Žiema baigėsi, tačiau įlipę į automobilį pajuntate nemalonią staigmeną – pelėsių, nešvaros ar net nemalonų kvapą. Pažįstamas kvapas? Jūs ne vieni. Daugelis vairuotojų po kelių mėnesių šalto ir drėgno oro randa apgailėtinos būklės savo automobilio saloną. Ypač jei ant galinės sėdynės dažnai vežate vaikus, atidarydami galines dureles galite pasijusti tarsi patekę į katastrofos zoną. Štai kaip susigrąžinti gaivų ir švarų automobilio saloną.
Kodėl automobilio salonas žiemą būna toks nešvarus
Automobilio interjeras gaminamas iš įvairių medžiagų, įskaitant plastiką, gumą, odą ir audinį, kurios visos pritraukia ir sulaiko nešvarumus, dulkes ir riebalus. Žiemą ši problema dar labiau paaštrėja, nes salone kaupiasi šlapia avalynė, kelio druska ir bendras purvas. Tinkamai neišvalyti šie paviršiai toliau kaupia dulkes ir nešvarumus, todėl susidaro dar didesnė netvarka.
Tačiau prieš imdamiesi bet kokio valymo produkto, turite žinoti, kas veikia, o kas ne. Kai kurie valymo būdai gali padaryti daugiau žalos nei naudos.
Tinkamų valymo priemonių pasirinkimas
Yra daugybė automobilių valymo priemonių – nuo paprastų servetėlių iki profesionalių purškiklių ir mikropluošto šluosčių. Svarbiausia suprasti, su kokiu purvu susiduriate ir kokį rezultatą norite pasiekti.
- Nedideliems nešvarumams ir riebalams valyti: Paprastai pakanka mikropluošto šluostės su švelniu interjero valikliu.
- Giliam plyšių valymui: Naudokite specialius šepečius arba, jei turite, suspausto oro pistoletą.
- Dulkėms šalinti: Venkite sausų šluosčių, nes jos didina statinę elektrą, todėl dulkės grįžta greičiau. Vietoj to šiek tiek sudrėkinkite mikropluošto šluostę vandeniu, kad pasiektumėte geriausių rezultatų.
Didžiausia valymo klaida: Blizgi apdaila nereiškia, kad ji švari
Daugelis rinkoje esančių produktų žada suteikti prietaisų skydeliui blizgesį, tačiau automobilių valymo ekspertai įspėja jų nenaudoti.
„Išskyrus stiklą ir lakuotus paviršius, visi automobilio interjero elementai yra natūraliai matiniai. Jei po valymo paviršius išlieka matinis, jis tikrai švarus. Priemonės, sukuriančios blizgų paviršių, nebūtinai valo, jose dažnai yra silikono, kuris pritraukia daugiau dulkių ir nešvarumų“, – aiškina Algirdas Plečkaitis, automobilių valymo tinklo ‚Švaros broliai‘ vadovas.
Be to, venkite naudoti blizgius gaminius ant vairo ir pavarų perjungimo rankenėlės, nes jie gali tapti pavojingai slidūs, o tai sumažins jūsų sukibimą vairuojant.
Ar turėtumėte naudoti apsaugines dangas?
Jei norite, kad automobilio salonas ilgiau išliktų švaresnis, galite apsvarstyti galimybę naudoti apsaugines dangas. Dėl jų paviršiai gali tapti atsparesni nešvarumams, tačiau jų sudėtyje neturi būti silikono ir jos neturi keisti medžiagos tekstūros ar spalvos. Prieš pirkdami visada patikrinkite gaminių etiketes.
Paprastas triukas, kaip išvengti dulkių
Dulkės yra vienas iš labiausiai erzinančių dalykų automobilio interjere. Tai ne tik estetinė problema – per didelis dulkių kiekis gali sukelti čiaudulį, alergiją ir kvėpavimo takų dirginimą.
Nors kai kurie žmonės investuoja į antistatinius purškiklius, geriausias dulkių šalinimo triukas yra stebėtinai paprastas:
Sudrėkinkite mikropluošto šluostę paprastu vandeniu ir nuvalykite paviršius.
Taip išvengiama statinio krūvio kaupimosi ir efektyviai pašalinamos dulkės nenaudojant brangių produktų.
Profesionalus valymas – ar verta?
Reguliarus salono valymas suteikia daugiau malonumo vairuojant, tačiau norėdami pasiekti geriausių rezultatų, bent kartą per sezoną pasirūpinkite profesionaliu detalių valymu. Specialistai turi tinkamus įrankius, kuriais giliai išvalo sunkiai pasiekiamas vietas, kad automobilio salonas būtų ne tik vizualiai švarus, bet ir sveikesnis.
Koks jūsų triukas, kad automobilio salonas išliktų gaivus? Pasidalykite patarimais komentaruose!