Augančios kuro kainos - patarimai kaip sumažinti degalų sąnaudas - Reidas Official
Patarimai ir rekomendacijos

Augančios kuro kainos – patarimai kaip sumažinti degalų sąnaudas

Kylančios kuro kainos šiuo metu yra viena rimčiausių vairuotojų problemų. Nenuostabu, kad visi nori sutaupyti.

Patarimai kaip sumažinti kuro sąnaudas

Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, efektyvus vairavimas gali sumažinti degalų sąnaudas 6-12 proc.

Važiuokite tolygiai

Staigūs greičio pokyčiai, pavyzdžiui, staigus greitėjimas ar stabdymas, padidina degalų sąnaudas. Norėdami tam pasipriešinti, pirmąsias kelias važiavimo sekundes važiuokite tik žemomis pavaromis. Jei įmanoma, naudokite aukštas pavaras. Geras būdas tai padaryti – vadovautis pavarų perjungimo indikatoriumi, kuris vairuotojui nurodo optimalų pavarų perjungimo momentą, nurodymais.

Norint taupiai naudoti degalus, svarbiausia važiuoti sklandžiai. Didesnis greitis reiškia didesnes kuro sąnaudas. Optimalus pavarų perjungimo momentas turėtų būti prieš viršijant 2500 aps/min. – aiškina “SEAT S.A.” technikos centro inžinierius Ángel Suárez.

Išjunkite variklį, kai ilgai stovite

Stovint įjungtas variklis sunaudoja daug degalų ir skleidžia išmetamąsias dujas. Trumpam sustojus, pvz., prie šviesoforo, tuščiąja eiga dirbantis variklis per valandą sunaudoja apie 1 litrą.

Išlaikykite pastovų greitį

Greičio svyravimai turi įtakos degalų sąnaudoms, todėl pageidautina laikytis to paties greičio, kiek tai leidžia eismo intensyvumas ir kelio, kuriuo važiuojate, kokybė.

Skaityti  Naudotas automobilis. Atkreipkite dėmesį į šiuos tris dalykus! Išvengsite problemų

Tarptautinė energetikos agentūra savo 10 punktų rekomendacijoje rekomenduoja greitkeliuose važiavimo greitį sumažinti bent 10 km/val.

Sustabdykite variklį

Jei įmanoma, verta sustoti kuo atsargiau, nuėmus koją nuo akceleratoriaus pedalo, kad prieš nuspaudžiant stabdžių pedalą būtų galima pasinaudoti priešpriešiniu slėgiu, kurį pavarų dėžė daro varikliui. Tokiu būdu automobilis palaipsniui stabdo nepriklausomai nuo degalų, o jo sąnaudos mažėja. Tam labai svarbu tinkamai numatyti ir išlaikyti saugų atstumą.

Dažnai susiduriame su žmonėmis, kurie važiuodami nuo kalno įjungia neutralią variklio pavarą. Tai klaida, nes tuomet variklis atsijungia nuo pavarų dėžės ir padidėja kuro sąnaudos, sako inžinierius. – Tinkamas būdas – stabdymas varikliu, t. y. įjungus pavarą nuimti koją nuo akceleratoriaus pedalo – taip sumažinamos degalų sąnaudos, priduria R. Suárezas.

Naudojate oro kondicionierių, ar nuleidžiate langus?

Oro kondicionierius yra vienas iš automobilio įrenginių, sunaudojančių daugiausiai degalų – Tarptautinės energetikos agentūros duomenimis, šis rodiklis siekia 4-10 %. Kita vertus, nuleidus langus važiuojant vidutiniu ir dideliu greičiu atsiranda pasipriešinimas: į automobilį patekęs oras sukelia aerodinaminį pasipriešinimą, kuris mažina automobilio greitį ir varžo variklį.

Skaityti  Kaip prižiūrėti automobilį su turbokompresoriumi

Patikrinkite, ar tinkamas padangų slėgis

TEA duomenimis, reguliariai tikrinant padangų slėgį sutaupoma bent 1,5 proc. degalų. Taip pat svarbu tinkamai paskirstyti apkrovą automobilio pakrovimo daiktais ar žmonių susodinimo metu. Kitas žingsnis – sureguliuoti padangų slėgį. Jei mums reikia pasiimti bagažą, turėtume žinoti, kad dėl to padidės degalų sąnaudos.

Iš anksto suplanuokite maršrutą

Norint sutaupyti pinigų, labai svarbu tinkamai organizuoti maršrutą. Nenumatyti įvykiai, būtinybė važiuoti spūstyse ar painus maršrutas nepažįstamuose keliuose gali be reikalo prailginti kelionę ir taip padidinti degalų sąnaudas.

Geriau iš anksto suplanuoti maršrutą ir pasirinkti dienos laiką, kai eismas yra mažiausias. Taip pat patartina kelionę organizuoti taip, kad kuo daugiau reikalų atliktumėte per vieną kartą. – apibendrina SEAT ekspertas.

5/5 - 1 balsas(-ai)
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button