios transporto priemonės vairuotojas turi turėti AM kategorijos (suteikiančios teisę vairuoti mopedus ir lengvuosius keturračius motociklus) arba bet kurios kitos kategorijos motorinės transporto priemonės vairuotojo pažymėjimą.
Keturračių motociklų vairuotojai, pažeidę kelių eismo taisykles kelyje, gali būti traukiami administracinėn atsakomybėn pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso straipsnius:
428 str. 1 p. Važiuojamosios kelio dalies perėjimas arba ėjimas ja ten, kur draudžiama, mopedus, lengvuosius keturračius motociklus ir dviračius vairuojančių asmenų, pėsčiųjų, vadeliotojų ir kitų asmenų, kurie naudojasi keliais, nepaklusimas eismo reguliavimo signalams, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse nesilaikymas, Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas, mopedo ar lengvojo keturračio motociklo vairavimas ar važiavimas neužsidėjus ir (ar) neužsisegus motociklininko šalmo užtraukia baudą nuo 20 eurų iki 40 eurų.
282 str. 1 p. Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 eurų iki 140 eurų.
282 str. 2 p. Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę motorinėmis transporto priemonėmis, kai dėl to žolinė danga ar miško paklotė buvo sužalota ar sunaikinta, užtraukia baudą nuo 140 eurų iki 300 eurų.
422 str. 2 p. Taksi automobilių, mopedų, motociklų, triračių, lengvųjų keturračių, keturračių, galingųjų keturračių, transporto priemonių, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė negu 3,5 t arba kuriose yra daugiau kaip 9 sėdimos vietos, pavojinguosius krovinius vežančių transporto priemonių vairavimas, kai tai daro neblaivūs (nustatytas lengvas neblaivumas (daugiau kaip 0 promilių, bet ne daugiau kaip 0,4 promilės) vairuotojai, užtraukia baudą vairuotojams nuo 150 eurų iki 300 eurų.
Saugaus eismo pagrindas – tolerancija ir kelių eismo taisyklių laikymasis, nepriklausomai nuo to, kokią transporto priemonę vairuojame. Būkime kantrūs ir gerbkime vieni kitus kelyje, taip pat nepamirškime kelių eismo taisyklių.