Vidutinio greičio matuokliai 2022 žemėlapis - Reidas Official
Informaciniai straipsniai

Vidutinio greičio matuokliai

Vidutinio greičio matuokliai, o kitaip dar jie vadinami kaip sektoriniai greičio matuokliai – tai įrenginiai, kurie matuoja vidutinį automobilių ir kitų t.p. greitį tam tikroje kelio atkarpoje. Šie radarai yra naudojami Lietuvos keliuose jau ne pirmus metus ir tikriausiai visi vairuotojai žino apie juos. Šių prietaisų pagalba yra bandoma pakeisti vairavimo kultūrą Lietuvoje. Taip pat norima sudrausminti vairuotojus, kurie mėgsta pažeidinėti KET ir viršiją leistiną važiavimo greitį.

Ką fiksuoja vidutinio greičio matuokliai ir kaip jie veikia?

Šie matuokliai fiksuoja vidutinį automobilio greitį tam tikroje kelio atkarpoje. Radarai yra sumontuoti po du, vienas kelio atkarpos pradžioje, o antras pabaigoje. Kai vairuotojas važiuoja keliu, kuriame yra šie matuokliai, tai pirmasis užfiksuoja automobilio valstybinius numerius ir tikslų laiką kada vairuotojas pravažiavo pro jį. Antrasis matuoklis taip pat fiksuoja transporto priemonės valstybinius numerius ir tikslų laiką. Pravažiavus antrajį radarą yra apskaičiuojamas vidutinis transporto priemonės greitis, kuriuo ji pravažiavo visą kelio atkarpą nuo pradžios iki pabaigos. Jeigu vairuotojas viršijo leistiną greitį, tai automatiškai greičio matuoklio apskaičiuotas vidutinis greitis bus didesnis nei leidžiamas toje kelio atkarpoje. Viršijus vidutinį leistiną greitį vairuotojui yra automatiškai išrašomas protokalas ir paskiriama nuobauda už tai.

Kokias funkcijas be greičio viršijimo fiksavimo atlieka sektoriniai greičio matuokliai?

Sektoriniai radarai būna skirtingų tipų ir turi skirtingas funkcijas, todėl gali fiksuoti ne tik vidutinį transporto priemonių greitį bei jų valstybinius numerius. Dar vienas tokių radarų tipas yra vadinamas hibridiniu matuokliu. Šis matuoklių tipas taip pat gali fiksuoti valst. numerius, matuoti vidutinį greitį, o taip pat jis gali fiksuoti momentinį transporto priemonių greitį ir neleistinus manevrus.

Ar vairuotojai yra perspėjami įspėjamaisiais kelio ženklais apie kelio ruožo pradžią, kuriame yra sumontuoti sektoriniai greičio matuokliai?

Prieš kiekvieną sektorinių greičio matuoklių kelio ruožo pradžią yra įspėjamasis kelio ženklas, kuris praneša vairuotojui apie tai, jog šiame kelio ruože yra matuojamas vidutinis greitis. Taip pat ženklas informuoja apie visą šio ruožo atstumą metrais, pvž.: 4800 m.

Vidutinio greičio matuokliai vietos, kuriose jie yra sumontuoti.

Tikriausiai kiekvienam vairuotojui yra smalsu kuriose mūsų šalies vietose yra sumontuoti radarai fiksuojantys vidutinį ir momentinį transporto priemonių greitį, o taip pat neleistinus manevrus ir kitus pažeidimus. Tam, kad būtų lengviau įsiminti visus kelio ruožus, kuriose yra šie matuokliai buvo sudaryti matuoklių žemėlapiai.

Vidutinio greičio matuokliai žemėlapis 2022 m.

3.7/5 - 3 balsas(-ai)

Norite sužinoti naujienas pirmieji? Sekite mus socialiniuose tinkluose.

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Tiesioginiai atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button