Reguliarūs sveikatos patikrinimai ir psichomotoriniai testai – taip Europos Sąjunga nori pašalinti senjorus, kurie, nors ir turi teisę vairuoti, negali sėsti prie vairo ir saugumo sumetimais turėtų netekti vairuotojo pažymėjimo. Kol kas neaišku, kada naujosios taisyklės įsigalios.
Europos Sąjunga nori priimti teisės aktą, pagal kurį vyresni nei 65 metų žmonės, norėdami atnaujinti vairuotojo pažymėjimą, turės reguliariai tikrintis sveikatą. Vyresnio amžiaus žmonės, norintys ir toliau vairuoti, kas penkerius metus turės atlikti psichofizinius testus, o sulaukę 75 metų – kasmet. Testų metu daugiausia bus tikrinama koncentracija, atmintis ir judesių koordinacija.
Taip siekiama pašalinti vairuotojus, kurie dėl senėjimo procesų gali kelti pavojų kelyje. Šis planas dar nėra galutinai reglamentuotas. Vienas iš dalykų, dėl kurių vis dar diskutuojama, yra tai, ar nereikėtų teisės akto taikyti ir asmenims, sulaukusiems 70 metų. Tai tik keletas taisyklių, kuriomis, remiantis „nulinės vizijos“ direktyva, siekiama, kad iki 2050 m. ES keliuose nebeliktų mirtinų eismo įvykių.
„Galimybė vairuoti pagyvenusiam žmogui yra labai svarbi, nes ji padeda išlaikyti savarankiškumą ir socialinį aktyvumą, o tai labai svarbu. Dėl senėjimo procesų prastėja psichomotoriniai įgūdžiai, regėjimas ir klausa, o tai gali labai apriboti gebėjimą vairuoti,“ – profesorius Janas Szewieczekas sakė interviu „Fakt“.
Bus lengviau gauti sunkvežimio vairuotojo pažymėjimą
Jaunesni vairuotojai taip pat turės atlikti panašius testus, tačiau kas 15 metų. Tuo pačiu metu Europos Sąjunga nori suteikti jiems galimybę prašyti sunkvežimio vairuotojo pažymėjimo nuo 17 metų.